W kategorii produktów: 10
Product filters
- 15%
Piłkarzyki Sector - czarne

Piłkarzyki Sector - czarne

628.00 zł
738.00 zł

Najniższa cena: 738.00 zł

- 16%
Piłkarzyki Corner - czarno-czerwone

Piłkarzyki Corner - czarno-czerwone

698.00 zł
828.00 zł

Najniższa cena: 828.00 zł

Piłkarzyki Sector - niebieskie
Piłkarzyki Corner - czarno-złote
- 15%
Piłkarzyki Ultra - czarno-białe

Piłkarzyki Ultra - czarno-białe

1268.00 zł
1488.00 zł

Najniższa cena: 1488.00 zł

- 13%
Piłkarzyki Evolution One grafitowe

Piłkarzyki Evolution One grafitowe

1398.00 zł
1598.00 zł

Najniższa cena: 1598.00 zł

- 13%
Piłkarzyki Attack

Piłkarzyki Attack

1548.00 zł
1788.00 zł

Najniższa cena: 1788.00 zł

Piłkarzyki Evolution - czarny-czerwony

Piłkarzyki to świetna gra stołowa, którą cenią zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to aktywna forma rozrywki, która nie tylko dostarcza mnóstwo zabawy, ale także pomaga w trenowaniu refleksu oraz precyzji. Gra wymaga szybkiego myślenia i zręczności, co czyni ją emocjonującą i pełną wyzwań. To idealna okazja, by spędzić czas na wspólnej, interaktywnej zabawie, która łączy pokolenia.

Piłkarzyki – czy warto je kupić?

Piłkarzyki stołowe są szczególnie rekomendowane dla dzieci w wieku szkolnym, które dzięki nim mogą pracować nad precyzją, zręcznością i współpracą w zespole. Rozgrywka na stole do piłkarzyków wymaga dokładności, oraz sprzyja rozwijaniu umiejętności motorycznych. Ponadto, w rywalizacji kształtuje się zdolność do radzenia sobie zarówno z wygranymi, jak i przegranymi. Ale na tym nie koniec! Piłkarzyki to także świetna forma rozrywki dla dorosłych, idealna na różnego rodzaju spotkania towarzyskie, imprezy czy grille. Reguły gry są proste i można je szybko opanować, co sprawia, że zarówno doświadczeni gracze, jak i początkujący mogą czerpać z niej masę radości, rozpoczynając swoją przygodę w świecie futbolu stołowego.

Jakie piłkarzyki wybrać do domu?

Istnieje kilka rodzajów piłkarzyków, zróżnicowanych ze względu na przeznaczenie. Dla najmłodszych graczy najlepiej sprawdzą się piłkarzyki dla dzieci, czyli tzw. mini piłkarzyki. Dzięki nim najmłodsi gracze, którzy mieliby problem z sięgnięciem do stołu, nie muszą rezygnować z zabawy. Najbardziej popularnym uniwersalnym rodzajem piłkarzyków, są jednak piłkarzyki stołowe. Wśród nich znajdują się wygodne modele składane, modele z wymiennymi nakładkami, czy też bardziej masywne, profesjonalne stoły do piłkarzyków. Wybierając stół do gry w piłkarzyki na użytek domowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

  • wymiary piłkarzyków
  • rodzaje prowadnic,
  • waga piłkarzyków,
  • pokrycie płyty boiska, 
  • funkcje dodatkowe takie jak np. składanie. 

Wymiary piłkarzyków

Standardowe wymiary stołów do piłkarzyków zazwyczaj wahają się pomiędzy 122 × 60 cm, a 140 × 75,5 cm. Mniejsze modele, dedykowane głównie dzieciom i młodzieży, doskonale spełnią swoją funkcję na niewielkich przestrzeniach. Z kolei większe wersje stołów do gry idealnie sprawdzają się dla dorosłych, którzy mogą z nich korzystać na przestronnych tarasach lub w salonie. Przy zakupie stołu do piłkarzyków bardzo ważna jest wysokość stołu, która wpływa na komfort gry. Optymalna wysokość stołu do gry dla dorosłych mieści się w przedziale od 75 do 100 cm. Podczas zakupu, warto także zwrócić uwagę na obecność regulacji stopek poziomujących, co pozwoli na lepsze dopasowanie stołu do ewentualnych nierówności podłoża, jeśli np. chcemy prowadzić rozgrywki podczas grilla w ogrodzie ze znajomymi. 

Teleskopowe prowadnice czy prowadnice przelotowe?

Prowadnice to inaczej drążki, na których umieszczone są figurki piłkarzy. Od ich rodzaju zależy komfort gry, ale także bezpieczeństwo graczy. Na rynku istnieją piłkarzyki wyposażone w prowadnice przelotowe oraz prowadnice teleskopowe. Te pierwsze, podczas gry wychodzą na drugą stronę stołu i stosowane są w piłkarzykach turniejowych, gdyż dają zawodnikom niezbędną szybkość. Z kolei prowadnice teleskopowe dzięki stelażom składają się, nie wychodząc poza stół. Są przez to bardziej bezpieczne i nadają się do użytku przez dzieci.

Waga stołu do piłkarzyków

Od wagi stołu zależy stabilność konstrukcji piłkarzyków, dlatego powinna być ona dostosowywana do osób biorących udział w rozgrywkach. Dzieciom wystarczą piłkarzyki ważące ok. 20-30 kg, dorośli zaś potrzebują cięższego sprzętu – powyżej 50 kg. Waga piłkarzyków stołowych uzależniona jest od materiałów, z jakich wykonano ich poszczególne komponenty. Najlżejsze na rynku są konstrukcje wykonane z płyt MDF z plastikowymi wykończeniami. 

Pokrycie płyty boiska

Płyta boiska to jeden z najważniejszych elementów stołu piłkarskiego. Płyta musi być nie tylko precyzyjnie wykończona, ale również powinna być wykonana z materiału odpornego na zniszczenia i zarysowania. Jednocześnie płyta boiska musi mieć odpowiednio śliską powierzchnię, aby nie hamowała ruchu piłki. Świetnym wyborem są produkty wykonane z laminowanej płyty MDF lub szkła hartowanego.

Gdzie kupić piłkarzyki?

Wybierając piłkarzyki do domu, warto stawiać na sprawdzonych producentów. W sklepie Hop-Sport znajdziesz piłkarzyki wykonane z solidnych komponentów, zróżnicowane pod względem rozmiarów oraz wykończone odpornymi na zniszczenie materiałami. Na wszystkie produkty dostaniesz 24-miesięczną gwarancję, potwierdzającą dbałość wykonania wszelkich detali. Wybierz swój wymarzony model piłkarzyków i wskocz do świata rozrywki razem z Hop-Sport!