Baseny ogrodowe

Sortowane: Domyślne

Nie musisz projektować drogiego basenu wkopanego w ziemię ani jechać do aquaparku, aby schłodzić się w upalny, letni dzień. Wystarczy, że wyposażysz się w jeden z naszych basenów ogrodowych, a Twój ogród zamieni się w prawdziwą riwierę! 

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz szeroki wachlarz basenów ogrodowych, zróżnicowanych pod względem konstrukcji, ceny oraz rozmiarów. Znajdujące się w naszym asortymencie produkty wykonane zostały z niesamowitą starannością, z materiałów wysokiej klasy, odpornych na zużycie. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, które zapewniają gwarancję bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Dodatkowym atutem basenów ogrodowych ze sklepu internetowego Hop-Sport jest ich łatwy montaż oraz prostota użytkowania. Nie czekaj, wybierz idealny dla siebie model, zamów go i wskocz z upału wprost do cudownie zimnej wody!

Zalety basenów ogrodowych

Synoptycy i meteorolodzy twierdzą, iż zimniej już nie będzie, zwłaszcza latem. Nie warto czekać na kolejną falę upałów i warto już dziś przygotować się do porządnego chłodzenia. Pomoże w tym basen ogrodowy prosto ze sklepu internetowego Hop-Sport. Największą zaletą produktów z naszego sklepu jest prostata i szybkość ich montażu. Wystarczy, że wybierzesz miejsce, w przypadku większych modeli dodatkowo przygotujesz podłoże i już! Marzenie o błękitnej lagunie stoi w Twoim ogrodzie! Basen ogrodowy daje możliwość schładzania się w upalne dni, ale również stanowi kapitalną rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Można nad nim organizować kinder bale, imprezy okolicznościowe lub po prostu spędzać miło czas. Co więcej, wolnostojący basen ogrodowy na własność pozwala oszczędzić na wyprawach do wielkich aquaparków czy pływalni miejskich. Na dodatek nie musisz stać w kolejce, aby do niego wskoczyć! 

Rodzaje basenów ogrodowych

Istnieje kilka rodzajów basenów, które możesz mieć w swoim ogrodzie. Do największych, a zarazem najdroższych w skonstruowaniu i utrzymaniu należą baseny wkopane w ziemię. Wykonane są one z betonu lub poliestru i wymagają znacznych nakładów pracy oraz środków finansowych. Alternatywę stanowią baseny ogrodowe wolnostojące. To pojedyncze konstrukcje, które możesz ustawić w dowolnym miejscu w swoim ogrodzie i złożyć na wypadek np. burzy. W sklepie Hop-Sport znajdziesz baseny ogrodowe rozporowe oraz baseny ogrodowe stelażowe. Oba rodzaje są niezwykle proste w montowaniu, użytkowaniu oraz przenoszeniu, przez co cieszą się tak wielkim zainteresowaniem kupujących. Produkty asortymentowe pochodzą od sprawdzonego i znanego na rynku dostawcy akcesoriów rekreacyjnych – firmy Intex. Marka posiada ponad 40 letni staż w produkcji wysokiej jakości  basenów ogrodowych. Do najbardziej cenionych modeli należą m.in.:

  • baseny ogrodowe Intex metal frame (z solidnymi metalowymi ramami), 
  • baseny ogrodowe Intex ultra frame (posiadające podniesione parametry bezpieczeństwa),
  • baseny ogrodowe Intex easy set (oparte na prostych w składaniu i rozkładaniu konstrukcjach),
  • baseny ogrodowe Intex prism frame (wzmocnione stelażem konstrukcje, zdolne pomieścić większe ilości osób).

Basen ogrodowy rozporowy

Naturalne ciśnienie wody napiera na ścianki, rozpierając konstrukcję, stabilizując ją i usztywniając jednocześnie. Prawda, że brzmi prosto? I właśnie tak samo łatwo użytkuje się basen ogrodowy rozporowy. Sprawdzi się on doskonale zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W przeciwieństwie do basenu dmuchanego posiada stabilniejszą i wytrzymalszą konstrukcję oraz ma możliwość zamontowania pompy filtrującej. Basen ogrodowy rozporowy to najpopularniejszy rodzaj basenu ogrodowego, jaki zagościł na posesjach Polaków. Jeśli szukasz idealnego dla siebie i całej rodziny, zajrzyj do sklepu Hop-Sport. W naszej ofercie znajdziesz produkty zróżnicowane pod względem rozmiaru oraz ceny. Niektóre z nich posiadają dodatkowe akcesoria, wzbogacające wodną rozrywkę m.in. piłki do zabawy oraz pompy filtrujące z systemem jonizacji.

Basen ogrodowy stelażowy

Dodatkowe wzmocnienie ze stelażu sprawia, że basen ogrodowy może wytrzymać znaczny napór wody. Tego typu konstrukcje nazywane są basenami ogrodowymi stelażowymi. Mimo iż potrzebują one nieco pracy przy ustawieniu i montażu, to wynagradzają to swoimi rozmiarami oraz możliwościami. Basen ogrodowy ze stelażem może służyć przez wiele sezonów ze względu na wytrzymałą konstrukcję. Specjalna, hermetyzowana powłoka zapobiega rdzewieniu. Dzięki temu basen wygląda pięknie nawet po wielu cyklach zmiany wody. Największe modele pozwalają pomieścić ponad 50 tys. litrów wody. Można w nich nie tylko pływać, ale również nurkować! 

Basen ogrodowy z pompą

Wiele osób rezygnuje z kupna basenu ze względu na jego utrzymanie oraz prace pielęgnacyjne. Obecnie wiele nowoczesnych modeli nie wymaga wielkich nakładów pracy. Zapomnij o wymianie wody po harcach dzieci lub imprezie ze znajomymi. Na straży czuwa system nowoczesnych filtrów oraz pomp, które zapewniają klarowność wody, a także oczyszczają ją z pływających zanieczyszczeń. Basen ogrodowy z pompą to kapitalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie krystalicznie czyste lustro wody. Na szczególną uwagę zasługują systemy pomp piaskowych Intex oraz technologia napowietrzania i cyrkulacji HydroAerationTechnology. Wybierając baseny ogrodowe z pompą z oferty produktowej sklepu Hop-Sport, masz pewność niezmąconego niczym wypoczynku!

Bezpieczne baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe z asortymentu sklepu Hop-Sport są nie tylko wzorem to naśladownictwa pod względem konstrukcji oraz użytkowania, ale również w kwestiach bezpieczeństwa. Modele o znacznych rozmiarach, w których pływanie wymaga umiejętności lub dodatkowych akcesoriów, posiadają specjalne zabezpieczenia. Wśród znajduje się m.in. pokrywa zasłaniająca, która uniemożliwia dostęp do basenu w czasie, gdy nie jest on użytkowany. Dodatkowo do dużych modeli basenów ogrodowych dołączane są specjalne drabinki z funkcją szybkiego demontażu. Dają one pewność, iż dziecko nie dostanie się do środka w trakcie nieobecności dorosłych. Na sytuacje awaryjne przewidziano zaś zawór szybkiego spuszczania wody, który w mgnieniu oka pozwala osuszyć nieckę basenową. 

Ulubione