Bieżnia do chodzenia - jak wybrać tę najlepszą?

Bieżnia do chodzenia - jak wybrać tę najlepszą?

Czas czytania: 6 min

Spis treści

Czy spotkałeś(-łaś) się kiedyś z powiedzeniem „siedzenie to drugie palenie”? Powiedzenie to odnosi się do niebezpieczeństw związanych z siedzącym trybem życia, które dotyczy coraz większej liczby osób. Na szczęście istnieją skuteczne metody, ograniczające czas spędzany w pozycji siedzącej. Jedną z nich jest bieżnia do chodzenia pod biurko – urządzenie, które pozwala na utrzymanie aktywności fizycznej nawet podczas pracy!

Zastanawiasz się nad zakupem bieżni do chodzenia? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować i jakie parametry wziąć pod uwagę? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości oraz pomożemy Ci wybrać odpowiednią bieżnię podbiurkową. Zaczynajmy!

Bieżnia do domu - jakie powinna mieć udogodnienia?

Bieżnia elektryczna domowa to urządzenie fitness przeznaczone do użytku w zaciszu domowym. Możemy na niej wykonywać ćwiczenia cardio, takie jak indoor walking, jogging bieg oraz interwały. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują prywatność i jest alternatywą dla orbitreka czy steppera .

Domowe bieżnie, w zależności od modelu, posiadają różne udogodnienia, mogące znacznie poprawić komfort i efektywność treningu. Jedne z najważniejszych to: czytelny panel sterowania z monitorowaniem kluczowych parametrów i opcja składania.

Dodatkowo niektóre modele oferują takie funkcje jak: regulowane nachylenie, zaawansowane systemy amortyzacji, programy treningowe, kompatybilność z aplikacjami fitness, czy inne elementy zwiększające komfort, np. uchwyt na telefon komórkowy, porty USB lub głośniki.

modelka ćwicząca na bieżni do chodzenia HS-750WP Walk marki Hop-Sport

Czytelny panel sterowania

Panel sterowania to kluczowy element bieżni, który pozwala na monitorowanie i kontrolowanie treningu. Zazwyczaj znajduje się w centralnej części sprzętu, z przodu urządzenia. Panel ten wyświetla ważne informacje jak np.:

 • czas treningu,
 • prędkość,
 • dystans,
 • spalone kalorie,
 • puls,
 • programy treningowe i wirtualne trasy.

Czytelny i intuicyjny panel sterowania ułatwia użytkownikom dostosowanie ćwiczeń na bieżni do własnych potrzeb i celów. Umożliwia także śledzenie postępów i motywuje do regularnych treningów w domu.

Opcja składania

Opcja składania to funkcja, która pozwala użytkownikom na złożenie bieżni po treningu, dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca. Składanie bieżni zazwyczaj odbywa się przez podniesienie pasa biegowego do pionowej pozycji, gdzie zostaje on zabezpieczony . Niektóre modele posiadają mechanizmy ułatwiające składanie i rozkładanie, takie jak hydrauliczne siłowniki.

Opcja składania sprawia, że bieżnia jest bardziej praktyczna i łatwiejsza w przechowywaniu. Umożliwia szybkie i wygodne odsunięcie urządzenia, gdy nie jest używane, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w małych mieszkaniach lub mających ograniczoną przestrzeń treningową.

Bieżnia do biegania czy bieżnia pod biurko — różnice

Na rynku, dostępnych jest wiele różnorodnych modeli bieżni do domu. Wśród nich, dwie szczególnie popularne opcje to bieżnia do biegania i bieżnia pod biurko. Chociaż oba te urządzenia służą podobnym celom – poprawie kondycji fizycznej i wspieraniu zdrowego trybu życia – różnią się znacząco pod względem konstrukcji, funkcjonalności oraz sposobu użytkowania.

modelka maszerująca na bieżni pod biurko HS-850WP Primo marki Hop-Sport

Bieżnia do biegania

Bieżnia do biegania jest tradycyjnym urządzeniem fitness, które stało się podstawowym wyposażeniem siłowni domowych i komercyjnych. Znana głównie z umożliwiania intensywnych treningów biegowych oraz interwałów . Ze względu na swoje przeznaczenie znacząco różni się od nowszych, coraz bardziej popularnych bieżni do chodzenia – pod biurko. Poniżej przedstawiamy kluczowe różnice.

 • Konstrukcja: bieżnie do biegania są zazwyczaj solidniej zbudowane, mają większą moc silnika i są przystosowane do wytrzymywania większych obciążeń . Ich konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać dynamiczne ruchy biegacza i często większą wagę użytkownika. Z drugiej strony, rama oraz asekuracyjne poręcze nie pozwalają na wykonywanie treningów na bieżni przy biurku.
 • Pas biegowy: zwykle szerszy i dłuższy, co zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podczas intensywnego biegu. Pozwala na stawianie swobodnych, długich kroków i jest bardziej odpowiedni dla dynamicznych treningów.
 • Funkcje treningowe: bieżnie do biegania często oferują zaawansowane opcje treningowe, w tym programy treningowe i możliwość regulacji kąta nachylenia.
 • Prędkość: maszyny te mogą osiągać wyższe prędkości, co jest istotne dla biegaczy.
 • Rozmiar: bieżnie do biegania są zazwyczaj większe i cięższe, co może być przeszkodą gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w domu . Niektóre modele mają jednak możliwość składania, która ułatwia przechowywanie.

