Bilard - jak poprawnie trzymać kij?

Bilard - jak poprawnie trzymać kij?

Spis treści

Od tego, w jaki sposób trzymamy kij bilardowy , zależy czy rozbicie będzie udane oraz, czy uda nam się wygrać partię. Do wykonania celnego uderzenia konieczna jest odpowiednia postawa. Sprawdźcie z nami, jak poprawnie trzymać kij bilardowy.

Jak poprawnie trzymać kij bilardowy

Jak poprawnie trzymać kij bilardowy?

Przy wykonywaniu uderzenia konieczna jest odpowiednia postawa . Jedną nogę wystawiamy trochę do przodu, tylna noga powinna być wyprostowana, a ta z przodu trochę ugięta. Stopa z przodu powinna być ustawiona równolegle do kija, a tylna pod kątem do 90 stopni w stosunku do stopy przedniej.

Ręka, którą trzymamy kij, powinna być z tyłu , najlepiej na wysokości tylnej nogi. Natomiast ramię trzymamy równolegle do kija . Należy schylić głowę tak, aby kij był tuż nad brodą. Jednak broda z kijem nie powinny się dotykać. Przy tej pozycji podczas uderzenia pomiędzy tylnym przedramieniem a ramieniem ma nie więcej, niż 90 stopni.

kij bilardowy

A co z drugą ręką?

Dłoń, którą nie trzymamy kija, może być dla niego oparciem. Dłoń układamy w kształcie litery C , kciuk powinien być wyprostowany, skierowany do gracza. Rękę kładziemy na stole bilardowym , opieramy ją na opuszkach palców, pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym będzie wolna przestrzeń, możemy potraktować to jako podparcie, celownik i umieścić w niej kij .

W celu wypracowania odpowiedniej techniki zawsze możemy mieć drugą osobę, która będzie wskazywać nasze błędy. Oprócz tego możemy nagrać swój strzał i po odtworzeniu nagrania przekonać się, czy poprawnie trzymamy kij bilardowy .

Jeśli szukasz stołu bilardowego lub akcesoriów do bilarda, sprawdź naszą ofertę! Przejdź do sklepu!!!

Siła i kąt uderzenia

Siłę uderzenia nadajemy tylko tą ręką, którą trzymamy kij bilardowy . Dzięki niej dobieramy odpowiednią siłę strzału oraz odpowiedni kąt uderzenia . Ciężar ciała rozkładamy równomiernie na obie nogi, a podczas uderzenia, oprócz ramienia, reszta ciała powinna być nieruchoma. W czasie wyprowadzania uderzenia nie powinniśmy nawet ruszyć głową. Przypominamy jeszcze raz, że głowę trzymamy nad kijem i nie ruszamy nią na boki. Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli oddać celny strzał .

stół bilardowy

Autor: Redakcja Hop-Sport