Utworzone

20 Gru 2017

W kategoriach

Niezbędne akcesoria treningowe / Akcesoria fitness / Hula-Hop / Kije trekkingowe / Maty do ćwiczeń / Piłki gimnastyczne / Stepy do aerobiku / Twistery

Mata do ćwiczeń

Maty do ćwiczeń pozwalają na bezpieczne i wygodne ćwiczenia niemalże na każdej powierzchni. W naszym sklepie znajdują się maty treningowe wykonane z różnych materiałów. Maty zostały wykonane z przeznaczeniem do różnych aktywności fizycznych. W ofercie mamy maty, które doskonale sprawdzą się do jogi czy pilatesu. Inne z kolei sprawdzą do intensywnych ćwiczeń fitness. Dodatkowo z powodzeniem można wziąć ją ze sobą na plażę czy na łąkę - skutecznie sprawdzą się jako warstwa izolacyjna. Z uwagi na swą miękkość mogą też sprawdzić się jako podłoże do dziecięcych zabaw - zapewnią komfort i wygodę.

Rodzaje mat i ich przeznaczenie:

  • Ochronne – wykorzystujemy je do stabilizacji sprzętu sportowego
  • Treningowe – najbardziej uniwersalny model sprawdzi się głównie do treningów: pilates, fitness oraz aerobiku
  • Gimnastyczne – wykorzystywane do rehabilitacji, w salach gimnastycznych, ćwiczeniach akrobatycznych, czy też korekcyjnych
  • Do jogi – przeznaczone specjalnie do jogi
  • Tatami – maty z przeznaczeniem do różnych treningów wschodnich sztuk walki

Piłki gimnastyczne

Utrzymanie równowagi podczas ćwiczeń na piłce gimnastycznej jest o wiele trudniejsze niż ćwiczenia na twardym podłożu. Ćwiczenia z piłką pozwolą na trening ogólnorozwojowy oraz ćwiczenia rehabilitacyjne po przebytych urazach. Pomagają w ćwiczeniach niezbędnych w walce z różnymi schorzeniami. Ćwiczenia z taką piłką angażują do pracy niemal wszystkie mięśnie. Piłki gimnastycznemożemy także wykorzystać do codziennych ćwiczeń.

Rodzaje piłek gimnastycznych:

  • Piłki gimnastyczne są wykonane z materiałów, które nawet po przebiciu będą powoli spuszczać z siebie powietrze, dzięki czemu, nawet jeżeli piłka przebije się podczas ćwiczeń, unikniemy nagłego upadku.
  • Piłki do masażu, które są wyposażone w masujące wypustki. Możemy je wykorzystać  do ćwiczeń korekcyjnych oraz rozluźniających.

Step do aerobiku

Uprawianie zróżnicowanej i dynamicznej gimnastyki jest łatwiejsze, kiedy w siłowni znajduje się step do aerobiku. Step do aerobiku pozwoli na wykonywanie ćwiczeń na 3 różnych stopniach. Wykonamy na nim ćwiczenia wzmacniające mięśnie dolnych partii ciała. Dzięki antypoślizgowej powierzchni mamy pewność, że trening na tym sprzęcie będzie stabilny i bezpieczny. Jeżeli ten model okaże się dla Ciebie za mały, możesz zdecydować się na Step do aerobiku Professional, który jest dłuższy o 45 cm (czyli ma 108 cm długości), ćwiczenia na tym sprzęcie będą przynosić równie pożądane efekty.

Stepper

Ćwiczenia na stepperze dają efekty w postaci smukłych mięśni ud i łydek. Pozwalają także na spalanie tkanki tłuszczowej oraz uzyskanie lepszej wydolności krążeniowo-oddechowej. Mogą pomóc również w walce z cellulitem. Jeżeli szukasz sprzętu, na którym będzie mógł ćwiczyć każdy, sprawdź ofertę stepperów -  jego zaletą jest cicha praca, w związku z czym,  możesz na nim ćwiczyć nawet wtedy, kiedy Twoje dzieci odpoczywają.

Hula-Hop i skakanka

Hula-hop to kolejny akcesorium fitness, które powinno znaleźć się w każdej domowej siłowni. Nie zajmuje ono dużo miejsca, a może zdziałać cuda. Hula-Hop wyposażone jest w 40 specjalnie wykonanych kulek masujących, które będą wywierać nacisk na mięśnie brzucha, bioder, pośladków oraz pleców. Ćwiczenia z tym sprzętem są bardzo wygodne i przynoszą zadziwiające efekty. Masujące kulki sprawią, że nasza sylwetka stanie się smukła i piękna. Możemy wybrać także hula-hop z większą ilością kulek masujących, dzięki czemu efekty regularnych ćwiczeń będą bardziej widoczne. Kiedy szukamy sprzętu do redukcji tkanki tłuszczowej na łydkach, udach, biodrach oraz talii, powinniśmy zastanowić się nad zakupem skakanki - linka z plastikowymi rączkami lub aluminiowymi rączkami to prawdziwy cudotwórca. Ćwiczenia na skakance, tak jak w przypadku hula-hop, mogą przynieść spore efekty. Ćwiczenia ze skakanką pozwolą także poprawić kondycję i wytrzymałość.

Zestawy do ćwiczeń

Jeżeli nie wiecie, na jakie sprzęty na początek się zdecydować, polecamy wybór gotowych zestawów akcesoriów treningowych Hop-Sport. Akcesoria zostały dobrane w taki sposób, aby podczas treningu zaangażować jak najwięcej partii ciała, wzmocnić je oraz zadbać o odpowiednie krążenie oraz wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej. Do wyboru jest wiele różnych zestawów, każdy znajdzie coś dla siebie!

Wszystkie sprzęty i akcesoria fitness w sklepie Hop-Sport znajdziecie pod tym linkiem. Zapraszamy!

Ulubione