Utworzone

06 Gru 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Sauny / Sauny na podczerwień

Sauna może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, jednak, aby zauważyć pozytywne efekty jej działania, należy regularnie z niej korzystać. Sauna zamontowana w domu stwarza ku temu idealne warunki. Sprawdź z nami, co jeszcze możesz zyskać dzięki domowej saunie.

sauna na podczerwień

Czy warto mieć saunę w domu?

Własna sauna w domu to prawdziwy luksus, na który stawia co raz więcej osób. Z domowej sauny możemy skorzystać w dowolnej chwili. Nie musimy iść do klubu fitness czy salonu spa, stać w korkach, czy płacić za korzystanie za sauny. Możemy z niej skorzystać wtedy, kiedy tylko mamy na to ochotę.  

Pełna intymność

Z sauny najlepiej korzystać nago, również z tej na podczerwień. Z domowej sauny możemy korzystać bez najmniejszego uczucia skrępowania. W domowej saunie do środka nie wejdzie nikt niepowołany. Mamy zagwarantowany pełen komfort i możliwość odprężenia się.

relaks w saunie domowej

Higiena

Domowa sauna to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie wysoką higienę. Z tej sauny bowiem korzystają tylko domownicy. Ryzyko złapania infekcji jest minimalne. Sami dbamy o czystość, więc tutaj nie ma mowy o rozprzestrzenianiu się chorób, a przecież korzystanie z sauny publicznej niesie za sobą takie ryzyko.

Odprężenie i relaks w spa

Odprężenie i relaks

Korzystając z domowej sauny, gdzieś w tle może grać ulubiona relaksująca muzyka, albo możemy siedzieć w absolutnej ciszy i nikt nie będzie nam przeszkadzał. Korzystając z sauny publicznej, przeważnie ktoś nam towarzyszy, co nie każdemu może odpowiadać. Argument prywatności w domowej saunie jest więc dla niektórych osób silnie przekonujący.

Pozytywny wpływ sauny na zdrowie

Sauna ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Kąpiele w saunie hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Przemiana materii jest znacząco przyspieszona. Poprawia się również stan naszej skóry. Co więcej, sauna domowa wpływa pozytywnie na bardzo dobre samopoczucie oraz lepszą kondycję psychiczną. Udowodniono również, że poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego.

Sauna Infrared idealna do domu

Własna sauna to gwarancja pełnego komfortu i miejsce całkowitego odprężenia. W domowych wnętrzach najlepiej sprawdzi się sauna typu infrared, czyli sauna na podczerwień, ponieważ jest energooszczędna i bezpieczna w użytkowaniu. W przeciwieństwie do sauny tradycyjnej, nie wymaga montażu w pomieszczeniu specjalnego systemu wentylacji.

Sauna Infrared do domu

Zrelaksuj się w domu

W Hop-Sport znajdziesz wiele produktów i urządzeń, które zapewnią Ci odpoczynek i rozluźnienie w domowym zaciszu. Sprawdź naszą ofertę. Polecamy Ci maty i poduszki do akupresury (możesz je kupić w zestawie lub osobno). Pomagają usuwać napięcia w mięśniach oraz poprawiają krążenie krwi. Polecane są w szczególności dla osób odczuwających bóle kręgosłupa, bóle głowy, a także w przypadku bezsenności. Rollery oraz wałki do automasażu to przyrządy do precyzyjnego rozluźnienia i regeneracji mięśni. Rolowanie ciała po intensywnych treningach wspomaga regenerację mięśni oraz łagodzi dolegliwości bólowe, nazywane „zakwasami”. A jeśli masz w domu więcej miejsca zapoznaj się z naszą ofertą jacuzi ogrodowych, które zapewnią Ci niezwykły seans relaksacyjny. Możesz orzeźwić się za pomocą ochładzającego hydromasażu lub odpocząć wśród podgrzewanych bąbelków. Dzięki tym produktom zadbasz o swój relaks i naprawdę odpoczniesz w domu.

Ulubione