Utworzone

22 List 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe

Spełniłeś swoje marzenie o własnym basenie ogrodowym? Pamiętaj, aby należycie zadbać o czystą wodę. Zadbany basen to taki, w którym nie ma zielonej wody, liści, a ścianki i dno nie są śliskie. Kąpiel w basenie powinna być bezpieczna dla użytkowników. Jak to zrobić, bez częstego wymieniania wody? 

Na czym polega filtracja wody?

Filtrowanie polega na odseparowaniu od wody elementów, które powstały w trakcie użytkowania basenu lub pochodzą z otoczenia i po prostu wpadły do wody. Są to wszelkiego rodzaju pyłki, śmieci, liście, gałązki i owady. Filtracja wody w basenie ogrodowym gwarantuje komfort użytkowania – tylko kąpiel w czystej, krystalicznej wodzie przyniesie prawdziwe ukojenie. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń zapewniających prawidłowe oczyszczanie wody. 

Pompy i filtry

Baseny Intex dostępne na Hop-Sport sprzedawane są w zestawach z pompą filtrującą i wkładem - filtrem. Taki sprzęt to podstawa utrzymania wody w czystości. Woda w basenie krąży w układzie zamkniętym – wpływa jednym wężem do pompy, tam jest oczyszczana, a drugim wężem czysta woda wraca do basenu. Producenci basenów i pomp zalecają, aby pompa pracowała kilka godzin dziennie, najlepiej w nocy lub pod nieobecność użytkowników basenu. Filtry kartuszowe, które są stosowane w systemach filtracyjnych Intex można czyścić pod bieżącą wodą. Mocno zanieczyszczony filtr kartuszowy należy wymienić na nowy. Pamiętaj o regularnej wymianie filtrów, jeśli zależy ci na długim użytkowaniu basenu i pompy. 

Chemia basenowa

Zastosowanie środków chemicznych jest kluczowe, aby utrzymać basen w czystości. Jeśli woda w basenie zmieniła kolor na zielonkawy i wydaje się mętna, a ściany i dno basenu są śliskie, to znak, że w wodzie rozwinęły się bakterie i drobnoustroje. Przyczynami takiego stanu rzeczy są wysokie temperatury w lecie oraz wnoszenie zanieczyszczeń, takich jak kurz, naskórek, włosy, tłuszcz. Chemia basenowa na bazie chloru skutecznie i widocznie poprawia jakość wody. Dzięki jej zastosowaniu znika mętność wody i zielony kolor, giną bakterie i drobnoustroje. Nie musisz obawiać się stosowania takich środków. Oczyszczanie wody w basenie specjalną chemią na bazie chloru jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników basenów ogrodowych. W odpowiednio utrzymanym basenie dobrze dobrane środki chemiczne nie wydzielają przykrego zapachu. 

Ulubione