Utworzone

12 Lip 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Huśtawki ogrodowe / Meble ogrodowe

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych, a szczególnie na Instagramie, popularna stała się huśtawka bocianie gniazdo. Jej estetyka nawiązuje do produktów w stylu boho – poskręcane sznurki, lekka konstrukcja, kolory ziemi. Zawieszenie jej w ogrodzie lub na tarasie robi prawdziwą robotę, zwłaszcza w odpowiednich aranżacjach. Poznaj bliżej huśtawkę bocianie gniazdo i sprawdź dlaczego, stała się tak popularna!

huśtawka bocianie gniazdo

Co to jest huśtawka bocianie gniazdo?

Nazwa tego modelu huśtawki wzięła się od jej wyglądu. Okrągły stelaż zawieszony na sznurkach przypomina gniazdo bocianów, które możemy zobaczyć w lasach i na szczytach kominów. Cała konstrukcja opiera się na metalowej obręczy pokrytej splotem bawełnianych sznurków. Dzięki temu jej siedzisko jest niezwykle szerokie i wygodne, zupełnie jak dobrze wymoszczone gniazdko. Obok huśtawek typu kokon jest ona jednym z najchętniej kupowanych produktów ogrodowych. Zakup warto przemyśleć szczególnie przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym, gdyż to najlepszy czas na wypoczynek na wolnym powietrzu. Zdjęcia wykonane na huśtawce bocianie gniazdo zrobią prawdziwą furorę w mediach społecznościowych, a z nas uczynią osobę, która ma gust do mebli ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru huśtawki ogrodowej typu bocianie gniazdo?

Huśtawka bocianie gniazdo to produkt do użytku zewnętrznego, dlatego musi spełnić kilka wymagań, aby móc z niego korzystać bezpiecznie oraz przez wiele sezonów. Przede wszystkim powinien być wykonany z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto, musi on mieć uchwyty łatwe w montażu, aby każdy, nawet bez fachowej wiedzy, mógł zainstalować huśtawkę samodzielnie. Nie mogą one być jednak wykonane z plastiku czy drewna, lecz mocnej stali. Zależy bowiem od nich bezpieczeństwo użytkowników huśtawki oraz jej stabilność. Dodatkowo, warto zwrócić również uwagę na nośność siedziska. Im wytrzymuje większe obciążenie, tym mamy większą pewność, iż nic nie stanie się nam ani naszym bliskim. 

Gdzie zawiesić huśtawkę ogrodową?

Huśtawkę bocianie gniazdo możemy tak naprawdę zawiesić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Ważne jednak, aby przy montażu wykonywać polecenia zgodnie z instrukcją obsługi. W przypadku balkonów, tarasów i wiat huśtawka montowana będzie bezpośrednio do innej konstrukcji. Najlepiej, jeżeli jest ona wytrzymała, płaska i nieruchoma. Wykluczone jest montowanie huśtawki bocianie gniazdo do ścian karton-gips, ścian z grubą warstwą ocieplenia, cienkich belek poprzecznych. Jeśli zaś mamy zamiar zamontować produkt na drzewie, musimy wybrać grube gałęzie, wyrastające z głównego pnia. Minusem tego typu montażu jest fakt, że bardzo rzadko kiedy uzyskamy idealny poziom wyrównania linek względem siedziska. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakotwiczenie huśtawki bocianie gniazdo w istniejącej już konstrukcji lub budynku.  

logo di volio

Huśtawka bocianie gniazdo di volio

Ilu producentów, tyle produktów ogrodowych, lecz najwyższa jakość jest tylko jedna. Zapewnią ją meble ogrodowe autorskiej marki sklepu Hop-Sport – di volio. W szczególności huśtawki ogrodowe wykonane z wysokiej klasy materiałów. Jako produkt zewnętrzny huśtawka nie może mieć w składzie jedynie czystej bawełny.  Zniszczyłaby się po pewnym czasie ze względu na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego huśtawka bocianie gniazdo di volio została wzbogacona materiałem syntetycznym, który pozwala jej przetrwać wahania temperatur oraz silne nasłonecznienie. Ponadto, posiada ona prosty w montażu system linek, haków i karabińczyków. Za jego pomocą możemy powiesić huśtawkę zarówno w ogrodzie, jak i pod wiatą, na tarasie czy na balkonie. Doskonałym dodatkiem do niej będą zestawy mebli ogrodowych di volio wykonane w podobnym stylu oraz kolorystyce. Kupując tego typu komplet stworzymy prawdziwą strefę wypoczynkową na naszym tarasie lub balkonie, do której chce się zapraszać gości. 

Huśtawka w stylu boho

Huśtawka bocianie gniazdo nadaje się szczególnie dobrze do aranżacji boho. Styl ten zyskuje coraz więcej zwolenników przez fakt, iż używa naturalne materiały, kolorystykę ziemi (beże i  brązy) oraz czerpie z dodatków innych kultur (sznurowania, frędzle, widoczne sploty). Przywodzi on na myśl egzotyczne wnętrza pokoi hotelowych z tropikalnych wysp i przywołuje klimat wakacji. A jego nieodzownym elementem jest właśnie huśtawka zawieszona w miejscu z widokiem na wodę lub las. Kapitalnie uzupełnić ją mogą egzotyczne rośliny w donicach, lampiony z wikliny, plecione poszewki na poduchy oraz komplety mebli ogrodowych z technorattanem imitującym naturalny splot.

Kto może korzystać z huśtawki bocianie gniazdo?

Z modelu huśtawki bocianie gniazdo mogą korzystać dosłownie wszyscy. Ważne jedynie, aby ciężar osoby lub osób, które na niej usiądą nie przekraczał tego, który wyznaczīl producent. W przypadku huśtawki bocianie gniazdo marki di volio to aż 120 kg! Dorośli mogą usadowić się w niej na tarasie lub balkonie, dzieci zaś mogą ją mieć nawet w swoim pokoju. Warto jednak zwracać uwagę na maluchy poniżej 3. roku życia, gdyż powinny one przebywać na huśtawce jedynie w towarzystwie dorosłych. Do przemyślenia pozostaje kwestia zabawy ze zwierzęciem w obrębie siedziska. Ostre pazury kota lub psa mogą zniszczyć konstrukcję huśtawki, zaś wystraszone zwierzę może nie mieć takiej radochy z bujania jak ludzie.

Jak dbać o huśtawkę bocianie gniazdo?

Mimo iż na rynku istnieją wysokiej klasy modele huśtawek bocianie gniazdo, należy o nie dbać jak o każdy produkt sezonowy. Nie lubią one długiej ekspozycji na deszcz oraz dużych wahań temperatur. Po sezonie letnim zaleca się ich ściągnięcie i należyte zabezpieczenie. Można to zrobić umieszczając huśtawkę w suchym i zadaszonym pomieszczeniu lub pakując w dopasowany pod względem rozmiaru pokrowiec. Huśtawka bocianie gniazdo w stylu boho musi być dodatkowo zabezpieczona przed zwierzętami. Jej delikatna, sznurowana konstrukcja może bowiem stanowić wabik dla wszelkiej maści szkodników. Haki mocowane w ścianie lub konstrukcji ogrodowej możemy zachować do następnego użycia. 

 

huśtawka bocianie gniazdo
Ulubione