Utworzone

22 List 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Dom i ogród / Akcesoria do basenów / Baseny ogrodowe

Upalne lata skłaniają coraz więcej ludzi do zakupu basenu ogrodowego. Każda chwila wytchnienia podczas gorących dni jest na wagę złota. Jakie baseny ogrodowe są dostępne na rynku i jak spośród nich wybrać ten dla siebie? Przeczytaj nasz poradnik i podejmij decyzję. 

Rodzaje basenów ogrodowych

Na rynku dostępne są różne typy basenów ogrodowych - różnią się konstrukcją, wielkością, pojemnością, a także kształtem. Stacjonarny, czyli wkopywany, basen ogrodowy jest stosunkowo drogi, wymaga sporo przestrzeni, a jego montaż jest dość skomplikowany. Baseny przenośne - dmuchany, rozporowy i stelażowy są dostępne dla każdego, nie tylko ze względu na cenę, ale także sposób montażu. Zastanów się, jaki basen spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Poniżej znajdziesz przykłady basenów owalnych, które znajdziesz w naszym sklepie. 

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe, to jedne z dostępnych rodzajów basenów ogrodowych. Jeśli przyjrzysz się ofercie Hop-Sport, zobaczysz,  że oferowane przez nas baseny rozporowe mają kształt owalny. Dlaczego? Baseny rozporowe wykorzystują prawa fizyki – nalana do środka woda napiera na ścianki, jest to tzw siła rozporowa, która utrzymuje owalny kształt basenu. Dmuchany kołnierz, którym zakończony jest brzeg basenu rozporowego uniemożliwia wylanie się wody na zewnątrz, a także pełni rolę oparcia. 

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe to propozycja nieco droższa niż baseny rozporowe. Inwestując w basen stelażowy Intex masz pewność, że zapewniasz sobie letnią rozrywkę na wiele sezonów. Jeśli zdecydowałeś się na basen stelażowy możesz wybierać spośród różnych kształtów i pojemności. W Hop-Sport znajdziesz baseny stelażowe owalne, prostokątne i eliptyczne.

Sprawdź naszą ofertę basenów i wybierz idealny dla siebie. 

Ulubione