Utworzone

17 Czerw 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Dom i ogród / Jacuzi ogrodowe

Marzysz o pełnym relaksie w ogrodzie? Sprawdź, jakie korzyści daje nadmuchiwane jacuzi! Przeczytaj o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.

spa w ogrodzie

Jacuzi w ogrodzie - czy warto?

Takie urządzenie to idealny sposób na luksusowy wypoczynek w ogrodzie. Jacuzi ogrodowe możemy zamontować nie tylko na zewnątrz – w ogrodzie lub na tarasie, ale również w domu. Zwykłe jacuzi to ogromny wydatek, ale kupując jacuzi dmuchane, możemy wiele zaoszczędzić. Bez względu na to, który rodzaj jacuzi wybierzemy, przebywanie w nim przyniesie wiele korzyści zdrowotnych - zmniejsza napięcie i stres, pobudza produkcję endorfin, poprawia samopoczucie. Co więcej, może przyczynić się do złagodzenia dolegliwości bólowych, np. w okolicach kręgosłupa. Oprócz tego poprawia krążenie, a co za tym idzie, szybciej usuwa toksyny z organizmu i wspomaga redukcje cellulitu. Seanse w jacuzi polecane są szczególnie dla osób po kontuzjach, zmagających się z artretyzmem, chorobami stawów i kości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dmuchanego jacuzi?

Na początku sprawdźmy, jakie rozmiary ma interesujący nas model dmuchanego jacuzi. Przed zakupem zastanówmy się, w którym miejscu możemy postawić jacuzi, a także ile osób będzie z niego korzystać. Przeczytajmy również dokładnie opis produktu i zwróćmy uwagę na:

Materiał
Przy produkcji jacuzi dostępnych w sklepie Hop-Sport, zastosowano mocny, trójwarstwowy winyl. Materiał ten wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością i co ważne, nie odkształca się podczas użytkowania. Dzięki zastosowaniu specjalnie opatentowanej konstrukcji, spa jest sztywne i nie ugina się pod naciskiem, co znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Panel sterowania
Komputer pokładowy pozwala nam zarządzać temperaturą oraz pozostałymi parametrami hydromasażu. Modele jacuzi Intex z serii PureSpa wyposażone są w bardzo prosty i intuicyjny panel sterowania. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby uruchomić mocną dmuchawę, kierującą powietrze do 120 dysz umieszczonych w ścianach oraz przy podłodze.

Ilość osób
Zwróćmy uwagę również na informację odnośnie maksymalnej ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w jacuzi. W Hop-Sport oferujemy modele dla 4 lub 6 osób.

Zakres temperatur
Temperaturę w jacuzi można zazwyczaj regulować w zakresie od 20 do 40 stopni Celsjusza. Jednak warto pamiętać, że optymalna temperatura wody w przypadku długiej kąpieli nie powinna przekraczać 36 stopni. Kąpiel w wyższej temperaturze nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Stosujmy się do zasady, im wyższa temperatura wody, tym krótszy czas kąpieli. Długie korzystanie z jacuzi, w którym woda ma temperaturę 40 stopni, jest bowiem niebezpieczne dla zdrowia.

Uwaga! Kiedy z jacuzi korzystają dzieci, temperatura maksymalna powinna wynosić maksymalnie 32 stopnie Celsjusza. 

regulacja temperatury w jacuzi

Czym wyróżnia się jacuzi ogrodowe, dostępne w sklepie Hop-Sport?

Jacuzi Intex z serii PureSpa mają wbudowany termostat, który reaguje na zmiany temperatury - gdy woda jest zbyt zimna, automatycznie włącza się podgrzewanie. Wyświetlacz zawsze wskazuje aktualną temperaturę wody. Pomiar może wyświetlać się w Celsjuszach lub Fahrenheitach. W jacuzi możemy ustawić odpowiedni poziom ciśnienia powietrza. Co ważne, modele dostępne w Hop-Sport mają wbudowany system zmiękczania wody.

Sprawdź ofertę jacuzi w sklepie Hop-Sport.pl

Czego potrzebujemy do zamontowania jacuzi w ogrodzie?

Do montażu jacuzi konieczne będzie zasilanie elektryczne oraz ujęcie wody, a także odpływ kanalizacyjny. Wodę możemy doprowadzić przy pomocy węża ogrodowego. Ważną kwestią jest także umiejscowienie jacuzi. Najlepsze miejsce to takie, które jest dobrze oświetlone, a w jego pobliżu nie ma krzewów i drzew, ponieważ spadające liście mogłyby zabrudzić wodę.

Co zamiast jacuzi ogrodowego?

Jeśli okaże się, że jacuzi nie spełnia Twoich oczekiwań lub po prostu nie masz duszy romantyka lubiącego siedzieć po uszy w pianie, postaw na basen ogrodowy! To kapitalne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią organizować grille i imprezy przy domu. Najlepsze baseny ogrodowe sygnowane znaną i cenioną marką Intex znajdziesz w sklepie Hop-Sport. Od prostych w montażu basenów rozporowych, aż po wytrzymałe i pojemne konstrukcje stelażowe. W Hop-Sport każdy znajdzie dla siebie produkt, za pomocą którego stworzy przydomowe centrum rozrywki i dobrej zabawy. A jeszcze większą radość sprawią Ci gratisy, które dołączamy do zakupu basenów ogrodowych m.in. piłki plażowe oraz dmuchane materace! 

Ulubione