Jak zamocować trampolinę ogrodową do ziemi?

Jak zamocować trampolinę ogrodową do ziemi?

Spis treści

Trampolina ogrodowa to atrakcja, szczególnie lubiana przez dzieci. Aby mogły się one na niej bezpiecznie bawić, istotne jest zamontowanie trampoliny do podłoża. Ale jak poprawnie przymocować trampolinę do ziemi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Mocowanie trampoliny do ziemi - jak to zrobić?

Mocowanie trampoliny w ogrodzie nie jest skomplikowanym zadaniem. Ważne jest, aby sięgnąć po właściwe akcesoria. W tym przypadku świetnie sprawdzają się śledzie wkręcane . Osadza się je w gruncie, a dzięki spiralnej części trzpienia, kotwy wkręcane bardzo mocno trzymają się w ustalonej pozycji . Warto zwrócić uwagę na ich wykonanie. Trampolina ze względu na swoją dużą powierzchnię, narażona jest na silne podmuchy wiatru. Niektóre kotwy mają dodatkowe zaczepy do linek, dzięki czemu, kotwa jeszcze lepiej trzyma trampolinę.

Trampolina ogrodowa mocowana na śledzie wkręcane

Mimo że sama trampolina jest relatywnie lekką konstrukcją, to jej montaż musi być dopracowany i gwarantować wytrzymałość mocowania do podłoża. Podczas skakania, całość będzie poddawana sporym obciążeniom, więc nie może być mowy o tym, aby wystąpiło ryzyko zarwania się szkieletu. Dlatego każda z nóg trampoliny, powinna zostać przymocowana do podłoża osobną kotwą , co zapewni jej stabilność. Odpowiednia kombinacja materiałów, z których będzie stworzone mocowanie, sprawi, że będzie ono wytrzymałe i nie będzie poddawać się działaniu korozji. Natomiast gdy zajdzie potrzeba, będzie można je wyciągnąć i użyć ponownie.

Czy trampolina ogrodowa gwarantuje bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo trampoliny ogrodowej zależy przede wszystkim od sposobu jej użytkowania i jakości materiałów, z jakich została wykonana. Wysokiej klasy produkt posiada odpowiednie certyfikaty, które zapewniają o jakości wykonanych elementów i możliwości korzystania z nich przez dzieci . Nowoczesne trampoliny ogrodowe to bardzo solidne konstrukcje, mogące wytrzymać wiele sezonów. Nie poddają się działaniu korozji i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mają wyjątkowo stabilny stelaż w kształcie litery "U" i wykonane są ze stalowych komponentów. Decydując się na wybór bezpiecznego produktu, należy także zwrócić uwagę na matę i sprężyny. Im grubszy jest ich splot, tym większą wykazują wytrzymałość .

Jak ćwiczyć na trampolinie ogrodowej?

Wiele osób decydując się na zakup trampoliny, myśli o dzieciach i zapewnieniu im rozrywki. Okazuje się jednak, że na trampolinie można także ćwiczyć i układać efektywne plany treningowe. Odpowiednie treningi wpływają na wygląd sylwetki, poprawę kondycji fizycznej i poprawę ogólnej sprawności . Co jednak ważne, na trampolinie nie powinny ćwiczyć kobiety w ciąży i osoby borykające się ze stwierdzonymi chorobami oraz urazami kończyn dolnych i kręgosłupa . Ponadto korzystać z nich nie powinny osoby z zaburzeniami równowagi. Treningi na trampolinach są polecane szczególnie dzieciom, ponieważ pomagają one rozbudować ich motorykę.

Autor: Mateusz Kaczmarek