Utworzone

24 Maj 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Akcesoria do basenów / Materace dmuchane / Place zabaw / Dla dzieci

Z nadejściem upalnych, wakacyjnych dni, kąpieliska i jeziora, ale także przydomowe ogrodowe baseny, stają się ulubionym miejscem zabaw i aktywności naszych dzieci. Aby wodna rozrywka była świetną zabawą, musi być także bezpieczna. Jeśli maluchy nie potrafią jeszcze pływać, musimy się o to szczególnie zatroszczyć. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na gry i zabawy w basenie.

zimny prysznic

Fontanna

Jeśli dzieci potrzebują oswojenia z wodą, możecie pobawić się w fontannę. Osoby stają po dwóch stronach basenu i na Twój sygnał zaczynają pluskać w tafle wody, tak aby doleciała do drugiego końca basenu. Ważne jest, aby nie uciekać i nie odwracać się tyłem.

Poszukiwacze skarbów

Nurkowanie pod wodą może być wspaniała zabawą nawet dla tych, którzy nie potrafią jeszcze pływać, ważne tylko by odbywało się w odpowiednio płytkiej wodzie. Wystarczy na dnie basenu położyć skarby do wyłowienia, a dzieci na pewno będą zachwycone. Skarbami mogą być przeróżne przedmioty - szklane paciorki, monety, muszelki, figurki morskich zwierząt. Wyławiać skarby można na wiele sposobów - dzieci mogą używać dłoni, stóp, zanurzać głowę, lub, w przypadku maluchów, które nie są jeszcze dobrze oswojone z wodą, z głową ponad wodą. Dzieciaki warto zaopatrzyć w okulary do pływania lub maski do nurkowania - to będzie dodatkowa atrakcja!

zabawa w basenie
zabawa z piłką plażową

Odbijanie piłki

Dmuchana piłka to idealny dodatek zabaw w wodzie. Możecie odbijać ja w kręgu (w momencie odbicia należy krzyknąć imię osoby, do której się odbija), w dwóch drużynach (zadaniem każdej drużyny jest odbijanie piłki jak najdłużej, tak aby nie spadła do wody; jeśli zespołowi piłka spadnie do wody, zespół przeciwny otrzymuje punkt), w pojedynkę (wygrywa osoba, która najdłużej będzie ją odbijać nad głową).

Na szalupę!

Ze względów bezpieczeństwa, zabawa powinna odbywać się w niezbyt głębokim basenie - takim, w którym dzieci mogą stąpać po dnie bez zanurzania głowy w wodzie. Będzie potrzebny jeden, odpowiednio duży materac, który ustawimy na środku basenu. Dzieci stają przy barierkach basenu, na ustalony znak muszą dotrzeć do materaca w dowolny sposób i wspiąć się na niego. Próby wydostania się z wody będą wyzwaniem i dzieci co chwila będę wpadać do wody.

dmuchane zabawki intex
Ulubione