Utworzone

12 Lip 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Meble ogrodowe

Piękna i słoneczna pogoda sprzyja aktywności na zewnątrz oraz w ogrodzie. Sadzenie kwiatów, trening w plenerze czy opalanie się są wspaniałymi zajęciami, które dostarczają mnóstwo pozytywnej energii i sprawiają, że czujemy się lepiej. Wiele osób postanawia również wyciągnąć meble ogrodowe i ustawić je w ogrodzie lub na tarasie. Kiedy jednak można to zrobić? Czy każda pogoda jest do tego odpowiednia? Jak poza sezonem je chronić? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule! 

meble ogrodowe di volio

Meble ogrodowe – kiedy wyciągnąć?

Dla wielu osób początek wiosny to już idealny moment na wyciągnięcie mebli ogrodowych i wstawienie je do ogrodu lub na taras. Warto jednak pamiętać, że wczesna wiosna lubi zaskoczyć pogodą, zwłaszcza przymrozkami, które mogą uszkadzać niektóre delikatniejsze modele mebli. Jeśli chcemy, aby nie zniszczyły się zbyt szybko, musimy chować je na noc i obserwować prognozy. Zasady tej warto trzymać się również latem. Mimo iż pogoda wydaje się bardziej stabilna, o wiele częściej może dochodzić do gwałtownych zjawisk pogodowych. Zwłaszcza wiatrowych – nawałnic oraz trąb powietrznych, które zagościły w naszym kraju ze względu na zmianę klimatu. Problem podczas wyciągania mebli ogrodowych mogą stanowić ich gabaryty. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc postawienie na produkty o lekkich konstrukcjach i z opcją składania. Trzymać je można w pomieszczeniach będących w zasięgu ręku, gdzie nikt nie potknie się o nie bądź nie zniszczy przez przypadek.

Meble ogrodowe – kiedy je schować?

Nawet dobrej klasy meble ogrodowe należy chować po zakończonym sezonie. Przypada on na jesień, kiedy temperatury powietrza spadają tak bardzo, że nie można realizować większości aktywności w ogrodzie lub na tarasie. Meble ogrodowe należy wówczas umieszczać w suchych i zadaszonych miejscach, które wykluczają obecność szkodników mogących uszkadzać ich powłokę lub konstrukcję. Dobrym pomysłem jest okrycie ich specjalnymi futerałami lub obwiązanie folią stretch, która dodatkowo zabezpieczy przed wilgocią. Najczęściej ludzie przechowują meble ogrodowe po sezonie w garażach, składzikach oraz na strychach. Ważne, aby nie marnowały one miejsca w innych pomieszczeniach, a ich wyciąganie nie nastręczało kłopotów. Unikać warto wnoszenia mebli do ogrodu na piętra oraz umieszczanie ich w przestrzeniach, do których nie ma dostępu przez cały rok.

Meble ogrodowe a pogoda

Meble ogrodowe jak ludzie – nie lubią zmiennej pogody. Najlepszymi dla nich warunkami są suche, bezwietrzne dni, kiedy mogą stać dumnie w ogrodzie lub na tarasie i dumnie się prezentować. Nie lubią również deszczu, gradu, gwałtownego spadku temperatury oraz silnego nasłonecznienia. Dlatego najlepiej ustawiać je w cieni oraz zadaszeniu np. na tarasie, pod wiatą lub altaną. W naszej szerokości geograficznej ciężko przewidzieć, kiedy nastąpią idealne warunki na wyciągnięcie mebli ogrodowych, lecz zdecydowanie najlepszą pogodę uda nam się złapać od czerwca do początku września. W dużej mierze uzależniona jest ona od miejsca, w którym przebywamy. W rejonach górskich pokrywa śnieżna utrzymuje się nawet późną wiosną, a temperatury letnimi wieczorami mogą nie rozpieszczać. Z kolei nad polskim morzem bardzo często pada, a silny wiatr utrudnia przebywanie na zewnątrz. 

zestaw mebli ogrodowych di volio

Jak dbać o meble ogrodowe?

Pogoda oraz cykliczność sezonów wpływają nie tylko na wygląd mebli, ale również ich parametry techniczne. Aby mogły znosić je bez najmniejszych problemów, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Zrobimy to czyszcząc co jakiś meble oraz konserwując specjalnymi preparatami. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcać meblom drewnianym, które zmieniają kolor i strukturę na skutek działań czynników atmosferycznych – przede wszystkim słońca i wody. Meble z drewna należy zabezpieczać emulsjami i lakierami oraz czyścić, gdy pojawią się na nich zaczątki organizmów zielonych np. mchów. Nieco mniej uwagi potrzebują meble ogrodowe z metalu. Wystarczy czyścić je na bieżąco i co jakiś czas przeprowadzać przeglądy w poszukiwaniu przerdzewiałych komponentów lub uszkodzeń mechanicznych. Zniszczone elementy można wymieniać, zaś rdzę czyścić i pokrywać po raz kolejny farbą. Zdecydowanie jednak najlepiej i najłatwiej dba się o meble z technorattanu. Nie wymagają one tak wiele uwagi ze względu na materiał, z jakich zostały wykonane. Technorattan może być bowiem czyszczony wilgotną szmatką bez użycia agresywnej chemii. Doskonale również znosi zmienną pogodę i działanie promieni UV o silnym natężeniu.

zestaw mebli ogrodowych z technorattanu

Meble ogrodowe z technorattanu

Najlepsze meble ogrodowe z technorattanu znajdziesz w ofercie sklepu Hop-Sport. Nie dość, że znakomicie się je czyści, to na dodatek są niezwykle mobilne oraz eleganckie. Syntetyczne włókna technorattanu imitujące prawdziwy rattan są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne są im zmiany temperatury, zimny wiatr czy kontakt z wodą. Meble z technorattanu mogą stać nie tylko w ogrodzie czy na tarasie, lecz również nad brzegiem basenu. Ich lekka konstrukcja daje niesamowita mobilność, która jest tak ważna podczas chowania mebli po sezonie użyteczności. Dodatkowo, posiadają one wygodne systemy regulacji, które umożliwiają złożenie nawet całych kompletów do kompaktowych rozmiarów. Ich elegancki wygląd znakomicie wpasowuje się w nowoczesne aranżacje ogrodowe i tarasowe. Meble technorattanowe ze sklepu Hop-Sport sygnowane są marką własną di volio. Gwarantuje ona wysoką jakość i niedościgniony komfort użytkowania. W asortymencie di volio można znaleźć m.in.:

Szczególną zaletą produktów di volio jest doskonała jakość wykonania elementów wykończeniowych – poduch, siedzisk oraz oparć. Bawełniane tkaniny z domieszką syntetyków zapewniają doskonałą odporność na zmienne warunki pogodowe oraz zabrudzenia. Pozostają przy tym niesamowicie przyjemne w dotyku oraz sprężyste. Wybierając markę di volio wybierasz spokojną przyszłość bez zmartwień o to, jak kaprys pogody wpłynie na Twoje meble ogrodowe

Ulubione