DARMOWA DOSTAWA - tylko 5 grudnia Nie przegap okazji
Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0

Łyżworolki

Sortowane: Domyślne

Łyżworolki

Zrób frajdę sobie i swojemu dziecku - weź je na łyżworolki. W Hop-Sport znajdziesz łyżworolki dla dzieci i dorosłych w różnych rozmiarach i kolorach. Dostajesz również gwarancję wysokiej jakości wykonania - bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. 

Dzięki łatwej regulacji idealnie dopasujesz rolki do rozmiaru Twojej stopy i Twojego dziecka, a materiały, z których zostały wykonane, zapewnią prawidłową wentylację. Nie pozostaje już nic innego, jak tylko razem udać się na przejażdżkę i kręcić piruety!

W zależności od stylu jazdy, do jakiego są przeznaczone, rolki dzielą się na wiele rodzajów. Najpopularniejsze z nich to: rolki dla dzieci, rolki rekreacyjne/fitness, rolki do jazdy szybkiej, rolki do jazdy agresywnej.

Rolki dla dzieci – W zależności od umiejętności i zainteresowań dziecka istnieje wiele typów rolek dla dzieci. Podział jest podobny jak w rolkach dla dorosłych, czyli rekreacyjne, do jazdy szybkiej, agresywnej, itd. Jeśli dziecko dopiero uczy się jeździć, najlepszym wyjściem jest zakup rolek rekreacyjnych z możliwością regulacji rozmiaru (zmniejszania i zwiększania w zakresie kilku cm). Dzięki temu, wraz ze wzrostem długości stopy dziecka zwiększymy również rozmiar rolkowego buta. Jest to bardzo ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Rolki rekreacyjne dla początkujących, małych rolkarzy mają zapewnić, przede wszystkim, bezpieczną i komfortową jazdę. Dlatego wyposażone są w miękkie, mniejsze niż w rolkach dla bardziej zaawansowanych, kółka oraz w usztywniony but zewnętrzny – zapewniający stabilizację kostki, z otworami wentylacyjnymi.

Rolki rekreacyjne/fitness – Przeznaczone dla osób zaczynających naukę jazdy na rolkach oraz dla osób jeżdżących swobodnie, ale okazjonalnie lub dla poprawy kondycji fizycznej. Rolki te mają być przede wszystkim bezpieczne, czyli mają należycie chronić kostkę poprzez usztywniony korpus, powinny być również wygodne i przewiewne. Rozmiar kółek i łożyska rolek rekreacyjnych przystosowane są do wolniejszej jazdy, bez agresywnych i szybkich zwrotów. Im kółka są większe i twardsze, tym szybciej możemy na takich rolkach jeździć.

Rolki do jazdy szybkiej – Rolki te cechują się większymi (nawet do 110 mm) kółkami o dużo większej twardości i wytrzymałymi, aluminiowymi płozami. Dzielą się na modele dla zaawansowanych w jeździe szybkiej oraz dla początkujących. Zaawansowani najczęściej wybierają modele z niskim butem do kostki. Początkujący w jeździe szybkiej wybierają zazwyczaj nieco wyższe buty, zapewniające większe usztywnienie kostki.

Rolki do jazdy agresywnej – Dostosowane są do miłośników akrobacji na rolkach, jazdy po skate parkach, zjazdów po poręczach, skoków ze stopni, itd. Bardzo popularne wśród młodzieży. But do jazdy agresywnej cechuje się dużą sztywnością, gwarantującą stabilność i trzymanie kostki podczas jazdy. Kółka natomiast są twarde i mniejsze niż w pozostałych rodzajach rolek (50-60 mm).

Sprawdź ofertę rolek w Hop-Sport i wybierz model dla siebie i Twojego dziecka!

Więcej Ukryj

Favorites