Utworzone

14 List 2018

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Sauny / Sauny na podczerwień

Sauna na podczerwień stała się popularna, ponieważ jest dużo bardziej praktyczna w użyciu od sauny tradycyjnej. Sprawdź, jak działa sauna infrared, kto powinien z niej korzystać i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

Jak przygotować się do seansu w saunie infrared?

Seans w saunie infrared powinien trwać około 30 minut. W przeciągu tygodnia możemy skorzystać z niej maksymalnie 3 razy. Do sauny wchodzimy godzinę po posiłku, w klapkach i ręczniku. Przed wejściem do sauny powinniśmy się umyć, aby na skórze nie było żadnych tłustych substancji, np. balsamów, czy kremów.

Co daje wizyta w saunie?

W saunie pory skóry się rozszerzają, nasza skóra lepiej oddycha, rozszerzają się również naczynia krwionośne. Serce pracuje szybciej, przez co zaczynamy się pocić, a razem z potem przez skórę wydzielają się toksyny z organizmu. Sauna pobudza do pracy nasz układ odpornościowy. Po zakończonym seansie wycieramy się, a pory skóry zaczynają się zamykać. Po takiej ożywczej i zarazem relaksującej wizycie w saunie, dla zapewnienia sobie jeszcze lepszego samopoczucia, możemy schłodzić się letnim prysznicem.

Kto może korzystać z sauny infrared?

Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień jest zalecana dla osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa, cierpią na chorobę zwyrodnieniową stawów, dyskopatię, zaburzenia krążenia obwodowego, czy mają stany pourazowe narządu ruchu, cukrzycę, czy otyłość. Jest także zalecana w przypadku chorób reumatycznych, a także przy rwie kulszowej, w przypadku żylaków, hemoroidów i odleżyn, przy chorobach skóry, czy oparzeniach.

Sauna infrared nie dla wszystkich

Pamiętajmy o tym, że i tutaj są przeciwwskazania. Z sauny na podczerwień nie powinny korzystać osoby z podwyższoną temperaturą ciała, osoby cierpiące na nowotwory, choroby serca, naczyń krwionośnych, a także ze stanami zapalnymi organów wewnętrznych, chorobami wątroby, nerek, płuc i układu nerwowego.

Z sauny nie powinny korzystać również osoby z chorą tarczycą, niedoczynnością nadnerczy, z padaczką, kobiety w ciąży, podczas menstruacji, osoby z grzybicą skóry, hemofilią i skłonnościami do krwotoków. Do tej sauny nie powinny również wchodzić osoby ze stwardnieniem rozsianym, miesiąc po operacji lub zabiegach, a także z ostrymi urazami stawów, posiadające implanty chirurgiczne, itp. Zanim więc zdecydujemy się na seans w saunie infrared, skonsultujmy swój stan zdrowia z lekarzem prowadzącym. Jeżeli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań, zachęcamy do wypróbowania na sobie dobroczynnego działania sauny.

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnymi modelami domowych saun na podczerwień w Hop-Sport.pl! Przejdź do sklepu>>

Ulubione