Utworzone

23 Lip 2018

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Materace dmuchane / Parasole ogrodowe / Pontony / Dla dzieci

Plażowanie nad wodą jest dla wielu osób przyjemnością, bez której nie wyobrażają sobie wakacji. Żeby odpoczynek był bezpieczny i przyjemny, poza strojem kąpielowym i ręcznikiem, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które na pewno przydadzą się na plaży.

Ochrona przed słońcem

Aby uchronić się przed poparzeniami skóry i udarem słonecznym, w ekwipunku każdego plażowicza powinien znajdować się krem do opalania z filtrem, którego wysokość należy dopasować do typu karnacji. Według podziału na 4 podstawowe typy karnacji, typ 1 oznacza bardzo jasna karnację, typ 2 – jasną karnację, typ 3 – śniadą, typ 4 – oliwkową.

Osoby z bardzo jasną karnacją wolno się opalają. Po długim kontakcie ze słońcem ich skóra przybiera kolor czerwony, co często kończy się poparzeniem słonecznym. Dla tego typu karnacji najodpowiedniejszy będzie krem z filtrem o wysokości 30 SPF i wyższym. Jasna karnacja różni się od bardzo jasnej nieco większą odpornością na oparzenia, jednak również długo się opala – dla osób z drugim typem karnacji zaleca się krem z filtrem o wysokości 20 SPF i wyższym. Osoby ze śniadą i oliwkową karnacją dużo szybciej się opalają oraz rzadko występują u nich poparzenia słoneczne. Mogą stosować z powodzeniem kremy z filtrem o wysokości 15-20 SPF.

Poza kremem do opalania, na plażę należy zabrać ze sobą przewiewne nakrycie głowy i karku, przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne. Jeśli planujemy spędzić więcej czasu nad wodą, to warto rozważyć zabranie parasola plażowego, szczególnie gdy miejsce wypoczynku nie pozwala na schowanie się w cieniu.

Komfort wypoczynku

W słoneczny dzień plaże zazwyczaj są pełne od ludzi. Aby zapewnić sobie i bliskim choć odrobinę prywatności, przydatny będzie parawan plażowy – dodatkowo będzie stanowił osłonę przed ewentualnym wiatrem. Kto nie lubi leżeć na ręczniku bądź kocu, powinien spakować ze sobą wygodny leżak, który pozwoli na wygodne czytanie książek lub rozwiązywanie krzyżówek. Zamiast leżaka skutecznie sprawdzi się dmuchany fotel, z wodoodporną powierzchnią i laminowanym spodem, nadający się do odpoczynku na trawie lub piasku.

W przypadku, jeśli planujemy wypoczynek na plaży posiadającej kamieniste zejście do wody i dno, koniecznym akcesorium będą buty do wody, które uchronią nas przed zranieniem stóp.

Warto również zaopatrzyć się w spraye odstraszające owady i środki łagodzące pieczenie po ukąszeniach.

Relaks i zabawa

Żeby plażowanie było jeszcze przyjemniejsze, możemy zabrać ze sobą ulubione książki, czasopisma, krzyżówki. Jeśli jedziemy ze znajomymi, dobrym pomysłem będą gry planszowe, które świetnie sprawdzą się szczególnie, jeśli wypoczywamy z osobami niewchodzącymi do wody. Melomani mogą spakować przenośny odtwarzacz muzyki albo słuchawki, dzięki którym będą mogli słuchać muzyki ze smartfona.

Dla osób, które wolą aktywny wypoczynek polecamy spakowanie akcesoriów sportowych, np. piłkę plażową do wody, komplet do gry w badmintona. Dla spragnionych wrażeń dobrym pomysłem będzie zestaw do nurkowania, szczególnie jeśli miejsce wypoczynku obfituje w podwodne atrakcje. Niezastąpione będą również dmuchane materace i koła w różnych kształtach i kolorach, idealne do relaksu i opalania się na wodzie.

Dla najmłodszych największą radością jest zabawa w piasku i w wodzie. Dlatego też koniecznie warto zabrać dla dzieci standardowy zestaw do piaskownicy (wiaderko, grabki, łopatki, foremki), zabawkowe młynki do wody, sitka do piasku, które pomogą w szukaniu muszelek, pianki do nauki pływania oraz dmuchane, kolorowe materace do wodnych szaleństw.

Jeśli poszukujesz dmuchanych foteli lub kolorowych kół do zabaw w wodzie, sprawdź ofertę naszego sklepu! Przygotuj się do plażowania razem z Hop-Sport!

Ulubione