W kategorii produktów: 19
Product filters
Pas piersiowy telemetryczny HS-P095PR
- 10%
Orbitrek magnetyczny HS-2050C Cosmo srebrny

Orbitrek magnetyczny HS-2050C Cosmo srebrny

736.20 zł
818.00 zł

Najniższa cena: 818.00 zł

Bestseller - 13%
Orbitrek magnetyczny HS-003C Focus szary

Orbitrek magnetyczny HS-003C Focus szary

738.00 zł
848.00 zł

Najniższa cena: 848.00 zł

- 13%
Orbitrek magnetyczny HS-003C Focus złoty

Orbitrek magnetyczny HS-003C Focus złoty

738.00 zł
848.00 zł

Najniższa cena: 848.00 zł

Bestseller
Orbitrek magnetyczny HS-2050C Cosmo czerwony
- 15%
Orbitrek magnetyczny Climber HS-400B Icon

Orbitrek magnetyczny Climber HS-400B Icon

1278.00 zł
1498.00 zł

Najniższa cena: 1498.00 zł

Bestseller
Orbitrek magnetyczny Climber HS-450B Dynamic
- 15%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-120C Prim

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-120C Prim

1698.00 zł
1998.00 zł

Najniższa cena: 1998.00 zł

- 14%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-070C Buzz czerwony

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-070C Buzz czerwony

1998.00 zł
2328.00 zł

Najniższa cena: 2328.00 zł

- 23%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-250C Riper

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-250C Riper

1998.00 zł
2598.00 zł

Najniższa cena: 2598.00 zł

- 13%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm czarny

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm czarny

2598.00 zł
2998.00 zł

Najniższa cena: 2998.00 zł

Bestseller
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm szary
Bestseller - 13%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-160CF Stage

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-160CF Stage

2998.00 zł
3448.00 zł

Najniższa cena: 3448.00 zł

- 15%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-300CF Spectre z pasem telemetrycznym+mata

Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-300CF Spectre z pasem telemetrycznym+mata

3998.00 zł
4688.00 zł

Najniższa cena: 4688.00 zł

Jeśli szukasz idealnego sprzętu do treningu w domu, który pozwoli Ci połączyć zalety wioślarza, bieżni, steppera i rowerka stacjonarnego, to orbitrek może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Trenażer eliptyczny to wszechstronna maszyna fitness, która umożliwia efektywne ćwiczenia różnych partii mięśniowych. Niezależnie od tego, czy chcesz wysmuklić sylwetkę, poprawić kondycję, czy wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, orbitrek może spełnić Twoje oczekiwania.

Dzięki temu sprzętowi możesz cieszyć się treningiem całego ciała w wygodnym domowym otoczeniu, oszczędzając czas i pieniądze na siłowni. Orbitrek eliptyczny jest łagodny dla stawów, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób o różnych poziomach sprawności fizycznej. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem kardio, czy jesteś doświadczonym sportowcem, orbitrek może być cennym narzędziem do osiągnięcia Twoich celów treningowych.

Zanim dokonasz wyboru i uzupełnisz swoją domową siłownię o rower eliptyczny, warto poznać różne modele orbitreków dostępne na rynku i wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. 

Orbitrek – które mięśnie pracują?

Ćwiczenia na orbitreku angażują do pracy, przede wszystkim, mięśnie dolnych partii naszego ciała, w tym głównie mięśnie nóg. Podczas ćwiczeń na orbitreku najintensywniej trenują:

 • mięśnie czworogłowe ud,
 • mięśnie pośladkowe, 
 • mięśnie biodrowo-lędźwiowe,
 • mięśnie łydek.

Jednak to nie wszystko. Ćwiczenia na orbitreku mają również pozytywny wpływ na mięśnie górnej części ciała. Podczas treningu angażowane są:

 • mięśnie naramienne,
 • mięśnie dwugłowe ramienia,
 • mięśnie klatki piersiowej,
 • mięśnie brzucha.

Podsumowując, treningi na orbitreku są bardzo wszechstronne i włączają do pracy wiele grup mięśniowych, co czyni go doskonałym urządzeniem do ćwiczeń całego ciała. Regularna aktywność na orbitreku, może przyczynić się do poprawy kondycji, spalania kalorii oraz wzmocnienia mięśni, zarówno nóg, jak i górnej części ciała. Co więcej, ze względu na aktywację mięśni core, które znane są również pod nazwą mięśni stabilizacyjnych, treningi na orbitreku przynoszą rezultaty w postaci poprawy sylwetki i utrzymania prawidłowej postawy ciała. Poprawnie przeprowadzony trening na orbitreku wzmacnia struktury mięśniowe i uelastycznia je. 

Rodzaje orbitreków

Trening na orbitreku możemy zacząć dopiero wtedy, gdy zakupimy maszynę dopasowaną do naszych potrzeb. Na rynku urządzeń fitness, istnieją trzy rodzaje orbitreków:

 • mechaniczne,
 • magnetyczne,
 • elektromagnetyczne.

Orbitreki mechaniczne

Orbitreki mechaniczne to rodzaj sprzętu fitness, który obecnie uważany jest za przestarzały. Ich konstrukcja jest dość toporna i nie pozwala na efektywne treningi. Co więcej, orbitreki mechaniczne często ulegają awariom i są głośne w użytkowaniu. Niewątpliwie kusząca jest ich niska cena, jednak jeśli myślimy o sprzęcie, który będzie nam służył na lata intensywnego użytkowania, lepiej sięgnąć po kolejny typ orbitreka, jakim jest orbitrek magnetyczny.

