W kategorii produktów: 11
Product filters

Nie lubisz biegać w terenie? Nie masz czasu na siłownię i długie treningi? Właśnie Ciebie widzimy na jednej z naszych bieżni! Trenuj bez względu na warunki atmosferyczne dzięki bieżniom elektrycznym ze sklepu Hop-Sport. Modeluj sylwetkę, spalaj zbędne kalorie, poprawiaj wydolność, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bieżnia elektryczna – domowa siłownio, twórz się!

Jeśli nie masz czasu na długie i forsowne biegi po mieście lub nie masz ochoty na wizytę w siłowni, koniecznie zastanów się nad zakupem bieżni elektrycznej. Będzie ona jednym z najważniejszych sprzętów w Twojej domowej siłowni. Poręczne i składane modele ze sklepu Hop-Sport dedykowane są dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią, a jednocześnie nie chcą rezygnować z treningu wydolnościowego. Nowoczesne bieżnie elektryczne wyposażone są w silnik o dużej mocy oraz dodatkowe funkcje umożliwiające prowadzenie zróżnicowanych treningów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb ćwiczących na nich osób.

Bieżnia elektryczna składana – hit w małych mieszkaniach

Największą trudność w treningach cardio sprawia znaczna ilość czasu, która musimy wygospodarować na ćwiczenia. Samo zaplanowanie trasy do biegania lub wizyta na siłowni może zająć nawet do 2-3 godzin dziennie. Składana bieżnia elektryczna rozwiązuje ten problem w mgnieniu oka. Jej kompaktowe rozmiary oraz możliwość złożenia dają ogromne pole do popisu w kontekście przenoszenia i przechowywania. Składana bieżnia elektryczna nadaje się szczególnie dobrze do niewielkich mieszkań (np. kawalerek) oraz stref socjalnych dla pracowników w firmach. Zastosowany w nowoczesnych urządzeniach system amortyzacji doskonale tłumi dźwięki i nie przenosi uderzeń z bieżni na podłogę. W ten sposób możemy ćwiczyć o każdej porze dnia i nocy bez narażania się na gniew sąsiadów. 

Parametry bieżni elektrycznej – ustawiaj, zmieniaj, trenuj!

Nowoczesne bieżnie elektryczne z oferty sklepu Hop-Sport dają niezwykle szeroki zakres zmiany parametrów treningowych. Silniki o dużej mocy pozwalają na rozwinięcie biegu do nawet 20 km/h. Zamontowany w bieżniach komputer z wielofunkcyjnym wyświetlaczem pomaga w monitorowaniu tętna, czasu, dystansu oraz spalonych kalorii. Za jego pomocą możemy ustawiać zróżnicowane programy treningowe o różnym stopniu intensywności. Regulowany pas bieżni elektrycznej możemy dopasowywać do stopnia zaawansowania osoby biegającej, zaś do większości urządzeń dołączono darmową aplikację, umożliwiającą monitorowanie i progresowanie osiągów. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając bieżnię elektryczną?

Decydując się na zakup bieżni elektrycznej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, od których zależeć będzie komfort i intensywność naszego treningu. Przede wszystkim należy określić moc silnika bieżni. Im jest ona wyższa, tym szybciej możemy po niej biec. Duże zakresy dają możliwość ustanowienia optymalnego treningu, niezależnie od stopnia zaawansowania, w którym uwzględniony jest zarówno chód, jak i sprint. Ponadto, wybierając bieżnię elektryczną warto również zwrócić uwagę na poziom jej amortyzacji. To od niego zależy stopień ochrony naszych stawów, a także ilość hałasu, jaki wygenerujemy. Wybierając idealną bieżnię elektryczną warto również określić swój wzrost oraz wagę i dopasować ją do specyfikacji produktu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście żywotności sprzętu, a także w celu uniknięcia ewentualnych usterek lub kontuzji.

Jak trenować na bieżni?

Bieżnie elektryczny to znakomity sposób na wstęp do treningu zasadniczego, jak i trening sam w sobie. Niewielka ilość ruchu w postaci delikatnego truchtu rozgrzeje nasze mięśnie oraz przygotuje płuca do wysiłku w kolejnych ćwiczeniach. Nie ma jednak żadnych przeciwskazań, aby z biegu po bieżni elektrycznej uczynić pełnowartościowy trening. Powinniśmy się do niego przygotować, jak do biegu w terenie, włącznie z fazą rozgrzewki. Ważny będzie przede wszystkim nasz stopień zaawansowania oraz to, jakie efekty chcemy osiągnąć. Zwiększając stopień nachylenia utrudnimy bieg, zaś zwiększając prędkość postawimy przede wszystkim na trening beztlenowy, który poprawia m.in. metabolizm. 

Dlaczego warto kupić bieżnię elektryczną?

Bieżnia sama w sobie jest jednym z ważniejszych urządzeń, jakie powinniśmy mieć w domowej lub biurowej siłowni. To wspaniałe urządzenie, dzięki któremu wykonamy trening wydolnościowy nie wychodząc na zewnątrz. Bieżnia dedykowana jest zwłaszcza osobom, które nie lubią trenować w terenie lub nie mogą (np. ze względu na alergie sezonowe). Ponadto, kupując ją uniezależniamy się od wizyt na tłocznych siłowniach bądź czasochłonnych ćwiczeń pod chmurką. Jeśli zaś zdecydujemy się na wybranie bieżni elektrycznej, mamy pewność, iż nasz trening będzie bezpieczny i przede wszystkim optymalny. W przeciwieństwie do bieżni magnetycznej, mamy możliwość wymuszenia tempa biegu za pomocą silnika elektrycznego. Nie spadnie ono nawet wtedy, gdy zaczniemy się męczyć, co ma kluczowe znaczenie w przypadku osób zaczynających przygodę z treningiem cardio. Co więcej, bieżnie elektryczne posiadają znacznie lepszy system amortyzacji, co przekłada się bezpośrednio na kondycję naszych stawów.