Utworzone

08 Sier 2017

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe / Dla dzieci

Latem przeważają upalne dni. I tutaj pojawia się pytanie, gdzie szukać ochłody? Otóż najlepiej nad wodą, a jeśli mamy swój ogród, to w takim wypadku możemy zainwestować w basen ogrodowy, z którego będziemy korzystać w każdej wolnej chwili. Tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego i jaki model wybrać.

Czy warto mieć basen ogrodowy?

Oczywiście, że tak. Jest to po pierwsze ogromna wygoda, bo korzystamy z niego, kiedy tylko chcemy. Kąpiel w basenie podczas upalnych dni przyniesie nam ogromną ulgę i pozwoli się zrelaksować. W większym basenie ogrodowym możemy nawet pływać. Co ważne, to nasz basen, dzięki czemu wiemy, kto z niego korzysta i osobiście dbamy o czystość wody. W sklepie Hop-sport.pl znajdziesz różnego rodzaju baseny, które z pewnością sprostają Twoim indywidualnym potrzebom. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego?

  • Rodzaj basenu ogrodowego

W sklepach znajdziemy różne rodzaje basenów ogrodowych, mianowicie dmuchane, rozporowe i stelażowe. W sklepie Hop-Sport.pl znajdą Państwo baseny rozporowe i stelażowe.

Baseny rozporowe – ten rodzaj basenu jest zdecydowanie bardziej wytrzymały niż baseny dmuchane. Co więcej, baseny rozporowe mogą mieć o wiele większe rozmiary. Najtańsze baseny rozporowe dla dzieci znajdziemy w Hop-sport.pl już od 100 złotych. Baseny o większych rozmiarach, w których jednocześnie może kąpać się kilka osób, zaczynają się od kilkuset złotych. Z takich basenów mogą korzystać dzieci, jak i dorośli. Podczas napełniania basenu wodą ciśnienie hydrostatyczne oddziałuje na ścianki basenu i zaczyna powoli je usztywniać. Co więcej, tego rodzaju basen jest niezwykle łatwy w rozkładaniu i składaniu. Jego rozłożenie zajmuje dosłownie kilka minut.

Baseny stelażowe – są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż baseny rozporowe. Umożliwiają otrzymanie wyższego poziomu wody. W niektórych basenach można nawet pływać. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Kolejną znaczącą różnicą jest cena, która jest zdecydowanie wyższa, niż cena basenów rozporowych. Tego rodzaju basen sprawdza się w bardzo dużych ogrodach.

  • Miejsce w ogrodzie

Zanim zakupimy basen ogrodowy, najpierw zwróćmy uwagę na to ile mamy wolnego miejsca w ogrodzie i gdzie możemy go umieścić. Od tego uzależniona jest wielkość basenu. Najlepiej będzie, jeśli na rozłożenie basenu przeznaczymy wyrównany i nasłoneczniony teren. Dzięki temu woda w basenie będzie szybciej się nagrzewać. 

  • Kto będzie z niego korzystał

Od tego uzależniona jest wielkość i głębokość basenu. Dla najmłodszych warto wybrać najmniejszy model, który ma małą głębokość. Takie baseny są najlepsze dla najmłodszych pociech. Jeśli mamy na myśli nastolatków i osoby dorosłe, wtedy warto się zastanowić nad wyborem większego basenu. Oczywiście przy wyborze konkretnej wielkości, powinniśmy wziąć pod uwagę ilość osób, która jednocześnie może z niego korzystać.

  • Przeznaczenie

Jeżeli chcemy od basenu czegoś więcej, luksusowego wypoczynku i hydromasażu, w tym przypadku wybierzmy jacuzzi ogrodowe Pure Spa. Pure Spa jest wyposażony w funkcję hydromasażu oraz podgrzewania wody. Wszystkim sterujemy przy pomocy panelu sterowania. Takie ogrodowe lub tarasowe jacuzzi pozwoli nam się głęboko zrelaksować i odprężyć. Decydując się na zakup Pure Spa, zwróćmy uwagę na to, ile jednocześnie osób może w nim przebywać.

Basen to nie wszystko – Jakie akcesoria są niezbędne?

Sam zakup basenu ogrodowego to jeszcze nic. Tutaj potrzebujemy również akcesorii, które ułatwią nam odpowiednie ustawienie basenu oraz pozwolą utrzymać odpowiednią czystość wody.

Podkład pod basen – zanim rozłożymy basen, warto zabezpieczyć grunt grubszą folią, aby żaden wystający z ziemi kamyczek nie przebił materiału basenu. Wcześniej musimy zadbać również o krótkie skoszenie trawy.

Pompa z filtrem – zazwyczaj jest dołączona do basenu. Przy rozkładaniu basenu nie zapomnijmy jej podłączyć przed wlaniem wody. Dzięki niej woda w basenie będzie mogła być regularnie oczyszczana. Oczywiście pamiętamy o tym, aby nigdy nie przebywać w basenie, kiedy woda jest filtrowana.

Pokrywa na basen – pokrywa chroni basen przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, takich jak owady, kurz, czy spadające liście. Dzięki pokrywie zachowanie czystości wody będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Drabinka – drabinka jest konieczna w przypadku basenu stelażowego. Umożliwia łatwe wejście i wyjście z basenu.

Myjka do nóg – niby taki niepozorny, a jednak przydatny element wyposażenia basenu. Myjkę do nóg wystarczy umieścić przed wejściem do basenu i korzystać z niej za każdym razem, kiedy chcemy do niego wejść. Dzięki temu pozbędziemy się zanieczyszczeń z nóg, które przedostaną się razem z nami do basenu, a pozostaną w myjce. Jest to niezwykle ważny element, który zapobiega przedostawaniu się brudu do basenu.

Zestaw czyszczący – zestaw czyszczący umożliwia zbieranie zanieczyszczeń ze ścianek basenów. Niezwykle przydatny jest odkurzacz dna, który podłączamy do węża ogrodowego. Warto zadbać również o siatkę do zbierania zabrudzeń oraz pływak do dozowania chemii basenowej.

Uwaga!

Korzystając z basenu pamiętajmy o tym, że nie wolno zostawiać w nim dzieci bez opieki, a także nie można z niego korzystać, gdy pompa filtrująca wodę jest podłączona do źródła prądu.

Ulubione