Utworzone

08 Wrze 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Baseny ogrodowe

Wskocz do świata wodnej rozrywki razem z Hop-Sport! Dowiedz się, w jakich zakątkach Europy znajdziesz najlepsze baseny. Najważniejszym kryterium, jakie braliśmy pod uwagę w tworzeniu zestawienia był poziom dobrej zabawy. W naszym artykule znajdziesz nie tylko baseny, ale również aquaparki oraz termy – dla każdego coś mokrego i przyjemnego! 

Wypoczynek nad basenem

Hiszpania, Teneryfa – Siam Park

Zestawienie rozpoczynamy z przytupem, bo od największego na Teneryfie aquaparku Siam Park. Zlokalizowany na terenie słynnego kurortu Costa Adeje obiekt nawiązuje swoja stylistyką do Tajlandii. Wiele osób uważa go za aquapark nr 1 na świecie pod względem dobrej zabawy oraz ilości atrakcji. Znajdziecie w nim m.in.:

  • sztuczną plażę z palmami,
  • liczne zjeżdżalni z możliwością zjazdu pontonem,
  • atrakcje dla dzieci (zatopione miasto, sikawki, wielopoziomowe przejścia),
  • sieć sklepów z pamiątkami,
  • basen z fokami,
  • najdłuższą na świecie sztuczną dziką rzekę,
  • restaurację tajską,
  • jezioro z największą na świecie sztuczną falą.

Pobyt w Siam Park dedykowany jest dla całych rodzin z dziećmi. Z pewnością przeżyją oni tam niezapomnianą przygodę. Wodne szaleństwo najczęściej łączone jest z wakacjami w pobliskich kurortach oraz zwiedzaniem lokalnych atrakcji.

Budapeszt, Węgry – Łaźnie Gellérta

Jeśli nie lubisz zbyt dalekich podróży, może Cię zainteresować fakt, że sąsiadujące z nami Węgry to kapitalne miejsce na wakacyjną destynację, której sercem są zabawy w wodzie. Wszystko przez obecność źródeł geotermalnych, w miejscu których powstały liczne uzdrowiska oraz kompleksy wypoczynkowe. Jednym z najpiękniejszych są zabytkowe Łaźnie Gellérta w Budapeszcie. Będąc w stolicy Węgier grzechem jest nie odwiedzić kompleksu budynków w stylu secesyjnym, tworzoną przez ówczesnych mistrzów architektury i rzemiosła budowlanego. Ta propozycja wakacyjna jest zdecydowanie dla osób starszych, które cenią sobie wypoczynek w ciszy oraz spokoju. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy cierpią na schorzenia i choroby, na które najlepszym lekarstwem jest woda bijąca ze źródeł geotermalnych. Obecnie Łaźnie Gellérta przechodzą generalny remont, który może potrwać nawet dwa lata. Jeśli jednak marzy Ci się odpoczynek w basenie w otoczeniu fresków, rzeźb i zdobień – koniecznie wpisz Budapeszt do swojej listy wymarzonych wakacyjnych miejscówek.

Relaks nad basenem
Pływanie w basenie

Niemcy, Krausnick – Tropical Islands

Olbrzymia, szklana kopuła, skrywająca w swoim sercu największy na świecie sztucznie posadzony las deszczowy, SPA oraz basenową lagunę. Sztuczna plaża z palmami oraz najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia. 13 restauracji oraz barów, możliwość nocowania oraz ogromna baza turystyczna. Wszystko to w Tropical Islands za naszą zachodnią granicą! Na terenie tego wspaniałego parku temperatura powietrza nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza, a piaszczysta plaża ciągnie się przez 200 m długości. 6,6 ha przestrzeni wypoczynkowo-rekreacyjnej, otwartej siedem dni w tygodniu przez 24 godziny. Ośrodek Tropical Islands podzielono na dwie strefy – rekreacyjną Strefę Tropikalną i egzotyczną Strefę Saun. Na ich terenie znajdziesz ze swoją rodziną nawet 60 000 roślin, basen na kształt atolu oraz zbiorniki wodne z temperaturą dochodzącą do ponad 30 stopni Celsjusza. Brzmi jak tropikalna bajka? No to w drogę! 

Polska, Wręcza – Suntago Wodny Świat

Dla wszystkich tych, którzy nie lubią dalekich podróży, a urlop spędzają najchętniej w Polsce mamy propozycję nie do odrzucenia. Suntago Wodny Świat stworzony został na wzór wielkich kompleksów imitujących w swoim wnętrzu warunki znane z tropików. Znajdziesz w nim cztery strefy tematyczne, 5500 metrów kwadratowych basenów, kilka tysięcy prawdziwych kwiatów oraz zaplecze Wellness&SPA. Park każdego dnia może pomieścić do nawet 15 000 odwiedzających, którzy na jego terenie będą mogli skorzystać m.in. z symulatora nauki surfowania czy też odwiedzić 10 różnego rodzaju saun. Niektórzy podają, iż jest to obecnie jeden z największych kompleksów wodnych w Europie. Ogromną zaletą Suntago jest fakt, iż dojazd do niego nie sprawia problemów, gdyż park zlokalizowany jest w centralnej Polsce, niedaleko Warszawy. To obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych i robiących ogromne wrażenie aquaparków w naszym kraju. Jeśli Twoja rodzina uwielbia wodne zabawy, a Tobie marzy się chwila relaksu – już wiesz, gdzie jechać na urlop!

Odpoczynek nad brzegiem basenu
Baseny termalne

Islandia, Reykjanes – Blue Lagoon

Propozycja nietypowa na naszej liście pod względem odległości, jak i rodzaju wypoczynku, jaki jest w niej preferowany. Blue Lagoon mimo swojej tropikalnej nazwy jest tak naprawdę ośrodkiem geotermalnym i uzdrowiskiem na skutej lodem Islandii. W jego basenach nie przeżyjesz podnoszącej adrenalinę przygody ani nie zjedziesz z niesamowitą prędkością zjeżdżalnią. W Blue Lagoon liczy się przede wszystkim cisza, wypoczynek i regenerujący wpływ wody termalnej. W zlokalizowanym niedaleko ośrodku badawczo-rozwojowym znaleźć można lekarstwa i środki na dolegliwości skórne. W samym zaś basenie można korzystać z dobrodziejstwa błotnych kąpieli krzemionkowych. Bulgoczące kratery, unosząca się wszędzie para wodna, lecznicze wody o specyficznym zapachu. Relaks może być na wyciągnięcie ręki, lecz pamiętaj – obiekt ma ograniczoną ilość miejsc wolnych. Z tego względu należy wykonać w nim rezerwację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ponadto, sama podróż na Islandię to dość duże przedsięwzięcie. Jednak dla niezapomnianych wrażeń, możliwości zobaczenia zorzy i odwiedzenia najodleglejszego zakątku Europy – warto! 

Postaw basen w ogrodzie!

Nie zdążyłeś wyjechać na wakacje? W czasie urlopu wolisz zostać w domu? Nie rezygnuj z przyjemności i nie pozwól, aby ominęła Cię świetna zabawa! Zainwestuj w basen ogrodowy Hop-Sport i zanurz się w świecie relaksu. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości produkty firmy Intex, dzięki którym stworzysz na swojej posesji błękitną lagunę. Najlepsze baseny ogrodowe czekają, aby za ich pomocą stworzyć domowy aquapark! 

Basen Intex
Ulubione