Utworzone

24 Maj 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Dom i ogród / Jacuzi ogrodowe

Współczesne salony SPA oferują różnorodne zabiegu relaksujące i odmładzające, nad którymi pieczę sprawują profesjonaliści. Dlaczego warto zdecydować się na kameralne domowe jacuzi ogrodowe i w czym tkwi przewaga jacuzi ogrodowych nad ośrodkami SPA czy parkami wodnymi? Oto 5 istotnych powodów.

jacuzzi w ogrodzie

Regeneracja i relaks tuż przy własnym domu

Jacuzi ogrodowe przy własnym domu daje możliwość systematycznej kąpieli - zarówno terapeutycznej, jak i odprężającej. Kąpiel w jacuzi skutecznie rozładuje stres, rozluźni napięte mięśnie, pomoże na bóle głowy. Pozwala oderwać się od codziennych problemów i zwiększa komfort psychiczny. Endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia,  które uwalniane są w trakcie sesji hydromasażu, poprawiają samopoczucie, a także tłumią odczuwanie bólu. Jeśli regularnie trenujesz, możesz po sesji ćwiczeń od razu skorzystać z kąpieli, która regeneruje mięśnie i stawy, pomaga rozluźnić się i zrelaksować. Sesja wieczorna w ogrodowym jacuzi ułatwi zasypianie.

Ogrzej się w zimie, odetchnij od upału w lecie

Pogoda w Polsce potrafi być kapryśna. Zewnętrzne jacuzi jest w takich warunkach wyjątkowo pomocne - nie musisz już, nawet zimą, wyjeżdżać do gorących źródeł, lub lecieć do ciepłych krajów, by się ogrzać. Temperaturę wody w ogrodowym SPA możesz dopasować do swoich potrzeb i pogody na zewnątrz. Hartowanie ciała w zmiennych temperaturach jest zdrowe dla organizmu - dzięki temu zabiegowi poprawisz swoją odporność.

regulacja temperatury w spa

Kąpiel w ogrodowym SPA bez zagrożenia dla zdrowia

Prywatne jacuzi daje pewność, że odpoczywasz w higienicznych warunkach. W wilgotnym i ciepłym środowisku drobnoustroje rozwijają się bardzo szybko, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniego czyszczenia tego typu urządzeń. Z publicznych ośrodków SPA korzysta codziennie mnóstwo osób, przez co niebezpieczeństwo, że bakterie rozwiną się i jest zdecydowanie większe, niż na własnym tarasie. W przypadku ogólnodostępnych jacuzi, nie mamy pewności, jak i jak często wykonywane są prace mające utrzymać jacuzi w czystości.

Terapia zapachami i kolorami

SPA w ogrodzie to coś więcej niż hydromasaże i hydroterapia. Możesz skorzystać także z aromaterapii oraz chromoterapii. Do sesji w jacuzi w ogrodzie możesz dodać olejki eteryczne. Różne rodzaje mają szerokie spektrum właściwości, ciepło potęguje ich uwalnianie i działanie. Wybierz spośród różnych zapachów ten, który Ci się podoba! Coraz popularniejsza jest także chromoterapia lub koloroterapia - czyli leczenie różnokolorowym światłem. W wannie wystarczy zamontować podwodne oświetlenie w różnych kolorach. Każda barwa działa inaczej na organizm, np.

-  kolory zielony i niebieski działają relaksująco, kojąco i odprężająco, pomaga się wyciszyć i ułatwia zasypianie;
-  kolor czerwony – pomaga w zwalczaniu apatii i melancholii oraz podwyższaniu ciśnienia;
-  fiolet pozytywnie wpływa na układ nerwowy, łagodzi bezsenność, migreny i inne bóle głowy;
-  odcień różowy pobudza do optymistycznego myślenia, może wzmagać apetyt.

Jacuzzi terapia kolorami
relaks w jacuzi

Poczuj się swobodnie

Widok z term na góry, las, czy morze cieszy oczy, ale o prywatności możesz niestety zapomnieć. Odwiedzanie zewnętrznych jacuzi wiąże się z pewnymi niedogodnościami, takimi jak m. in. brak intymności. Niektórym trudno będzie się zrelaksować w takim otoczeniu. Własne jacuzi tarasowe czy ogrodowe odpoczynek na twoich zasadach, tylko wśród bliskich Ci osób.

Jeśli jednak marzy Ci się szalona zabawa z całą rodziną, przemyśl zakup basenu ogrodowego. Za jego pomocą stworzysz przydomowe centrum rekreacji i dobrej zabawy dla znajomych oraz bliskich. 

Ulubione