Utworzone

04 Kwie 2019

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Stoły do gry / Stoły bilardowe MDF / Stoły bilardowe z płytą kamienną / Akcesoria bilardowe

Od tego, w jaki sposób trzymamy kij bilardowy, zależy czy rozbicie będzie udane oraz, czy uda nam się wygrać partię. Do wykonania celnego uderzenia konieczna jest odpowiednia postawa. Sprawdźcie z nami, jak poprawnie trzymać kij bilardowy.

Jak poprawnie trzymać kij bilardowy

Jak poprawnie trzymać kij bilardowy?

Przy wykonywaniu uderzenia konieczna jest odpowiednia postawa. Jedną nogę wystawiamy trochę do przodu, tylna noga powinna być wyprostowana, a ta z przodu trochę ugięta. Stopa z przodu powinna być ustawiona równolegle do kija, a tylna pod kątem do 90 stopni w stosunku do stopy przedniej.

Ręka, którą trzymamy kij, powinna być z tyłu, najlepiej na wysokości tylnej nogi. Natomiast ramię trzymamy równolegle do kija. Należy schylić głowę tak, aby kij był tuż nad brodą. Jednak broda z kijem nie powinny się dotykać. Przy tej pozycji podczas uderzenia pomiędzy tylnym przedramieniem a ramieniem ma nie więcej, niż 90 stopni.

Siła i kąt uderzenia

Siłę uderzenia nadajemy tylko tą ręką, którą trzymamy kij bilardowy. Dzięki niej dobieramy odpowiednią siłę strzału oraz odpowiedni kąt uderzenia. Ciężar ciała rozkładamy równomiernie na obie nogi, a podczas uderzenia, oprócz ramienia, reszta ciała powinna być nieruchoma. W czasie wyprowadzania uderzenia nie powinniśmy nawet ruszyć głową. Przypominamy jeszcze raz, że głowę trzymamy nad kijem i nie ruszamy nią na boki. Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli oddać celny strzał.

stół bilardowy
kij bilardowy

A co z drugą ręką?

Dłoń, którą nie trzymamy kija, może być dla niego oparciem. Dłoń układamy w kształcie litery C, kciuk powinien być wyprostowany, skierowany do gracza. Rękę kładziemy na stole bilardowym, opieramy ją na opuszkach palców, pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym będzie wolna przestrzeń, możemy potraktować to jako podparcie, celownik i umieścić w niej kij.

W celu wypracowania odpowiedniej techniki zawsze możemy mieć drugą osobę, która będzie wskazywać nasze błędy. Oprócz tego możemy nagrać swój strzał i po odtworzeniu nagrania przekonać się, czy poprawnie trzymamy kij bilardowy.

Jeśli szukasz stołu bilardowego lub akcesoriów do bilarda, sprawdź naszą ofertę! Przejdź do sklepu!!!

Ulubione