Utworzone

08 Sier 2017

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Stoły do gry / Piłkarzyki

Piłkarzyki to gra, którą zna chyba każdy z nas. Zastanówmy się, co w sobie ma, że tak wszystkich przyciąga, dlaczego warto w nią grać i czy można coś na niej zarobić?

Idealna gra na deszczowe, zimowe wieczory, a także na imprezę

Jeśli nudzisz się w deszczowy lub zimowy wieczór, nie włączaj telewizora. Znajdź lepiej osobę chętną do gry w piłkarzyki. Dzięki temu w aktywny sposób spędzicie czas i nie będziecie się nudzić. Piłkarzyki stołowe, tak jak i mecz na boisku wywołują wiele emocji podczas gry. Dzięki partyjce z drugą osobą spędzicie czas w ciekawy i aktywny sposób. A jeśli robisz domową imprezę i chcesz dodać jej trochę sportowych emocji, rozbawić całe towarzystwo, zaproś swoich gości do gry. Zorganizujcie rozgrywki i zagrajcie kilka ciekawych meczów. Taka gra sprawi, że każda impreza będzie niezapomniana.

Pracujesz nad szybkością i zwinnością

Piłeczka na stole potrafi mieć ogromną prędkość. Tutaj liczy się zwinność i szybkość. Dzięki wielu zmiennym i nieprzewidywalnym sytuacjom ćwiczymy swój refleks oraz szybkość reakcji. Oprócz tego ta gra uczy nas przewidywania ruchów przeciwnika i szybkiego reagowania na zaistniałą sytuację. Tutaj niezwykle ważne jest szybkie zmienianie ustawień piłkarzyków za pomocą specjalnych uchwytów. Ta gra z pewnością poprawi nasz refleks, koordynację ruchów, zwinność i szybkość reakcji.

Precyzja

W piłkarzykach niezwykle ważna jest również precyzja. Jeśli chcemy trafić piłeczką do bramki, musimy wiedzieć, jak mocno podkręcić zawodnika i z odpowiednią siłą uderzyć w piłkę pod odpowiednim kątem. Dla osób grających na poziomie amatorskim, są to dosyć duże wymagania, ponieważ na początku trudno o precyzyjne ruchy i wywarzenie mocy uderzenia. Kiedy piłeczka leci do nas z zawrotną prędkością i odbija się o różne przeszkody. Piłkarzyki pozwolą nam udoskonalić precyzję ruchów, dokładność i spostrzegawczość.

Uczysz się zdrowej rywalizacji

Gry towarzyskie to super sposób na nauczenie się zdrowej rywalizacji. A jest ona bardzo ważna w szkole, pracy i w codziennym życiu. Gra najlepsza jest wtedy, gdy potrafimy z szacunkiem podchodzić do naszego przeciwnika. Gra ta uczy trzymania się zasad „fair play”. Najważniejsze jest to, aby umieć cieszyć się ze zwycięstwa oraz umieć przegrywać z honorem. O tych zasadach przypomni sobie każdy, kto powróci do gier towarzyskich.  

Uczysz się współpracy

Grając w dwuosobowych zespołach, uczymy się współpracy. Wtedy przypominamy sobie, że wynik gry jest zależny nie tylko od nas i przeciwnika, ale i drugiej osoby, która jest z nami w jednej drużynie. Grając w dwuosobowych zespołach, gra jest jeszcze bardziej emocjonująca. Dzięki temu wszyscy zawodnicy uczą się odpowiedzialności zbiorowej za zwycięstwo oraz za porażkę.

Sport dla każdego

Piłkarzyki to gra dla każdego. Tutaj nie ma ograniczeń wiekowych. W tę grę może grać praktycznie każdy, kto dosięgnie uchwytów z piłkarzami i ma na tyle siły oraz energii, aby oddać się przyjemności rywalizacji. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie rodzinnego wieczoru.

Od amatora do profesjonalisty

Grając dla przyjemności, można dojść do dużej wprawy. Jeśli czujemy, że piłkarzyki, czyli futbol stołowy sprawia nam olbrzymią frajdę, a wśród znajomych i rodziny nie ma nikogo, kto mógłby nas pokonać w tę grę, zawsze możemy spróbować swoich sił w Mistrzostwach Polski w futbolu stołowym. W naszym kraju od 2006 roku funkcjonuje Polski Związek Futbolu Stołowego. Od tego czasu Polacy osiągnęli wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Więc jeśli jesteśmy amatorskimi mistrzami futbolu stołowego w obrębie rodziny i znajomych, zastanówmy się co zrobić, aby stać się prawdziwym profesjonalistą. Najlepsi gracze na profesjonalnych zawodach wygrywają wysokie nagrody finansowe.

Stoły do piłkarzyków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, mają wiele zalet. Tutaj wymieniliśmy tylko te najważniejsze. Nie czekaj, sprawdź nasze stoły do piłkarzyków już dziś! Przejdź do sklepu>>

Ulubione