Utworzone

04 List 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe / Zabawki dmuchane

Ostatnio pisaliśmy o basenach ogrodowych dmuchanych i rozporowych. Dziś poruszymy temat basenów stelażowych. Jakie są ich największe zalety, czy mają wady, czy warto w nie inwestować? Przeczytajcie nasz poradnik.

Sposób rozkładania


Rozłożenie basenu stelażowego w ogrodzie to nieco bardziej pracochłonne zajęcie, niż w przypadku basenu rozporowego, który wystarczy napełnić wodą. Stelaż basenu ogrodowego składa się z wielu części, które należy ze sobą połączyć. Hop-Sport do każdego zestawu basenowego dołącza instrukcję, która pokazuje proces składania krok po kroku. Nie potrzeba do tego żadnej ekipy montującej lub budowlanej, jak w wypadku basenu wkopywanego, wystarczy trochę czasu i umiejętności technicznych. Należy jedynie zadbać o powierzchnię, na której ma stanąć basen, wyrównać ją i wyczyścić z kamieni itd. Jest to ważne, aby nie uszkodzić dna basenu. Ustawianie basenu na nierównym podłożu może doprowadzić do tego, że basen będzie się nierównomiernie wypełniał wodą. Większe obciążanie konstrukcji w niektórych punktach, może prowadzić do szybszego zużywania się stelaża – to już dużo poważniejszy problem, który ma wpływ na żywotność basenu. 

Zalety konstrukcji stelażowej


Basen stelażowy to idealny wybór, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie. Dzięki zastosowaniu stelażu jest on stabilny i nie tak łatwy do przewrócenia, jak baseny dmuchane czy rozporowe. Do basenu stelażowego można zainstalować drabinkę, co sprawia że wchodzenie i wychodzenie z niego jest łatwiejsze. To również wpływa na bezpieczeństwo i komfort użytkowników basenu. Stelaż i sztywna konstrukcja basenów stelażowych sprawia, że mogą one występować w dużych rozmiarach oraz w prostokątnym kształcie. Konstrukcje stelażowe zaprojektowane zostały w ten sposób, aby wytrzymywały spore obciążenie wody przez długi czas. 

Sprawdź ofertę basenów ogrodowych w Hop-Sport i wybierz idealny dla siebie i swojej rodziny. 

Ulubione