Utworzone

10 Maj 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Dom i ogród / Meble ogrodowe

Marzysz o beztroskim odpoczynku w ogrodzie? Leżak ogrodowy będzie idealnym wyborem. Czym powinien się charakteryzować, aby zapewnić pełen komfort podczas popołudniowej drzemki przed domem, na tarasie lub podczas wakacyjnego wyjazdu?

składany leżak ogrodowy

Lekki i składany

Leżak ogrodowy powinien być na tyle lekki, aby można było bez problemu przenieść go w inne miejsce. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest leżak składany, który można zabrać ze sobą do samochodu podczas wakacyjnego wyjazdu. Co ważne, leżak składany zawsze możemy schować w garażu, czy w szafie. Po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu nie zagracamy pomieszczenia.

Materiał

To jest dość istotna cecha, o której często się zapomina. Materiał, z którego wykonane jest siedzisko, musi być wytrzymały na rozciągnięcia i zmechacenia - na leżaku bowiem często siadamy, kładziemy się, przyjmujemy różne pozycje. Ważna jest także odporność na działanie warunków atmosferycznych, jak deszcz czy promienie słoneczne. Materiał wysokiej jakości nie spłowieje na słońcu i nie odkształci się pod wpływem wilgoci lub ciężaru użytkownika, zapewniając nam komfort użytkowania przez wiele sezonów.

Materiał odporny na warunki atmosferyczne
Regulowane opacie w leżakach ogrodowych

Regulacja pochylenia

Niezbędne jest również ustawienie odpowiedniej pozycji, w której chcemy leżeć. Warto wybrać model leżaka, który oferuje nam na tym polu dużo możliwości. Leżaki, na których można przyjąć pozycję siedzącą, półleżącą lub leżącą zapewnią nam zdecydowanie większy komfort wypoczynku niż takie, na których możemy wypoczywać tylko w jednej pozycji.

Maksymalne obciążenie i wymiary

Leżak powinien być wybrany z myślą o osobach, które będą na nim wypoczywać. Standardowe leżaki mają maksymalne obciążenie na poziomie 120kg. Ostatnio popularne są także modele bardzo lekkie, o niewielkich rozmiarach, lecz mogą okazać się za małe i niewystarczająco wytrzymałe dla osób tęższych lub bardzo wysokich.

leżak ogrodowy diVolio

Ogólny wygląd leżaka

Leżak musi być nie tylko wygodny i wytrzymały, ale także powinien cechować się designem, który będzie pasował do otoczenia. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup leżaka w stonowanych kolorach. Tego typu barwy pasują do każdego tarasu i ogrodu, bez problemu wkomponują się w różne style aranżacji - od nowoczesnego, po klasyczny.

Jeżeli szukasz wygodnych, składanych leżaków, sprawdź naszą ofertę! W Hop-sport.pl znajdziesz leżaki oraz inne meble ogrodowe w atrakcyjnych cenach.

Ulubione