Bieżnia do chodzenia

Bieżnia do chodzenia to specjalnie zaprojektowany sprzęt sportowy, który umożliwia użytkownikom utrzymanie aktywności fizycznej w trakcie wykonywania czynności biurowych lub pracy przy komputerze. Oto najważniejsze cechy, które charakteryzują bieżnię pod biurko:

 • Konstrukcja: lżejsza i często bardziej kompaktowa, przeznaczona do aktywności w wolniejszym tempie. Jest mniej masywna, co odpowiada mniejszym obciążeniom. Te modele bieżni zazwyczaj nie posiadają wysięgnika z uchwytami, dzięki czemu można swobodne umieścić urządzenie pod biurkiem .
 • Pas do chodzenia: jest węższy i krótszy w porównaniu do bieżni do biegania. Jest to podyktowane spokojniejszym tempem ćwiczeń.
 • Funkcje treningowe: skupiają się na podstawowych parametrach, takich jak śledzenie czasu, dystansu i spalonych kalorii. Rzadziej oferują zaawansowane programy treningowe czy możliwość regulacji nachylenia.
 • Prędkość: maksymalna prędkość jest niższa niż w bieżniach do biegania, jednak w zupełności wystarcza do marszu lub lekkiego joggingu.
 • Rozmiar: maszyny do chodzenia są mniejsze i lżejsze, co sprawia, że łatwiej jest je ustawić przy biurku i przechowywać. Oprócz tego idealne nadają do mniejszych przestrzeni.

Domowa bieżnia pod biurko — jak wybrać?

Jesteś zdecydowany(-na) na bieżnię pod biurko, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oto kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę:

 • Wymiary: sprawdź dokładne wymiary bieżni i porównaj je z dostępną przestrzenią. Zwróć uwagę na wysokość, szerokość i długość urządzenia. Upewnij się, że bieżnia zmieści się pod biurkiem , a także że będzie wystarczająco dużo miejsca na nogi podczas chodzenia.
 • Poziom hałasu: w przypadku użytkowania bieżni podczas pracy, ważne jest, by była ona możliwie cicha. Szukaj modeli z wydajnym silnikiem, aby nie zakłócały one pracy ani nie przeszkadzały domownikom.
 • Wysokość pasa biegowego: niektóre bieżnie mają podwyższony pas biegowy, co może być problemem w przypadku niższych biurek. Upewnij się, że po dodaniu wysokości pasa biegowego oraz Twojego wzrostu, będziesz w stanie komfortowo chodzić i wykonywać czynności przy blacie biurka .
 • Materiał antypoślizgowy: wybierz bieżnię, w której pas biegowy wykonany jest z materiału zapewniającego przyczepność. Zminimalizuje to ryzyko poślizgnięcia się.

Jeśli nie masz regulowanego biurka przeznaczonego do pracy w pozycji stojącej, zaopatrz się w nie przed zakupem bieżni. Biurko domowe do pracy przy bieżni musi być wyższe niż to, z którego korzystasz na co dzień, siedząc.

Bieżnie do chodzenia Hop-Sport

Jaka bieżnia do chodzenia sprawdzi się najlepiej? Oto kompaktowe modele sklepu internetowego Hop-Sport, które możesz używać do pracy przy biurku. Świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale mogą znaleźć również zastosowanie  jako bieżnie do biura.

Bieżnia elektryczna HS-850WP Primo

To wygodna bieżnia elektryczna pod biurko, która pozwala łączyć pracę z aktywnością fizyczną. Obudowa, wykończona drewnem sprawia, że bieżnia HS-850WP Primo świetnie prezentuje się we wnętrzu, stanowiąc swojego rodzaju element dekoracyjny. Długi i antypoślizgowy pas biegowy umożliwia swobodną pracę nóg, a maksymalna prędkość, z jaką można trenować, wynosi do 8 km/h . Dopuszczalne obciążenie tej bieżni to aż 120 kg. Do zestawu dołączony jest pilot, pozwalający na zdalne sterowanie. Czytelny panel sterowania wyświetla czas, dystans, kalorie oraz prędkość. Dodatkowo ten model wyposażony jest funkcję bluetooth umożliwiającą połączenie z aplikacją Fit Show oraz w kółka ułatwiające transport urządzenia po zakończonym treningu.

modelka stawiająca bieżnię HS-850WP Primo marki Hop-Sport pod ścianą

Bieżnia elektryczna HS-750WP Walk

Bieżnia HS-750WP Walk jest kompaktowa (wymiary pasa do biegania wynoszą 45 x 110 cm), ale oferuje prędkość w zakresie 1-8 km/h oraz opcję wygodnego monitorowania parametrów na wyświetlaczu o wysokim kontraście . Maksymalne dopuszczalne obciążenie to ponad 100 kg. Posiada dodatkowe udogodnienia jak: antypoślizgowa powierzchnia, pilot zdalnego sterowania, kółka do transportu oraz funkcję bluetooth, za pomocą której połączysz się z aplikacją Fit Show.

Podsumowanie

Wybór profesjonalnej bieżni domowej to inwestycja, która może znacząco wpłynąć na jakość codziennego życia. Należy pamiętać o rozważeniu wielu aspektów – od wielkości i funkcjonalności, po kompatybilność z przestrzenią życiową. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na bieżnię do biegania, czy na model pod biurko, pamiętaj, aby wybrać sprzęt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i rutynie dnia.

Jeśli spędzasz wiele godzin przy biurku i nie masz czasu na ćwiczenia, bieżnia do chodzenia może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem . Dzięki regularnym treningom unikniesz przykrych skutków długiego siedzenia, a jednocześnie zadbasz o swoją kondycję i zrzucisz zbędne kilogramy.

Autor: Izabela Pawik