Utworzone

10 Lip 2018

W kategoriach

Domowy trening fitness / Dom i ogród / Baseny ogrodowe / Dla dzieci

Aqua aerobic to jedna z ciekawszych form fitnessu. Na zajęcia z tego typu aerobiku możemy zapisać się na basen, jednak istnieje także wiele ćwiczeń, które możemy wykonać we własnym basenie ogrodowym. Sprawdźcie z nami, jakie są zalety Aqua aerobiku i zapoznajcie się z ćwiczeniami!

Zalety Aqua aerobiku

Ćwiczenia wykonywane w wodzie przynoszą wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Podczas treningu, w wodzie powstają delikatne wiry, które delikatnie masują całe ciało. Ponadto, przy każdym ruchu woda stawia opór, przez co wymaga od nas użycia większej siły. Dzięki temu, znacznie szybciej spalamy tkankę tłuszczową i redukujemy cellulit.

Aqua aerobik przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu krążenia, wzmocnienia mięśni, kondycji, wysmuklenia sylwetki, zwiększenia zakresu ruchu stawów, odciążenia kręgosłupa. Pomaga w odreagowaniu stresu i sprzyja ogólnemu odprężeniu. Dzięki wodzie, nie odczuwamy pocenia się, dlatego stanowi on świetny pomysł na trening w gorące, wakacyjne dni.

Kto może skorzystać z Aqua aerobiku?

Aqua aerobik mogą uprawiać wszyscy - dzieci, dorośli oraz osoby starsze. Jest to bardzo dobry sposób na odzyskanie sprawności po operacji, czy kontuzji. Jest często stosowany w rehabilitacji po naderwaniach mięśni, zerwaniu ścięgien, czy złamaniach. Gimnastykę w basenie mogą wykonywać osoby otyłe, kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne, a także mające problemy ze stawami. W Aqua aerobiku ograniczenia ruchu nie stanowią dużego problemu, ponieważ ciało w wodzie ma większą wyporność. Dzięki temu stawy są odciążone, a nasz ciężar wydaje się być dużo lżejszy.

Aqua aerobik w basenie ogrodowym

Ogrodowy basen może być świetnym miejscem treningu. Możemy z niego korzystać, kiedy chcemy i nikt nie ogranicza naszej przestrzeni w wodzie- warto więc wykonać wodny aerobic. Oto kilka przykładowych ćwiczeń:

Aqua step - do tego potrzebna jest specjalna platforma do stepu. Kładziemy ją na dnie basenu i ćwiczymy jak na normalnym stepie. Woda będzie tworzyła opór i spowalniała nasze ruchy, przez co jest to bardzo dobre ćwiczenie, pozwalające wzmocnić mięśnie nóg.

Marsz w basenie - marsz w wodzie wymaga od nas dużo więcej siły. W tym ćwiczeniu zaczynamy od szybkiej pracy ramion i nóg. Po kilku przejściach basenu możemy włączyć do ćwiczeń lekki trucht, a później bieg z wysokim unoszeniem kolan.

Falowanie - stajemy w rozkroku, ramiona rozstawiamy po bokach. Stopy powinny być ustawione szerzej niż biodra. W tym momencie wykonujemy ruch przenoszący cały ciężar ciała na prawą nogę, jednocześnie prawą rękę zanurzamy w wodzie. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie, raz prawa, raz lewa noga. Na początek wystarczy wykonać 20 powtórzeń.

Nożyce - ćwiczenie wykonujemy stojąc, polega ono na wykonywaniu ruchu nogami naprzemiennie w przód i w tył. W tym samym czasie wykonujemy ruchy rękami prawa ręka - lewa noga. Plecy powinny być wyprostowane, a ciężar ciała oparty na tylnej nodze.

Winda - stopy ustawiamy na szerokości bioder, cały czas stoimy stabilnie. Plecy są wyprostowane, napinając mięśnie brzucha staramy się wykonać półprzysiad. Następnie wracamy do wyprostowanej sylwetki.

Wymach nóg - ćwiczenie jest niezwykle proste, wykonujemy je stojąc. Polega na uniesieniu wyprostowanej nogi do przodu. Jednocześnie robimy ramionami wymach w tył. Podczas ćwiczenia nie uginamy kolan.

babPajacyki - stajemy w basenie i wykonujemy tradycyjne pajacyki. Podczas ćwiczeń napinamy mięśnie brzucha i pośladków.

Jeżeli chcemy, aby powyższe ćwiczenia w basenie ogrodowym przyniosły większe efekty, warto stopniowo zwiększać ilość powtórzeń. Trening w basenie powinien trwać przynajmniej 30 minut. Ćwiczenia warto wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu. Do wspólnego treningu można zachęcić także rodzinę lub przyjaciół. Na pewno przyniesie wszystkim wiele korzyści dla zdrowia i dużo zabawy.

Sprawdź ofertę basenów ogrodowych w hop-sport.pl i wybierz taki, który spełnia Twoje potrzeby!

Ulubione