Orbitreki magnetyczne

System, na jakim opiera się orbitrek magnetyczny, składa się z magnesów umieszczonych w pobliżu koła zamachowego. Użytkownik może regulować opór w zależności od swoich preferencji i poziomu zaawansowania, za pomocą pokrętła, poprzez zmianę odległości między magnesami a kołem zamachowym. Zasada działania jest dość prosta: im bliżej koła znajdują się magnesy, tym większy powstaje opór. Orbitreki magnetyczne cechują się cichą pracą i niskim tarciem, przez co trening na tego typu maszynie jest płynny i łagodny dla stawów. 

Orbitreki elektromagnetyczne

Mechanizm działania orbitreków elektromagnetycznych jest bardzo zbliżony, jednak ten rodzaj orbitreka domowego, wymaga podłączenia do prądu. Dlaczego? Otóż regulacja oporu nie odbywa się już za pomocą pokrętła umieszczonego na kolumnie, jak ma to miejsce w przypadku orbitreków magnetycznych, a z poziomu komputera treningowego. Elektroniczna regulacja oporu zapewnia większą wygodę i znacznie większy zakres regulacji. Standardem w trenażerach magnetycznych jest regulacja oporu w zakresie 8 stopni, natomiast w przypadku niektórych modeli elektromagnetycznych mamy możliwość dostosowania oporu w przedziale od 1 aż do 32 stopni. Orbitreki elektromagnetyczne są zatem polecane osobom, które stawiają na intensywny i zaawansowany trening. 

Warto również wspomnieć o specjalnych maszynach fitness, które łączą funkcje różnych sprzętów. Przykładem takiej maszyny jest orbitrek climber - innowacyjne połączenie orbitreka ze stepperem. Ćwiczenia na tego typu urządzeniu imitują ruch, który wykonujemy, wchodząc po schodach. Do pracy mocniej zostają zaangażowane nogi, a w szczególności mięśnie czworogłowe ud. 

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj orbitreka do ćwiczeń się zdecydujemy, przed podjęciem ostatecznej decyzji, musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Wyżej omówiliśmy rodzaje orbitreków pod kątem systemu oporu. W tym kontekście duże znaczenie ma także umiejscowienie koła zamachowego. Na rynku możemy znaleźć zarówno orbitreki przednionapędowe, jak i te z tylnym napędem. Orbitreki z kołem zamachowym umieszczonym z przodu są nieco bardziej masywne, ale ich konstrukcja powoduje, że stopy znajdują się bliżej siebie, przez co wykonywane kroki są bardziej naturalne i mniej obciążające dla kolan. Orbitreki wyposażone w tylne koło zamachowe są bardziej kompaktowe, przez co lepiej spełniają swoją funkcję, jako domowy sprzęt fitness. 

Wybierając orbitrek do ćwiczeń w domu, ważna jest także sama waga koła zamachowego. Ciężkie koło zamachowe jest gwarancją płynnego treningu. Z kolei na bezpieczeństwo podczas ćwiczeń mają wpływ gabaryty sprzętu, jego waga, maksymalny udźwig, czujniki tętna (dzięki którym możemy mieć stały dostęp do danych pomiaru pulsu).

Przed zakupem urządzenia, należy sprawdzić liczbę programów treningowych i możliwości regulacji sprzętu. Na rynku dostępne są m.in. orbitreki z regulacją wysokości platform. Tego typu dodatkowe funkcje wpływają na jakość i komfort treningu, tym samym podnosząc naszą motywację do podejmowania regularnych treningów. 

Efekty treningu na orbitreku

Widoczne efekty treningu na orbitreku pojawiają się już na wczesnym etapie, czyli zaledwie po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń. Dotyczy to przede wszystkim osób początkujących, w przypadku których znacznie polepsza się wydolność, mięśnie dolnych partii ciała stają się mocniejsze, a postawa ulega poprawie. Z czasem jednak efekty mogą być mniej widocznie, ponieważ trenażer eliptyczny służy głównie do treningu wydolnościowego. Nie rozbudujemy za jego pomocą naszych mięśni (do tego służy trening siłowy np. trening na wolnych ciężarach), ale znacząco poprawimy swoją kondycję, spalimy kalorie, zrzucimy zbędne kilogramy oraz polepszymy ogólne samopoczucie. W kwestii spalania tkanki tłuszczowej pomoże nam on wtedy, jeśli będziemy na odpowiednim deficycie kalorycznym oraz podniesiemy ogólną aktywność fizyczną. Ważne, aby nie zrażać się brakiem spektakularnych efektów i kontynuować treningi, gdyż forma na lata budowana jest poprzez zachowanie systematyczności. 

Idealny orbitrek do domu

Sprzęt fitness na użytek domowy powinien być przede wszystkim dopasowany do warunków, w jakich będzie użytkowany. Jeśli mamy niewielkie mieszkanie lub zależy nam na mobilności, powinniśmy wybierać sprzęt z możliwością składania lub taki, który został wyposażony w rolki transportowe. W przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych i domów w ciasnej zabudowie warto rozważyć zakup orbitreka magnetycznego. Pracuje on wyjątkowo cicho, nie zakłócając spokoju sąsiadów ani reszty domowników. 

Jeśli szukasz sprzętu fitness, który stanie w Twojej domowej siłowni i spełni pokładane w nim oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklepu Hop-Sport. To tutaj znajdziesz nowoczesne orbitreki magnetyczne lub elektromagnetyczne z wielofunkcyjnymi komputerami, sprawnym systemem hamowania, bezpiecznymi, antypoślizgowymi pedałami oraz sensorami pulsu. Oferowane przez nas orbitreki są kierowane zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ćwiczeniami cardio, jak i dla profesjonalnych sportowców.

Postaw na wielofunkcyjne urządzenie treningowe, które łączy w sobie cechy maszyn fitness takich stepper, bieżnia i rower stacjonarny. Zamów swój model już dzisiaj i skorzystaj z darmowej dostawy!