Orbitrek - porównanie modeli Hop-Sport

Orbitrek - porównanie modeli Hop-Sport

Spis treści

Czy wiesz, że orbitrek angażuje do pracy praktycznie każdą partię ciała ?! Mięśnie ramion, mięśnie klatki piersiowej, mięśnie brzucha, mięśnie pleców, pośladki oraz uda! Brzmi świetnie, prawda? Ale to nie wszystko co ma nam do zaoferowania orbitrek! Trening na orbitreku odznacza się wysoką skutecznością w spalaniu niechcianej tkanki tłuszczowej! Nic więc dziwnego, że cieszy się dużą popularnością wśród osób chcących zgubić zbędne kilogramy. Dodatkowo, orbitrek jest urządzeniem, dzięki któremu: przyspieszysz metabolizm, poprawisz ukrwienie, zwiększysz wydolność organizmu, wzmocnisz mięśnie oraz poprawisz wygląd sylwetki!

Urządzenie to zostało zaprojektowane nie tylko aby podczas ruchu aktywować jak najwięcej mięśni ale również w taki sposób aby mógł z nich korzystać każdy! - nawet osoba w podeszłym wieku, która boryka się z problemami dotyczącymi stawów. Trening na orbitreku minimalizuje bowiem ryzyko urazów i kontuzji, na które mogą być narażone osoby w starszym wieku.

ćwiczenia na orbitreku

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Nie ma w tym nic trudnego! Technika jest niezwykle prosta! Orbitrek posiada pedały oraz uchwyty do rąk , a r uch odbywa się naprzemiennie oraz eliptycznie . Głównym napędem urządzenia jest nacisk, który użytkownik wywiera na pedały. Orbitreki posiadają regulację oporu , którą bez problemu dostosujesz do swoich potrzeb! Należy jednak pamiętać, aby przed treningiem zrobić solidną rozgrzewkę . Po wejściu na urządzenie musisz zadbać o prawidłową pozycję:

1. Cała powierzchnia stopy przylega do pedałów.
2. Zachowanie prostych pleców, a głowa znajdować się ma w przedłużeniu tułowia
3. Łopatki ściągnięte do kręgosłupa
4. Lekko ugięte łokcie oraz kolana

Nasze modele:

Cosmo - posiada system magnetycznym o oporze 9 kg, który pracuje bardzo cicho. Posiada manualną regulację oporu oraz uchwyt na tablet lub telefon. Wyposażony jest również w sensory, które zlokalizowane są na kierownicy. Mają one za zadanie kontrolować tętno podczas treningu.

Focus - posiada magnetyczny system oporu wraz z manualną regulacją oporu. Wielofunkcyjny ekran LCD pokazuje wszelkie potrzebne treningowe parametry. Wyposażony jest również w uchwyt na tablet lub telefon, sensory pulsu, a neoprenowe rączki dają komfort podczas ćwiczeń.

Frost - model ten posiada magnetyczny system oporowy Flywheel o wadze 14,5 kg, który cechuje się płynnością pracy. Opór sterowany jest elektronicznie za pomocą wyświetlacza LCD. W urządzenie wbudowanych jest aż 13 programów treningowych, a dzięki sensorom pulsu, można w pełni kontrolować intensywność wykonywanego treningu!.Blaze- posiada opór magnetyczny o wadze 17,5kg, który zapewnia cichą pracę urządzenia. Model HS-060C posiada regulowane antypoślizgowe platformy pod stopy oraz stopki poziomujące. Wyposażony jest w sensory pulsu oraz jest kompatybilny z pasem telemetrycznym!

Blaze - posiada opór magnetyczny o wadze 17,5 kg, który zapewnia cichą pracę urządzenia. Model HS-060C posiada regulowane antypoślizgowe platformy pod stopy oraz stopki poziomujące. Wyposażony jest w sensory pulsu oraz jest kompatybilny z pasem telemetrycznym!

Buzz -  jest to orbitrek magnetyczny, który cechuje się cichą pracą. HS-070C Buzz wykorzystuje działanie systemu oporowego Flywheel System o wadze 18 kg, przez co  orbitrek pracuje na 16 poziomowym oporze, który sterowany jest przy pomocy monitora.

Galaxy - urządzenie to posiada opór magnetyczny oraz podwójne rolki oraz prowadnice i pozwala wykonać naprawdę intensywny trening. HS-100C wyróżnia między innymi najbardziej naturalny rozstaw pedałów pod stopy, dzięki czemu wykonanie treningu będzie bardzo komfortowe. Należy wspomnieć, że posiada w sobie wbudowane bluetooth 4.0, co pozwala na kompatybilność z aplikacją na smartfonie.

Stage - posiada magnetyczny system oporu o wadze 24 kg. Cechuje się cichą i płynną pracą, na każdym poziomie oporu. Posiada również sensory, dzięki którym nie tylko sprawdzisz swój puls podczas treningu, ale również poziom tkanki tłuszczowej. Model HS-070C w swoim wyposażeniu dysponuje wejściem USB oraz funkcją bluetooth

Spectre - urządzenie posiada magnetyczny system oporu o wadze 34 kg. W wyposażeniu tego modelu znajduje się wejście bluetooth oraz łącze bluetooth, dzięki któremu nasz smartfon będzie kompatybilny z aplikacją sportową! Orbitrek HS-070C sprawdzi się zarówno dla osób początkujący, jak również dla wymagających sportowców.

parametry na ekranie orbitreka

Co oznaczają te wszystkie parametry na ekranie orbitreka?

Na początku, wszystkie te skróty mogą się wydawać “czarną magią”, jednak są to skróty różnych parametrów, które będą pomocne w trakcie, jak i po skończonym treningu.

1. SCAN : Wyświetla: czas treningu, pokonany dystans, prędkość, ilości spalonych  kalorii, puls oraz całkowitą liczbę kilometrów.
2. TIME : Wyświetla czas treningu. Za pomocą przycisku “set” można wprowadzić wartość, o upływie której komputer poinformuje nas alarmem dźwiękowym
3. SPEED: Wyświetla aktualną prędkość.
4. DISTANCE: Wyświetla przebyty dystans, za pomocą przycisku set można zadać żądaną wartość, o upływie której komputer poinformuje nas alarmem dźwiękowym.
5. CALORIES: Wyświetla zużyte kalorie, za pomocą przycisku set można zadać żądaną wartość, o upływie której komputer poinformuje nas alarmem dźwiękowym.
6. ODO: Wyświetla całkowity przebyty dystans ze wszystkich odbytych treningów.
7. PULSE: Wyświetla aktualny puls użytkownika.

Autor: Redakcja Hop-Sport