Utworzone

27 Kwie 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe / Materace dmuchane

Woda w basenie, z którego korzystają dorośli i dzieci, musi być bezwzględnie czysta - tylko wtedy kąpiel jest bezpieczna. Niemożliwym jest, aby codziennie wymieniać wodę - byłoby to bardzo kosztowne, zarówno dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W jaki sposób można więc utrzymać wodę w basenie w należytej czystości?

pompa basenowa intex

Używaj pompy filtrującej

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dużych i średnich prywatnych basenów ogrodowych bez pompy filtrującej i oczyszczającej wodę. Na jakiej zasadzie działają? W przypadku prywatnych basenów najczęściej na ich powierzchni umieszczony jest skimmer, który zasysa wodę do układu. W jego wnętrzu znajduje się pierwszy filtr, którego zadaniem jest wyłapanie wszystkich większych zanieczyszczeń pływających na powierzchni wody. Następnie woda zmierza do pompy, która posiada kolejny filtr. Rodzaje tych filtrów są różne, ale ich zadaniem jest wyłapanie większości drobnych zanieczyszczeń. Aby oczyszczanie było efektywne, pompę przy częstym korzystaniu z basenu powinno się uruchamiać przynajmniej 2-3 razy dziennie (lub po prostu włączyć na noc). Woda jest już w ten sposób oczyszczona z brudu, ale nie jest jeszcze uzdatniona.

Chlorowanie wody

Do uzdatniania wody w basenie zazwyczaj wykorzystuje się chlor. Do specjalnych dozowników wrzuca się tabletki z chlorem - są tanie i łatwo dostępne. Chlor znacząco ogranicza działalność innych pierwiastków, które dostają się do wody i mogą zabarwiać ją na różne kolory. Dzięki używaniu chloru woda nabiera błękitnego koloru jest przejrzysta. Co jednak najważniejsze - chlor zabija większość niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.

dozownik do chemii intex
Czyszczenie basenu

Czyszczenie basenu

Oczyszczanie i chlorowanie wody na niewiele się zdadzą się, jeśli nie zadbamy o to, aby regularnie czyścić basen. Pomocne będą akcesoria do czyszczenia bez odpompowywania wody: specjalne kije teleskopowe z siatką, odkurzacze do dna basenu, szczotki do czyszczenia, siatki do wyławiania nieczystości. Z ich pomocą wyłowimy wszelkie większe zanieczyszczenia pływające w wodzie. Zestawy, zawierające różne akcesoria do czyszczenia basenów, a także pojedyncze akcesoria znajdziesz na naszej stronie.

Aby zabezpieczyć basen i wodę przed zanieczyszczeniem, dbajmy o to, aby regularnie przykrywać basen specjalną nakładką. Mamy wtedy pewność, że gdy nie używamy basenu, do środka nie dostaną się żadne zabrudzenia. W ofercie sklepu znajdziesz pokrywy odpowiednie do różnych basenów - rozporowych i stelażowych, prostokątnych i okrągłych.

Ulubione