Utworzone

12 Wrze 2018

W kategoriach

Domowy trening siłowy / Siłownia / Akcesoria do ławek / Drążki / Gryfy / Hantle / Kettlebell / Obciążenia

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że siłownia jest dla panów, natomiast dla kobiet są zajęcia fitness. Na szczęście czasy się zmieniły i ten schemat został przełamany. Wiele pań ostro walczy z ciężarami, jednak nadal często omijają ćwiczenia na klatkę piersiową. Czy słusznie? Nie! Przekonamy Cię dlaczego!

Trenując klatkę piersiową, rośnie siła, która jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności. Przy takim treningu angażujemy również mięśnie grzbietu, obręczy barkowej oraz tricepsu. Może to znacznie poprawić proporcje naszego ciała. Delikatnie zmieniając kształt ramion dzięki ćwiczeniom, można nadać sylwetce bardziej harmonijny kształt. Warto wypróbować ten trick. 

Wśród kobiet krąży mit, że przez trening klatki piersiowej zmaleją im piersi. Nic bardziej mylnego. Biust zbudowany jest głównie z tkanki tłuszczowej. Może się więc zmniejszyć przez ujemny bilans kaloryczny w połączeniu z ostrym treningiem, nawet jeśli pomijasz tę część ciała w czasie treningów. Ćwicząc mięśnie klatki piersiowej możemy za to poprawić kształt piersi.

Kolejną zaletą jest poprawa mobilności barków, co z kolei pozytywnie wpływa na całą postawę. Osoby, które mają problem z krągłymi plecami obowiązkowo powinny dodać ten trening do swojego planu. Podsumowując: aby ciało było proporcjonalnie zbudowane, należy ćwiczyć każdą partię mięśniową. Odpowiednio trenując klatkę piersiową, na pewno kobiety nie staną się zbyt męskie, ba, nawet poprawią kształt biustu. Śmiało więc np. raz w tygodniu powinny dodać do swojego treningu ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej. 

Co przyda się do treningu siłowego klatki piersiowej? Na początek możesz np. zainwestować w obciążniki kulowe kettlebells, zwane potocznie ketlami lub hantle.

Ulubione