Utworzone

29 Sier 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Dom i ogród / Huśtawki ogrodowe / Meble ogrodowe

Fotel wiszący w aranżacji domu lub mieszkania to niesłabnący trend wnętrzarski, który zyskał na popularności w momencie, gdy wiele osób przeszło na pracę oraz naukę zdalną. Przy pomocy huśtawki ogrodowej można bowiem stworzyć znakomity kącik do wykonywania obowiązków, uczenia się czy też wypoczynku. Przekonaj się, jak kapitalnie wyglądają aranżacje salonu z fotelem wiszącym.

Huśtawka kokon

Huśtawka ogrodowa w domu – to możliwe!

Huśtawki ogrodowe to mebel, za pomocą którego przeważnie aranżuje się ogrody lub tarasy. Jego budowa jednak nie wyklucza montażu w domu. Wystarczy, że spełnimy kilka wymogów, dostosowując konstrukcję produktu do przestrzeni, którą dysponujemy. Huśtawkę ogrodową możemy zainstalować w domu na dwa sposoby: wykorzystując jej stelaż lub zakotwiczając go w suficie. 

W pierwszym wariancie idealnie sprawdzi się huśtawka ogrodowa kokon. Dzięki metalowemu stelażowi zakończonego stabilną stopką możemy ustawić go na praktycznie każdej powierzchni. Ważne, aby posiadał dodatkowe nakładki stabilizujące, dające możliwość ustawienia fotela wiszącego typu kokon na nierównej podłodze lub dywanie. 

W przypadku, gdy zakupimy huśtawkę bocianie gniazdo (boho) wymagane będzie kotwienie produktu w suficie. Montaż przeprowadzimy przy pomocy wiertarki, zestawu kołków, uchwytów stalowych oraz karabińczyków. Ważne, aby nie mocować huśtawki boho czy jakiejkolwiek innej do niestabilnych powierzchni np. ścian karton-gips. Kotwy muszą tkwić w twardej i zwartej powierzchni, przebijając ewentualne ocieplenie lub elementy drewniane. 

Huśtawka w salonie – w jakim miejscu ją postawić?

Przy tworzeniu aranżacji salonu z fotelem wiszącym bardzo ważną czynnością jest określenie, gdzie huśtawka ma się znaleźć. Ze względu na swoje gabaryty powinna być umiejscowiona w takim miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzała mieszkańcom oraz gościom. Wykluczone są więc szlaki komunikacyjne oraz centralny punkt pomieszczenia. Najlepiej, jeżeli umieścimy huśtawkę w kąciku specjalnie dla niej dedykowanym np. obok biblioteczki lub sofy. Dobrze, jeśli w jej pobliżu znajdzie się źródło światła w postaci lampy stojącej lub niewielka półeczka do odłożenia rzeczy. W ten sposób będziemy mogli spędzać w fotelu wiszącym więcej czasu na ulubionych zajęciach. 

Najprościej jest zaaranżować przestrzeń salonu za pomocą huśtawki w kształcie kokonu. Jest ona niezwykle mobilna, a jej stelaż pozwala na ustawienia meble niemal w każdym punkcie pomieszczenia. Nieco więcej zachodu wymaga zaaranżowanie salonu z huśtawką bocianie gniazdo. Zajmuje ona większą przestrzeń oraz musi być zakotwiona w suficie. Oznacza to, iż jej umiejscowienie musi wykluczać miejsca, w których biegną przewody elektryczne lub wykonano podwieszany sufit. Dobrym pomysłem jest zaczepienie huśtawki boho o belkę sufitową lub wykorzystanie np. przestrzeni pod schodami. 

Huśtawka dla dzieci do domu

Co oprócz foteli wiszących do salonu?

Jeśli aranżujesz salon ze swoich marzeń, warto uzupełnić go nie tylko o fotel wiszący, ale również inne meble, które pozwolą na stworzenie zakątka do odpoczynku i relaksu. Jednym z nich jest hamak brazylijski. Możemy zakotwić go w ścianach lub rozpiąć między stabilnymi elementami konstrukcyjnymi domu lub mieszkania. Hamak brazylijski zajmuje wiele miejsca, dlatego polecany jest do dużych mieszkań i domów. Ważne, aby jego wykończenie współgrało i harmonizowało się z resztą aranżacji salonu. W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz zarówno gustowne i wygodne huśtawki ogrodowe, jak i kapitalne hamaki brazylijskie. Przekonaj się sam, jak za ich pomocą można modnie i wygodnie zaaranżować salon!

Najlepsze huśtawki do salonu

Ogromny wybór produktów do aranżacji salonu z huśtawką lub hamakiem znajdziesz w sklepie Hop-Sport. Nasze produkty posiadają gwarancję najwyższej jakości, zwłaszcza pod względem wytrzymałości materiałów. Fotele wiszące oraz huśtawki kokony wykonane zostały ze stalowych komponentów, a ich wykończenie stanowią impregnowane i niezwykle przyjemne w dotyku tkaniny. W Hop-Sport znajdziesz produkty z koszami zrobionymi z plecionki z precyzyjnym i gęstym splotem, co podnosi ich bezpieczeństwo. Jeśli zaistnieje potrzeba, możesz oddzielić kosz od stelaża i przenieść go w dowolne miejsce w domu lub mieszkaniu. W przypadku, gdy znudzi Ci się aranżacja domowa i postanowisz wynieść huśtawkę do ogrodu, nie musisz się niczym przejmować! Nasze produkty wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza promieni słonecznych oraz wahań temperatury. 

Huśtawka w domu
Ulubione