Instrukcja składania trampoliny - jak złożyć trampolinę? Krok po kroku

Instrukcja składania trampoliny - jak złożyć trampolinę? Krok po kroku

Spis treści

Trampolina staje się coraz bardziej popularną atrakcją w przydomowych ogrodach. Przynosi ogrom zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jednak aby trampolina zapewniała bezpieczeństwo, musi być ona poprawnie złożona. Jak to zrobić krok po kroku?

Czy montaż trampoliny ogrodowej jest trudny?

Złożenie trampoliny ogrodowej z reguły nie jest przesadnie skomplikowane i nie wymaga zakupu specjalnego sprzętu. W każdym przypadku należy jednak korzystać z instrukcji , która jest dostarczana do atrakcji w zestawie. Bardzo ważne jest to, żeby trampolina była składana zgodnie z instrukcją i przy użyciu narzędzi dołączonych do zestawu. Pominięcie jakiegoś kroku lub elementu automatycznie przekłada się na to, że będzie ona mniej bezpieczna.

Jakie są podstawowe zasady montażu trampoliny?

Jak wiadomo, prawidłowy montaż wszystkich elementów trampoliny to kluczowy aspekt bezpieczeństwa ich użytkowania . Dlatego też do sprawy należy podejść poważnie, kierując się przy tym kilkoma zasadami. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że zakupiona trampolina ogrodowa posiada niezbędne atesty, które zagwarantują jej wysoką jakość i wytrzymałość.

Takie informacje, powinny być zamieszczone na opakowaniu produktu lub w instrukcji obsługi. Montażem trampoliny ogrodowej powinna zająć się, rzecz jasna, osoba dorosła. Warto także dobrze przemyśleć miejsce usytuowania trampoliny. Powierzchnia powinna być równa i utwardzona , aby zapewnić stabilność konstrukcji. Gdy mają z trampoliny korzystać głównie dzieci, należy ją ustawić tak, żeby była ona cały czas widoczna z domu lub tarasu .

Składanie trampoliny krok po kroku

Każda trampolina ogrodowa może się od siebie znacząco różnić. Ramy stelaża czy mocowanie sprężyn, mogą być całkowicie inne, w zależności od wybranego modelu. Bez względu jednak na to, co konkretnie wchodzi w skład zestawu, kolejność wykonywania poszczególnych czynności z reguły jest taka sama . Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do montażu trampoliny trzeba koniecznie zapoznać się z instrukcją jej składania.

Montaż stelaża

Składanie trampoliny należy rozpocząć od złożenia nóg . Gdy będą one gotowe, w kolejnym kroku przechodzi się do okrągłej ramy stelaża. Skręcając ją z nogami, uzyska się gotową podstawę trampoliny. Jeśli dany zestaw zawiera stabilizatory, to należy je zamontować. Niektóre modele są wyposażane dodatkowo w drabinkę.

Sprężyny i mata trampoliny

Jedna ze stron sprężyny powinna być zamocowana do ramy, a druga do haczyków przy batucie . Tutaj przyda się specjalny klucz do naciągania sprężyn w trampolinie. Na zamocowane sprężyny nakłada się następnie specjalny pokrowiec, który nachodzi na brzegi batut.

Ramiona trampoliny

Montaż ramion należy zacząć od zamocowania zawiasów w odpowiednich otworach. Następnie, zgodnie z instrukcją, składa się słupki i montuje na zawiasach. Na koniec dokręca się wszystkie śruby i sprawdza stabilność trampoliny.

Siatka zabezpieczająca wewnętrzna lub zewnętrzna

Mimo iż nie jest to element obowiązkowy, to z całą pewnością warto zamontować siatkę zabezpieczającą. Przyda się ona nie tylko w przypadku dzieci, ale także dorosłych. Podczas zakładania siatki należy zwrócić uwagę, aby ją równomiernie naciągnąć .

Trampoliny do ogrodu Hop-Sport - kilka słów o nas

Dlaczego warto postawić na Hop-Sport? Jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku wiemy, czego oczekują nasi klienci i potrafimy wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom. Produkując sprzęt sportowy do użytku domowego, zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywają solidne materiały i dbałość o detale. Dużą uwagę koncentrujemy na tym, aby nasze produkty były proste i wygodne w obsłudze, a ich montaż nie przysparzał trudności, tak, abyś swoją energię włożył tylko w to, na czym Ci zależy - w efektywny trening. Jeśli chcesz poznać nas lepiej, odwiedź nasz Sklep sportowy Hop-Sport .

Montaż trampolin - podsumowanie

Inwestując w trampolinę do ogrodu, dostarczamy świetną zabawę nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Jest to bardzo dobry przyrząd do ćwiczeń, z którego można korzystać w ramach codziennej aktywności fizycznej. Warto rozważyć zakup trampoliny, tym bardziej że cena takiej atrakcji jest znacznie niższa, niż np. basenu ogrodowego.

Autor: Mateusz Kaczmarek