Orbitrek eliptyczny - dla kogo?

Orbitrek eliptyczny - dla kogo?

Spis treści

Orbitrek eliptyczny to nic innego jak urządzenie mechaniczne, którego koło zamachowe, w przeciwieństwie do orbitreka magnetycznego, nie znajduje się pomiędzy naszymi nogami. Urządzenia z napędem mechanicznym są nieco mniej kompaktowe niż te magnetyczne, jednak posiadają węższy rozstaw podpór pod stopy, co w niektórych przypadkach może być bardziej komfortowe podczas ćwiczeń.

Dla oszczędnych

Zdecydowaną zaletą orbitreka z napędem eliptycznym jest niski koszt eksploatacji - nie potrzebuje on podłączenia do prądu. Zazwyczaj to również niższy koszt zakupu, oraz większa dostępność modeli.

Dla początkujących i zaawansowanych

Maszyna ta jest idealną opcją zarówno dla osób, które stawiają swoje pierwsze treningowe kroki, dla osób zaawansowanych, sportowców, osób wymagających lekkiej rehabilitacji oraz w treningu osób starszych. Trening na orbitreku eliptycznym pozwala wykonywać bardzo płynne naturalne ruchy. Sylwetka podczas ćwiczeń jest wyprostowana - właśnie taka pozycja jest najmniej obciążająca dla stawów. Dodatkowo urządzenie to może przyczynić się do zwiększenia zakresu ruchu w stawach - co jest niezwykle istotne u osób w trakcie rehabilitacji oraz osób w podeszłym wieku.

Dla dbających o siebie

Regularne ćwiczenia na orbitreku pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki, poprawę kondycji oraz samopoczucia.

Autor: Redakcja Hop-Sport