Utworzone

22 Lip 2022

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Baseny ogrodowe / Huśtawki ogrodowe / Meble ogrodowe / Parasole ogrodowe / Trampoliny ogrodowe

Ilość producentów mebli ogrodowych na rynku może wywołać ból głowy i niemałe zamieszanie. Jak bowiem wybrać spośród tylu rodzajów produktów o zróżnicowanym stylu oraz parametrach technicznych? Już spieszymy z odpowiedzią i tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając meble do ogrodu i na taras! Poznasz najnowsze i najgorętsze trendy, zobaczysz, na co zwrócić największą uwagę, a także otrzymasz rekomendację produktów najlepszego na rynku producenta – di volio.

wyspa ogrodowa

Gdzie szukać inspiracji aranżacyjnych?

Do tworzeniu aranżacji potrzebna jest wena, lecz jej poszukiwanie czasem bywa kłopotliwe. By odnaleźć inspirację, warto rozejrzeć się dookoła, zacząć rozmawiać z ludźmi i wpłynąć na przestwór Internetu. Szczególnie polecane są wizyty w showroomach oraz pracowniach meblarskich, czytanie i przeglądanie relacji oraz blogów projektantów lub architektów, a także odwiedziny u znajomych. Inspiracje aranżacyjne możesz znaleźć również na naszym blogu, gdzie pomagamy w stworzeniu domowej strefy relaksu oraz aktywnego wypoczynku. Królują w niej nasze autorskie meble, a także sprzęt fitness do treningów domowych. Więcej wskazówek, jak zaaranżować stylowy ogród lub taras znajdziesz tutaj!

Trendy aranżacyjne ogrodów 2022

Moda lubi przemijać, zmieniać się, ale również powracać w nietypowej odsłonie. Dotyczy to również aranżacji zewnętrznych. Każdego roku pojawiają się nowości, których głównym celem jest odpowiedź na funkcjonalne potrzeby mieszkańców oraz wprawienie w osłupienie gości. Rok 2022 również w nie obfituje! Obserwując rynek meblarski oraz to, co proponują projektanci, można wyróżnić trzy gorące trendy aranżacyjne ogrodów oraz tarasów:

 • powrót aranżacji w stylu retro,
 • utrzymująca się moda na minimalizm
 • meble modułowe oraz zestawy meblowe jako hit sezonu letniego.

Każdy z nich można wykorzystać po swojemu, tworząc unikalny i niepowtarzalny zakątek do wypoczynku oraz relaksu. Ważne jednak, aby stawiać na sprawdzone i godne polecenia meble, które będą w stanie znieść wiele sezonów użytkowania. Są one bowiem podstawą każdej aranżacji ogrodowej oraz tarasowej i od ich wygody zależy, jak odbierać będziemy ją my oraz zaproszeni przez nas goście. 

Aranżacje ogrodowe w stylu retro

Moda na retro powraca i rozpycha się łokciami zarówno w naszych wnętrzach, jak i zewnętrzach. Ogrody i tarasy pokrywają się feerią mocnych i pstrokatych barw, pojawia się w nich mnóstwo roślin, a pod względem kompozycyjnym naprawdę dużo się dzieje. Szczególnie polecanymi meblami do aranżacji retro są zestawy z technorattanu, rattanu oraz wikliny. W poszukiwaniu retro cacuszek możesz wybrać się na bazar lub do antykwariatu. Pamiętaj jednak o spójności i wybieraj produkty z jednego okresu historycznego oraz pochodzące z jednego kraju. 

Minimalizm w ogrodzie i na tarasie

Rewersem retro szaleństwa jest utrzymująca się moda na minimalizm. Konsekwentne utrzymywanie ogrodu oraz tarasu w czystości kompozycyjnej oznacza użycie prostych brył, mebli pozbawionych ozdób oraz postawienie na dodatki w stonowanych kolorach (beżach, szarościach, bielach i czerniach). Styl nowoczesny lubi się z technorattanem, a więc polecane będą tutaj produkty z tego typu materiału, z widocznymi zdobieniami z metalu, szkła lub naturalnego drewna. Można kapitalnie zestawiać je z prostymi, szklanymi stolikami oraz krzesłami z litego drewna. 

zestaw technorattanowy mebli
wyspa ogrodowa

Meble modułowe oraz zestawy mebli ogrodowych

Ogród i taras stały się obecnie nie tylko miejscami do wypoczynku, lecz również strefami przyjmowania gości, a także pracy. Aby móc łączyć różne ich funkcje, potrzebne są meble gotowe na zmiany. Dlatego w trendach 2022 znalazły się meble modułowe oraz komplety mebli ogrodowych. Duże – do przyjmowania gości i wyprawiania imprez nad brzegiem basenu, kawowe – do śniadań i pracy zdalnej, wypoczynkowe, łączone z hamakami ogrodowymi i huśtawkami typu kokon dla relaksu całej rodziny. 

Meble ogrodowe – jakie są najlepsze?

Najlepsze meble ogrodowe nie tylko odpowiadają swoim stylem na obecne trendy, lecz również spełniają specjalne wymagania techniczne. Muszą być przede wszystkim:

 • solidne i trwałe – najlepiej wykonane z mocnych, metalowych elementów konstrukcyjnych, które zapewniają wielosezonowość oraz stabilność,
 • odporne na działanie czynników atmosferycznych – przede wszystkim na deszcz, wahania temperatur oraz ekspozycję słoneczną,
 • łatwe w utrzymaniu w czystości – dobrze, jeśli poduchy i siedziska wykonane są z zaimpregnowanych materiałów, które umożliwiają łatwe czyszczenie z użyciem nieagresywnej chemii,
 • lekkie i poręczne – aby można było je łatwo przestawiać, chować bądź łączyć w większe komplety.

Wszystkie z powyższych cech ciężko znaleźć u jednego producenta, lecz marce sklepu internetowego Hop-Sport się to udało! Meble ogrodowe sygnowane logiem di volio to odpowiedź na rosnące oczekiwania osób posiadających ogród oraz chcących zaaranżować w sposób nowoczesny swój taras. Potwierdzeniem tego mogą być pozytywne opinie i komentarze na stronie marki di volio pod konkretnymi modelami mebli. Użytkownicy oraz kupujący zachwalają nie tylko jakość produktów oraz ich cenę, ale również obsługę klienta oraz wsparcie zakupowe. 

di volio

Meble ogrodowe di volio – warte polecenia

Godnymi polecenia meblami ogrodowymi są zdecydowanie te, pochodzące od renomowanego producenta di volio. To marka własna sklepu sportowego, w którego ofercie znajdziesz produkty wysokiej klasy do tworzenia domowych stref relaksu oraz wypoczynku. Meble ogrodowe di volio nadają się do aranżowania zarówno ogrodów, jak i tarasów, basenów czy balkonów. W asortymencie marki znajdziesz m.in.:

 • huśtawki ogrodowe,
 • hamaki ogrodowe,
 • parasole plażowe oraz ogrodowe,
 • leżaki ogrodowe,
 • zestawy mebli ogrodowych.

Za ich pomocą stworzysz miejsce, w którym chce się wypoczywać, przyjmować gości, a nawet pracować. Uzupełnić możesz je innymi produktami marki Hop-Sport m.in.: trampolinami ogrodowymi czy basenami ogrodowymi Intex. Kupując wybrane produkty, masz szansę na otrzymanie wyjątkowych gratisów w postaci ręczników czy też pokrowców do przechowywania. Wybierając meble di volio, wybierasz wygodę, na którą każdy z nas zasługuje! 

huśtawka ogrodowa di volio
Ulubione