Czas i koszty dostawy

Realizacja wysyłki towarów odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich, takich jak: Schenker, DPD, SUUS, oraz InPost.

Zamówienia złożone w opcji za pobraniem lub opłacone do godziny 12:00 zostaną wysłane tego samego dnia. Dotyczy to dni roboczych oraz produktów z opcją wysyłki 24 h. Nie dotyczy przesyłek gabarytowych lub jeśli oferta stanowi inaczej. Termin realizacji dostawy przez firmy kurierskie wynosi zwykle do 48 godzin od momentu nadania przesyłki, przy czym z przyczyn losowych może opóźnić się do 3 dni roboczych.

Przesyłki nie są nadawane w soboty, niedziele oraz dni świąteczne. Dostawa towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczypospolitej Polskiej.

W przypadku zakupu produktów różnych producentów/marek, produkty mogą być wysyłane z różnych magazynów, w takim przypadku nie możemy zagwarantować, iż ich dostarczenie przez kurierów odbędzie się w jednym dniu.

Koszty wysyłki towarów są podane w karcie każdego produktu.

Przesyłki InPost /Paczkomat:

  • gabaryt A – maksymalne wymiary 8 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg;
  • gabaryt B – maksymalne wymiary 19 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg;
  • gabaryt C – maksymalne wymiary 41 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg. 

Wysyłka do paczkomatów Inpost w naszym sklepie jest darmowa. 

Czas dostawy: jest taki, jak podane jest to w karcie produktu.

 

Asortyment wielkogabarytowy

Ze względu na swoją wagę i rozmiary, nie jest wysyłany standardowo (szczegółowe terminy dostawy towaru wielkogabarytowego widoczne są w karcie produktu).

Szczególne warunki dostawy dla produktów wielkogabarytowych:

  • Czas trwania dostawy firmą kurierską Rohling Suus, DPD, GLS wynosi do 3 dni roboczych.
  • Dostawa nie obejmuje sobót i dni świątecznych.
  • Dostawa nie obejmuje wniesienia, gdy towar umieszczony jest na palecie. Usługa dodatkowo płatna.

Warunki usługi wniesienia

Usługa świadczona dla przesyłek o max. wadze przesyłki nie więcej niż 210 kg i maksymalnej wadze jednego opakowania w ramach przesyłki nie więcej niż 126 kg. Wniesienie następuje za pierwszy próg lokalu odbiorcy. W przypadku budynku wielorodzinnego (blok mieszkalny, kamienica) i braku windy, wniesienie do 4 piętra włącznie. W przypadku braku zamówienia usługi wniesienia możliwe jest wyłącznie ściągnięcie ze skrzyni ładunkowej. Usługa wniesienia jest realizowana tylko przez firmę kurierską Rohling Suus a zamówienie znajduje się na palecie.

Dla poniższych produktów wielkogabarytowych koszt dostawy wynosi:

  • Stoły bilardowe z płytą MDF – kurier przedpłata* - 195 PLN, kurier pobranie* - 245 PLN
  • Nakładki na stoły bilardowe – kurier przedpłata* - 195 PLN, kurier pobranie* - 225 PLN

*Wniesienie przesyłki powyżej 30 kg nie należy do obowiązku kuriera, należy je wnieść we własnym zakresie. 

Zamówienia o wadze pow. 30 kg dostarczane są przez firmę spedycyjną. Dostawa zamówienia polega na ściągnięciu przesyłki ze skrzyni ładunkowej, odbywa się to w miejscu bezpiecznego rozładunku a jeśli infrastruktura na to pozwala, to w możliwie najbliższym miejscu przed pierwszymi drzwiami lub bramą pod podanym adresem. Samochody kurierskie do przewozu gabarytowego są większe od standardowych, w związku z tym mogą mieć miejsce sytuacje kiedy kurier nie będzie w stanie dojechać pod same drzwi, bramę adresu dostawy. Kurier nie ma obowiązku wnoszenia. W przypadku zwrotu przesyłek gabarytowych tj.: powyżej wagi 30 kg muszą one zostać wydane kurierowi za ostatnie drzwi adresu odbioru. Przesyłki wielkogabarytowe mogą znajdować się na paletach, jeśli będzie to wymagane ze względu na wymiar pakunku.