Parasole ogrodowe

Sortowane: Domyślne

Żaden dobrze zaprojektowany ogród, taras czy balkon nie może obyć się bez odpowiedniej ochrony przed promieniami UV w postaci parasola ogrodowego. Za jego pomocą zmniejszysz ekspozycję słoneczną w szczególnie upalne dni i stworzysz kącik do pracy, jak i zabawy w wybranej przez Ciebie przestrzeni. Wybierając parasole do ogrodu Hop-Sport masz pewność, że stawiasz na funkcjonalne połączenie designu z praktycznymi rozwiązaniami. 

Czy parasol ogrodowy jest potrzebny?

Zmiany klimatyczne sprawiają, że pora letnia staje się nie do wytrzymania ze względu na ilość dni upalnych. Długotrwała ekspozycja na promienie UV uszkadza skórę, obniża odporność, a także może powodować nowotwory skóry. W pełnym słońcu nie da się ani pracować, ani wypoczywać, więc musimy się przed nim bezwzględnie chronić. W przypadku, gdy spędzamy dużo wolnego czasu w ogrodzie doskonałym sposobem będzie montaż parasola ogrodowego. Zacieni on wybraną przez nas powierzchnię, chroniąc nas i naszych bliskich. Parasol ogrodowy jest niezbędny w przypadku ogrodów z małą ilością drzew i krzewów. Przyda się on również, gdy nie dysponujemy tarasem bądź altaną. Istnieją nawet specjalne rodzaje parasoli – parasole na plażę, które możemy zabrać ze sobą na wakacje bądź wypad za miasto. Dzięki nim spędzimy czas nad wodą chroniąc się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jaki parasol ogrodowy kupić?

Parasol do ogrodu powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości, jak i materiałów, z których go wykonano. Na rynku akcesoriów oraz mebli ogrodowych istnieje wiele produktów. W sklepie Hop-Sport znajdziesz m.in.:

  • parasol plażowy,
  • parasol ogrodowy,
  • parasol z diodami LED.

Parasole ogrodowe zbudowane są w taki sposób, iż można rozłożyć je niczym namiot. Zapewniają one nie tylko ochronę przed słońce, ale również deszczem czy wiatrem. Nadają się idealnie do zacieniania miejsca do plażowania nad morzem, jeziorem czy rzeką. Ponadto, parasole plażowe dają niezbędną intymność podczas wypadów za miasto. Innym rodzajem produktów są parasole z diodami LED. Służą one jako ozdoba ogrodu oraz umożliwiają oświetlenie posesji lub jej części nocą. Wyglądają one kapitalnie na tarasach i w pobliżu altan w czasie letnich wieczorów oraz imprez po zachodzie słońca. 

Wybierając interesujący nas parasol ogrodowy, warto wziąć pod uwagę również jego rozmiar. Najlepsze modele posiadają wymiar czaszy powyżej 2,5 m i są w stanie pokryć naprawdę duży obszar cieniem. Rozmiar parasola warto dopasowywać do wielkości mebli ogrodowych bądź basenów do ogrodu, ponieważ to właśnie te miejsca najczęściej chcemy chronić przed działaniem promieni UV.

Gdzie postawić parasol ogrodowy?

Parasol w ogrodzie możemy postawić tak naprawdę w każdym miejscu, które wymaga zacienienia w upalne dni. Najczęściej ustawia się go w pobliżu basenu lub kąpieliska, nad meblami ogrodowymi (np. hamakami) oraz niedaleko grilla. Ważne, aby podstawę parasola położyć na równej powierzchni, oczyszczonej wcześniej z gałęzi, patyków oraz części roślin. Warto również unikać bezpośredniego sąsiedztwa krzewów oraz drzew o ostrych kolcach, które mogą uszkodzić powłokę czaszy. Dobrej jakości podstawy do parasoli ogrodowych np. marki di volio są bardzo stabilne oraz posiadają powłokę, chroniącą je przed działaniem czynników atmosferycznych. 

Parasol ogrodowy do nowoczesnego domu

W nowoczesnych aranżacjach nie ma miejsca na feerię barw czy dużą ilość kształtów. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów oraz tarasów. Dlatego, aby uzupełnić taką aranżację musisz użyć odpowiednich mebli. Najlepsze z nich znajdziesz w sklepie Hop-Sport w asortymencie naszej marki własnej di volio. Wśród nich nowoczesne parasole ogrodowe, zaprojektowane z myślą o połączeniu designu z funkcjonalnością. Możesz postawić je zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. Parasole ogrodowe di volio dostępne są w stonowanych barwach (m.in. beżach i szarościach), idealnie pasujących do stylów nowoczesnych oraz innych, pokrewnych. 

Ulubione