W kategorii produktów: 10
Product filters
Piłkarzyki Arena One grafitowe
- 15%
Piłkarzyki Sector - niebieskie

Piłkarzyki Sector - niebieskie

628.00 zł
738.00 zł

Najniższa cena: 738.00 zł

- 16%
Piłkarzyki Corner - czarno-złote

Piłkarzyki Corner - czarno-złote

698.00 zł
828.00 zł

Najniższa cena: 828.00 zł

Piłkarzyki Sector - czarne
Piłkarzyki Corner - czarno-czerwone
- 15%
Piłkarzyki Ultra - czarne

Piłkarzyki Ultra - czarne

1268.00 zł
1488.00 zł

Najniższa cena: 1488.00 zł

Piłkarzyki Ultra - czarno-białe
Piłkarzyki Evolution One grafitowe
Piłkarzyki Attack

Obok bilardu stołowego, cymbergaja oraz ping-ponga piłkarzyki stanowią jedną z najbardziej lubianych i kupowanych gier zręcznościowych. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie dzieci i dorośli chcą stawać ze sobą w szranki, trenując precyzję, szybkość oraz zwinność. Piłkarzyki stołowe kupowane są chętnie do domów i szkół, gdzie za ich pomocą tworzy się mikro centra rozrywkowe dla najbardziej zagorzałych fanów footballu.

Piłkarzyki – czy warto je kupić?

Stołowe piłkarzyki to wbrew pozorom nie tylko rozrywka dla osób znających zasady gry w piłkę nożną. Grać mogą w nie nawet Ci, którzy nie wiedzą, czym jest spalony ani ilu zawodników jest na boisku. Piłkarzyki szczególnie polecane są dzieciom w wieku szkolnym do ćwiczeń precyzji, gry zespołowej oraz zręczności. Dokładność wytrenowana w trakcie rozgrywek pomóc może w rozwijaniu zdolności motorycznych, z kolei w ogniu współzawodnictwa wykuwa się umiejętność radzenia sobie z sukcesami oraz porażkami. Piłkarzyki stołowe to również kapitalna rozrywka dla dorosłych na wszelkiego typu imprezy, zabawy oraz grille. Zasady tej gry towarzyskiej są na tyle proste, iż można poznać je w ciągu jednego wieczora. Dzięki temu frajdę z piłkarzyków mogą czerpać zarówno profesjonalni gracze, jak i amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w świecie mikro piłki. 

Piłkarzyki do domu

Istnieje kilka rodzajów piłkarzyków zróżnicowanych ze względu na swoje przeznaczenie. W przestrzeni publicznej najczęściej funkcjonują piłkarzyki zarobkowe, spotykane w barach, hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Wyposażone są we wrzutnik monet, który umożliwia ich aktywację, a tym samym możliwość zagrania. Opcją darmową są piłkarzyki domowe, w które można grać bez ograniczeń ani wcześniejszych opłat. Na rynku dostępne są również produkty rekreacyjne oraz profesjonalne. W przypadku tych drugich mowa o maszynach do zawodowego trenowania i przygotowywania się do zawodów. Na użytek domowy wystarczą jednak piłkarzyki rekreacyjne, idealne do niezobowiązujących rozgrywek w gronie najbliższych. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, od których uzależniony jest komfort użytkowania. Należą do nich:

  • wymiary piłkarzyków
  • rodzaje prowadnic,
  • waga piłkarzyków,
  • pokrycie płyty boiska.

Wymiary piłkarzyków

Standardowe wymiary stołów do piłkarzyków oscylują między 122 x 60 cm a 140 x 75,5 cm. Mniejsze rozmiary dedykowane są dla dzieci i młodzieży oraz sprawdzają się w niedużych pomieszczeniach. Z kolei większe są idealne dla dorosłych i można je ustawiać na dużych tarasach oraz aranżować nimi obszerne pokoje gier i zabaw. Kupując piłkarzyki warto również zwrócić uwagę na wysokość stołu, gdyż od niego zależy komfort gry. Optymalny zakres dla dorosłych wynosi od 75 do 100 cm i może być regulowany w trakcie rozgrywki za pomocą stopek poziomujących. 

Rodzaje prowadnic

Prowadnice to tak naprawdę drążki, na których umieszczeni są piłkarze. Od ich rodzaju zależy bezpieczeństwo użytkowników, a także komfort gry. Na rynku istnieją piłkarzyki wyposażone w prowadnice przelotowe oraz prowadnice teleskopowe. Te pierwsze wychodzą na drugą stronę stołu i stosowane są w piłkarzykach turniejowych, gdyż dają zawodnikom niezbędną szybkość. Z kolei prowadnice teleskopowe dzięki swoim stelażom składają się, nie wychodząc poza stół. Są przez to bezpieczniejsze i nadają się do użytku przez dzieci.

Waga piłkarzyków

Od wagi stołu zależy stabilność konstrukcji piłkarzyków, dlatego powinna być ona dostosowywana do osób biorących udział w rozgrywkach. Dzieciom wystarczą piłkarzyki ważące ok 20-30 kg, dorośli zaś muszą mieć cięższy sprzęt – powyżej 50 kg. Waga piłkarzyków stołowych uzależniona jest od materiałów, z jakich wykonano ich poszczególne komponenty. Najlżejsze na rynku są konstrukcje wykonane z płyt MDF z plastikowymi wykończeniami. 

Pokrycie płyty boiska

Płyta boiska to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych piłkarzyków. Musi być nie tylko pięknie i precyzyjnie wykończona, ale również powinna być wykonana z materiału odpornego na zniszczenia oraz zarysowania. Jednocześnie płyta boiska musi mieć odpowiednio śliską powierzchnię, aby nie utrudniała gry. Na rynku dostępne są produkty wykonane z laminowanej płyty MDF lub szkła hartowanego.

Gdzie kupić piłkarzyki?

Wybierając dobrej jakości sprzęt do domowych bawialni oraz pokojów gier i zabaw, warto stawiać na sprawdzonych producentów. W sklepie Hop-Sport znajdziesz piłkarzyki wykonane z solidnych komponentów, zróżnicowane pod względem rozmiarów oraz wykończone odpornymi na zniszczenie materiałami. Na wszystkie produkty dostaniesz 24-miesięczną gwarancję, potwierdzającą dbałość wykonania wszelkich detali. Wybierz swój wymarzony model piłkarzyków i wskocz do świata rozrywki razem z Hop-Sport.