Jaki jest największy basen na świecie?

Jaki jest największy basen na świecie?

Spis treści

Wybierając hotel, w którym spędzimy wakacje, coraz częściej zwracamy uwagę na infrastrukturę basenową. Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie można skorzystać z największego basenu na świecie?

Basen z wodą z Oceanu Spokojnego

Największy basen na świecie znajduje się w Ameryce Południowej, dokładnie w Chile, w mieście Algarrobo, w kurorcie San Alfonso del Mar i położony jest nad samym Oceanem Spokojnym. Jego uroki dostępne są wyłącznie dla gości kurortu. Basen ma ponad kilometr długości, jego głębokość jest równie imponująca - wynosi aż 35 metrów. Basen wypełnia 250 mln litrów wody, która jest pobierana z oceanu, a następnie poddana filtrowaniu. Koszt budowy basenu wyniósł 1 bilion dolarów, a cała budowa trwała 5 lat. W tym basenie można pływać, nurkować i żeglować!

Gdzie znajduje się najgłębszy basen na świecie?

W listopadzie 2020 roku w Mszczonowie pod Warszawą otwarto najgłębszy na świecie basen. Głęboki na 45 metrów Deepspot pobił tym samym o 3 metry basen Y-40 Deep Joy w Montegrotto Terme, który znajduje się we Włoszech. Deepspot traktowany jako obiekt treningowy dla nurków, a nie zwykła pływalnia. Polacy nie długo mogli się cieszyć najgłębszym basenem. 27 czerwca 2021 roku najgłębszym basenem na świecie został Deep Dive Dubai - wypełniony jest 14 milionami litrów wody i pozwala zanurzyć się na głębokość aż 60 metrów. Basen ma kształt ostrygi - nawiązuje tym samym do dziedzictwa pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Basen ten również służy do nurkowania. Obiekt to nie tylko sam basen - można tam np. zagrać w bilard , szachy lub piłkarzyki . Największą atrakcją jest jednak możliwość zwiedzania podwodnego miasta.

Autor: Redakcja Hop-Sport