Bieżnie - porównanie modeli Hop-Sport

Bieżnie - porównanie modeli Hop-Sport

Spis treści

Jeśli kompletujesz sprzęt do domowej siłowni, z pewnością staniesz przed dylematem, jaką bieżnię wybrać. To kapitalne urządzenie fitness da Ci możliwość realizacji treningu aerobowego o różnej intensywności we własnym domu lub mieszkaniu. Co więcej, to właśnie za jego pomocą zrzucisz zbędne kilogramy, zbudujesz wymarzoną sylwetkę oraz poprawisz kondycję.

Abyś dokonał właściwego wyboru, przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie bieżni z oferty sklepu Hop-Sport . Pod uwagę wzięliśmy model HS-900LB Clip oraz model HS-4000LB Ultima . Każdy z nich dostosowany jest do innego użytkownika i posiada różne funkcje. Postaramy się uwypuklić najważniejsze z nich, a tym samym scharakteryzować każdą maszynę.

Bieżnia domowa Hop-Sport

Funkcje komputera treningowego

W modelu podstawowym bieżni elektrycznej HS-900LB Clip do czynienia mamy z prostym komputerem treningowym. Wyświetla on na ekranie podstawowe parametry treningowe:

 • prędkość, z jaką się poruszamy,
 • czas treningu,
 • pokonany przez nas dystans,
 • kalorie spalone w czasie treningu.

Za pomocą wbudowanego komputera w bieżni Clip możesz również zadawać predefiniowane programy treningowe . Jest ich aż 12 i są one dostosowane do różnego tempa biegowego. Programy pozwolą Ci ćwiczyć w ramach jednostek interwałowych oraz stale progresować swoje wyniki.

Dodatkowo, wbudowany w komputer moduł Bluetooth umożliwia łączenie się z aplikacją treningową FitShow oraz Kinomap . Dzięki nim urozmaicisz swoje ćwiczenia, zwiększysz ich intensywność, otrzymasz dostęp do bazy wiedzy o sporcie i rekreacji, a także będziesz mógł przenieść się w rzeczywistość wirtualną.

Jeśli zależy Ci jednak na naprawdę intensywnym i profesjonalnym treningu, wybierz bieżnię elektryczną HS-4000LB Ultima . Posiada ona znacznie bardziej rozbudowany komputer treningowy, który:

 • mierzy czas trwania treningu,
 • określa ilość spalonych w czasie treningu kalorii,
 • wyświetla przebyty przez nas dystans,
 • szacuje nasze aktualne tętno,
 • informuje o stopniu nachylenia pasa biegowego.

Ponadto, daje on możliwość zadania 12 różnych programów treningowych , zmierzenia poziomu tkanki tłuszczowej w naszym ciele, a także możliwość podpięcia zewnętrznego urządzenia poprzez port USB .

Komputer wbudowany w bieżnię Ultima również posiada moduł Bluetooth , za pomocą którego możesz łączyć się z dedykowanymi aplikacjami sportowymi – Kinomap oraz FitShow . Oprócz tego obsługuje on pas telemetryczny do mierzenia tętna oraz masażer zintegrowany z konstrukcją bieżni.

Trening na bieżni

HS-900LB Clip vs. HS-4000LB Ultima

Zarówno bieżnia HS-900LB Clip , jak i bieżnia HS-4000LB Ultima to kapitalne sprzęty do treningu aerobowego w domowych warunkach. Ćwiczenia na nich pozwolą rozwinąć Twoją kondycję, wzmocnić całe ciało oraz odreagować stres po pracy lub nauce. Obie bieżnie można składać i przechowywać komfortowo w warunkach domowych.

Bieżnia Clip to model podstawowy, idealny dla osób zaczynających przygodę z bieganiem . Osiągniesz na nim prędkość nawet 14 km/h, a wszystko to dzięki silnikowi o mocy 1,5 HP. Pas biegowy o wymiarach 40/120 cm będzie idealny dla kobiet oraz osób o niedużym wzroście.

Bieżnia Ultima to z kolei sprzęt dla osób zaawansowanych i profesjonalnych biegaczy w okresie pomiędzy sezonami. Jej silnik o mocy 4,0 HP pozwala rozwinąć prędkość do nawet 20 km/h, zaś szeroki pas biegowy o 52/140 nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Posiada ona szereg dodatków funkcjonalnych, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo treningu. Jednym z nich jest automatyczny system regulacji kąta nachylenia pasa biegowego . Dzięki niemu możemy zwiększać obciążenie podczas treningu z pozycji komputera!

Jak porównywać bieżnie?

Bieżnie można porównywać na wiele sposobów, jednak głównym celem takiego zestawienia jest zawsze możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie: która bieżnia będzie dla mnie najlepsza . W naszej ofercie znajdziesz maszyny fitness zróżnicowane pod względem parametrów technicznych oraz dodatków funkcjonalnych. Jeśli chcesz wybrać idealny dla siebie produkt, koniecznie weź pod uwagę następujące cechy:

 • rozmiar bieżni – pozwoli Ci na oszacowanie ilości miejsca, jakie zajmie bieżnia przed i po złożeniu,
 • wymiary pasa biegowego – poznając je będziesz wiedzieć, czy urządzenie dopasowane jest do Twojego wzrostu i czy będzie się na nim wygodnie ćwiczyć,
 • moc silnika – od tego parametru zależy, jaką prędkość rozwiniesz na bieżni, a tym samym, jak bardzo pobudzisz swoje mięśnie do pracy,
 • możliwości regulacyjne – im większy i wygodniejszy zakres regulacji, tym przyjemniejszy będzie Twój trening,
 • aplikacje treningowe – ich obecność zwiększa doznania treningowe, a tym samym zapobiega monotonni ćwiczeń,
 • amortyzacja – najlepszej jakości sprzęty posiadają specjalną amortyzację, która nie tylko tłumi drgania, ale również dźwięki podczas intensywnych treningów.

Autor: Redakcja Hop-Sport