Pokrowce na meble ogrodowe

Sortowane: Domyślne

W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych, które panują od jesieni do wiosny, Twoje meble ogrodowe mogą ulegać niszczeniu. Ekspozycja na wilgoć w postaci opadów deszczu lub śniegu może powodować, w zależności od materiału wykonania mebli, blaknięcie koloru, pęcznienie poszczególnych elementów, a w konsekwencji rozwój pleśni i grzybów.

Przechowywanie mebli ogrodowych na okres zimy w zadaszonym, suchym pomieszczeniu wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jednak nie każdy dysponuje, odpowiednią do tego celu, przestrzenią. Wtedy z pomocą przychodzą pokrowce na meble ogrodowe. Odpowiednio dobrane pokrowce - najlepiej dedykowane danemu modelowi mebli - skutecznie zabezpieczą nasz zestaw ogrodowy nie tylko przed niszczącym wpływem wilgoci, ale także ochronią go przed powstawaniem zabrudzeń. Tak zabezpieczone meble ogrodowe, będą gotowe do użycia wraz z rozpoczęciem sezonu letniego. 

Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem pokrowca ochronnego na meble ogrodowe. 

Jak dobrać pokrowiec do mebli ogrodowych? 

Optymalnym rozwiązaniem jest zakup dedykowanego do danego modelu mebla pokrowca. Eliminuje to potrzebę mierzenia mebli i stawia nas przed prostym wyborem. Jeśli jednak nasz model mebli nie posiada przypisanego pokrowca, wtedy musimy dokonać odpowiednich pomiarów. W przypadku większych kompletów mebli ogrodowych i zestawów wieloelementowych, możemy zarówno wyposażyć się w osobne pokrowce np. na stół i krzesła, co sprawdzi się w przypadku, jeśli część zestawu chcemy pozostawić w ogrodzie, a część np. przechować w garażu, jak i w pokrowce obejmujące cały komplet mebli.

Pokrowce na meble ogrodowe — materiał wykonania

Materiały, z których wykonuje się pokrowce ochronne na meble ogrodowe, powinny być przede wszystkim wytrzymałe i wodoodporne, powinny także wykazywać odporność na szkodliwe promieniowanie UV. Najczęściej do produkcji pokrowców wykorzystuje się tkaniny takie jak poliester, nylon czy polietylen, a każda z nich wykazuje zbliżone właściwości. Warto również zwrócić uwagę na szczelność pokrowca i to, czy będzie odpowiednio "przymocowany" do naszych mebli. Mowa tutaj o zabezpieczeniu w postaci zapięcia na zamek błyskawiczny lub zastosowaniu ściągacza. 

Pokrowiec na meble ogrodowe czy plandeka?

Co odróżnia pokrowiec ochronny od plandeki? Pokrowiec to specjalnie zaprojektowany produkt, który jest dopasowany do konkretnego zestawu mebli ogrodowych. Pokrowiec na meble ogrodowe często posiada wszyty ściągacz, zamek lub regulowane paski, które umożliwiają łatwe i precyzyjne dopasowanie do mebli. Plandeka z kolei posiada bardziej ogólne zastosowanie i stanowi formę płótna bez elastycznych krawędzi, przez co trudniej dopasować ją do danego zestawu mebli ogrodowych. 

Czy meble rattanowe wymagają zabezpieczenia w postaci pokrowca? 

Odpowiedzi na to pytanie często bywają niespójne. Czy meble rattanowe na zimę należy osłonić pokrowcem? Zdecydowanie tak. W odróżnieniu od mebli technorattanowych, które są mniej podatne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, naturalny rattan dość szybko ulega zniszczeniu, będąc wystawionym na dłuższą ekspozycję na wilgoć. Ponadto niskie temperatury mogą prowadzić do pękania i deformacji naturalnego rattanu

Pokrowce ogrodowe — czy tylko do ochrony mebli zimą?

Używanie pokrowców ogrodowych nie ogranicza się tylko do zabezpieczania mebli poza okresem ich użytkowania. Z pokrowców możemy także korzystać w sezonie letnim, podczas kapryśnej pogody, kiedy nie chcemy, aby nasze meble uległy zamoczeniu. Ponadto pokrowce mogą być wykorzystane podczas dłuższych przerw w korzystaniu z mebli, kiedy chcemy uniknąć zbierania się na nich zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył lub opadające z drzew liście. Materiał, z którego wykonane są nasze pokrowce, pozwoli uniknąć zabrudzeń i zacieków powstałych po opadach deszczu, dzięki czemu częste czyszczenie mebli i poduch przejdzie do historii. 

Pokrowce na meble ogrodowe marki di volio

W naszej ofercie znajdziesz dedykowane pokrowce ochronne na huśtawki ogrodowe w typie kokonu, które w wygodny sposób założysz na kosz w przypadku zmiany pogody i zabezpieczysz nie tylko konstrukcję kosza, ale także poduchy. Pokrowce są wyposażone w wygodny zamek błyskawiczny, dzięki czemu szybko i sprawnie założysz i zdejmiesz pokrowiec z kokonu. Di volio w swoim asortymencie, posiada także pokrowce na zestawy mebli ogrodowych, wykonane z solidnego poliestru, w różnych rozmiarach

Podejmując decyzję o zakupie mebli ogrodowych, bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak materiał wykonania, wielkość zestawu czy komfort użytkowania. Jednak często w tej decyzji pomijamy kwestię przechowywania i zabezpieczenia mebli po zakończonym sezonie. Jeśli zależy nam o tym, aby nasze meble ogrodowe służyły nam przez wiele lat i nie traciły na estetyce, to bez wahania powinniśmy zaopatrzyć się w pokrowce ochronne. To jeden z tych wydatków, gdzie uzyskane korzyści znacznie przewyższają poniesione koszty. 

Ulubione