Utworzone

03 List 2021

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe / Dla dzieci

Nic nie daje takiego wytchnienia w gorący letni dzień, jak chwila spędzona we własnym basenie ogrodowym. Jest to doskonały sposób na relaks i odpoczynek, a także aktywność fizyczną. Porównując koszty zakupu i utrzymania własnego basenu ogrodowego do częstych wyjazdów na kąpieliska, zdecydowanie ekonomiczniejsza jest pierwsza opcja. Jaki basen wybrać spośród dostępnych na naszym rynku? Dziś przedstawiamy zalety basenów dmuchanych i rozporowych. 

Basen dmuchany Intex

Basen dmuchany w ogrodzie

Baseny dmuchanenajtańszą i najprostszą opcją. Jaka jest główna zaleta basenów dmuchanych? Przede wszystkim mobilność i niski koszt. Takie baseny są proste w montażu - należy je nadmuchać i nalać wody. Ich wadą jest to, że co jakiś czas basen należy dopompować. Takie baseny zazwyczaj mają niewielkie rozmiary, ale nadają się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ważne jest to, aby zadbać odpowiednio o równe podłoże, na którym basen stanie. Jest to wybór idealny, jeśli potrzebujesz czegoś niedrogiego, masz mało miejsca albo potrzebujesz rozwiązania tymczasowego. 

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe marki Intex dostępne w sklepie Hop-Sport są znacznie wytrzymalsze od basenów dmuchanych, są też dostępne już w sporych rozmiarach. Ceny basenów rozporowych są przystępne. Basen rozporowy może posłużyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Konstrukcja basenu rozporowego wykorzystuje ciśnienie hydrostatyczne wody, które napierając na ściany basenu usztywnia je i sprawia, że basen jest stabilny. Baseny rozporowe mają możliwość podłączenia pomp filtracyjnych, przez co utrzymanie wody w czystości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku basenów dmuchanych.

Basen rozporowy Intex

Ulubione