Utworzone

11 Sier 2020

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Akcesoria do trampolin / Baseny ogrodowe / Huśtawki ogrodowe / Jacuzi ogrodowe / Meble ogrodowe / Huśtawki

Niezależnie od tego, czy meble ogrodowe znajdują się na tarasie czy balkonie, należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji i przechowywaniu. Dzięki temu będą piękne przez wiele lat. Sprawdźcie z nami, co robić, aby meble ogrodowe wyglądały jak nowe, pomimo upływu czasu. 

pokrowiec na meble ogrodowe

Konserwacja i odpowiednie przechowywanie mebli ogrodowych

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu i drewna są odporne na deszcz oraz mróz, ale należy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu oraz konserwacji. Meble będą długo wyglądały jak nowe, jeśli zadbamy o ich odpowiednie przygotowanie podczas zimy oraz osłonimy przed deszczem. Warto chronić je również w czasie upałów, kiedy z nich nie korzystamy. Dzięki temu dłużej utrzymają piękny kolor. Pamiętajmy, aby do czyszczenia mebli ogrodowych używać środków przeznaczonych do danego typu mebli. 

Pielęgnacja mebli ogrodowych z technorattanu

Popularne meble ogrodowe z technorattanu wykonane są z lekkiego polietylenu, odpornego na czynniki atmosferyczne, takie jak: promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg. Ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości - brud nie wnika w głąb, tylko pozostaje na powierzchni. Dodatkową zaletą technorattanu jest to, że materiał nie chłonie wilgoci i jest bardzo wytrzymały. Pielęgnacja tego typu mebli nie sprawia problemów, nie musimy ich impregnować ani malować. Myjemy je wilgotną ściereczką bądź spłukujemy wężem ogrodowym. Pomimo, że materiał ten jest wytrzymały na mróz i deszcz, warto takie meble zabezpieczać. Jeśli tylko mamy wolne pomieszczenie, to schowajmy meble na zimę. Pamiętajmy, aby meble z technorattaniu przechowywać w suchym pomieszczeniu, w ten sposób zabezpieczymy je przed zawilgoceniem i mrozem. Dzięki temu meble będą nam służyły dłużej. Kupując wybrany zestaw mebli ogrodowych w Hop-sport, otrzymujesz pokrowiec, którym ochronisz meble przed kurzem i opadami.  

meble ogrodowe rattanowe
nowoczesne meble ogrodowe

Pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych

Decydując się na meble drewniane, należy pamiętać, że ten rodzaj mebli należy sezonowo poddać konserwacji.  Przed nowym sezonem warto je przeczyścić, a w miejscach, gdzie powstały przebarwienia lub pęknięcia, przetrzeć papierem ściernym, następnie zaimpregnować i pomalować. Dzięki temu meble będą chronione przed wilgocią i zyskają nowy wygląd. Aby meble w sezonie nie wyblakły oraz nie niszczyły się od wody, warto je osłaniać pokrowcem. Na zimę meble należy spłukać pod wężem ogrodowym bądź myjką ciśnieniową, aby wszystkiego rodzaju zabrudzenia wypłukać. Suche meble wstawiamy do wentylowanego pomieszczenia. Pamiętajmy, aby mebli drewnianych nie owijać w folię. Takie zestawienie może spowodować rozwinięcie się grzybów i pleśnienie mebli. Huśtawki oraz inne meble ogrodowe wykonane z drewna egzotycznego, należy pokryć specjalnym olejem, aby zachowały żywy kolor i estetyczny wygląd. 

Pielęgnacja plastikowych mebli ogrodowych

Meble plastikowe, chociaż wychodzą powoli z mody, ponieważ ulegają bardzo łatwo odkształceniom pod wpływem warunków atmosferycznych, można jeszcze spotkać na tarasach i w ogrodach. Meble plastikowe należy czyścić specjalnymi środkami do tworzyw sztucznych oraz zimować pod zadaszeniem

W Hop-sport.pl proponujemy duży wybór mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu, stali oraz drewna akacjowego, sposób wykończenia tych mebli do złudzenia przypomina naturalny rattan i drewno (polywood). Wszystkie siedziska są wyposażone w komfortowe, grube poduchy z impregnowanym materiałem, dzięki któremu nie chłoną wilgoci. Do dużych zestawów dołączamy pokrowce. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Ulubione