Utworzone

04 Luty 2019

W kategoriach

Domowy trening fitness / Materace gimnastyczne / Maty do ćwiczeń / Piłki gimnastyczne

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną nie są skomplikowane, a przynoszą wiele korzyści. Sprawdźcie z nami zalety treningu z piłką gimnastyczną i zobaczcie, jak dobrać wielkość piłki do swojego wzrostu.

Zalety treningów na piłce gimnastycznej

Regularne treningi na piłce zwiększają ogólną siłę mięśni, jednocześnie zmniejszając ich napięcie. Pozwalają wzmocnić kręgosłup, a także poprawić ruchomość stawów, równowagę i co ważne, pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z piłką doskonale pobudzą krążenie oraz poprawią funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych.

Treningi wzmacniają, a także rozciągają mięśnie odpowiedzialne na stabilizację głowy, całego tułowia, w tym mięśnie brzucha, pleców oraz mięśnie dna miednicy. Jest to niezbędny element ćwiczeń dla osób, które trenują kajakarstwo, kolarstwo, czy tenis.

Ponadto, są skutecznym sposobem na zredukowanie bólów głowy, pleców czy zmniejszaniu stresu.

Kto może ćwiczyć na piłce gimnastycznej?

W przypadku treningów z piłką gimnastyczną nie ma ograniczeń wiekowych, ćwiczyć mogą wszyscy, bez względu na formę fizyczną. Taki trening jest polecany przede wszystkim dla kobiet w ciąży, dla seniorów oraz dla wszystkich osób, które ze względu na siedzący tryb pracy chcą zacząć więcej się ruszać, by pozbyć się bólu mięśni, a w szczególności bólu pleców.

Jaki rozmiar piłki wybrać?

Średnica piłki

Piłka gimnastyczna powinna być dopasowana do wzrostu osoby, która będzie na niej ćwiczyć. Pod uwagę bierzemy więc średnicę piłki i swój wzrost. Rozmiar dobieramy następująco:

150 - 165 cm wzrostu – piłka o średnicy 55 cm

166 - 175 cm wzrostu – piłka o średnicy 65 cm

176 - 185 cm wzrostu – piłka o średnicy 75 cm

185 cm wzrostu i więcej – piłka o średnicy 85 cm

Zasada ogólna jest taka: siedząc na piłce, kąt pomiędzy udem a podudziem powinien wynosić 90 stopni, kąt pomiędzy udami a tułowiem również powinien wynosić 90 stopni lub więcej.

Jeśli szukasz piłki gimnastycznej do domowych treningów, zapraszamy do hop-sport.pl! Oferujemy szeroki asortyment piłek w różnych rozmiarach i kolorach – przejdź do sklepu >>

Ulubione