Trampoliny ogrodowe

Sortowane: Domyślne
Trampoliny ogrodowe

Ogrodowa strefa relaksu jest niczym bez miejsca, w którym można się bawić oraz odpoczywać. Aby je stworzyć, wystarczy zakup prostego przyrządu gimnastycznego – trampoliny ogrodowej. Nie musisz jednak wykonywać na niej skomplikowanych figur akrobatycznych ani skoków wzwyż. Wystarczy, że spędzisz w niej czas z najbliższymi, bawiąc się i odpoczywając!

Najlepsze trampoliny ogrodowe

Na stronie sklepu internetowego Hop-Sport znajdziesz najlepsze trampoliny ogrodowe na rynku, zróżnicowane pod względem rodzajów, gabarytów oraz parametrów technicznych. Dzięki nim urządzisz strefę relaksu dla całej rodziny oraz sprawisz, że każdy kinder bal będzie miał swoją atrakcję. Wszystkie trampoliny ogrodowe ze sklepu Hop-Sport wykonane zostały z dbałością o szczegóły oraz z materiałów dających gwarancję bezpieczeństwa. Posiadają one zabezpieczenie w postaci siatki ochronnej, wytrzymałe stelaże ze stalowymi elementami konstrukcyjnymi oraz polipropylenowe maty do skakania, odporne na czynniki atmosferyczne. Przejrzyj asortyment, wybierz idealną trampolinę ogrodową i zamień swój ogród w strefę niekończącej się zabawy! 

Trampolina ogrodowa dla dzieci

O zakupie trampoliny ogrodowej najczęściej myślą dorośli, którzy chcą stworzyć kącik zabaw i aktywności dla swoich dzieci. Ten przyrząd gimnastyczny stanowi wspaniałe uzupełnienie dla innych elementów ogrodu: piaskownic, zjeżdżalni oraz huśtawek ogrodowych. Dzieci mogą spędzać w nim całe dni, bawiąc się lub ćwicząc z rówieśnikami. Ważne jednak, aby przed zakupem zapoznać się ze szczegółową specyfikacją sprzętu. Dobrej jakości trampolina ogrodowa posiada specjalne zabezpieczenie w formie siatki zewnętrznej lub wewnętrznej. Dla młodszych dzieci polecane są trampoliny ogrodowe z siatką wewnętrzną. Mimo iż mają mniejszą powierzchnią do skakania, to siatka oddziela maluchy od stelaża, jednocześnie nie dając im możliwości wykonania niebezpiecznych podskoków. Wybierając trampolinę ogrodową dla dzieci, warto również zwrócić uwagę na jej maksymalne obciążenie oraz wymiary (określane przeważnie w stopach - FT). Idealnym wyborem dla rodziny z dwójką dzieci będzie trampolina ogrodowa 8 ft zdolna do dźwigania ciężarów maksymalnych o wartości 150 kg. 

Trampolina ogrodowa z siatką zewnętrzną

Siatka ochronna umieszczona na zewnątrz maty do skakania daje o wiele większe pole do manewru. Dzięki niej można skakać wyżej i robić wymyślne figury akrobatyczne. Trampolina ogrodowa z siatką zewnętrzną jest przez to produktem dedykowanym głównie dorosłym oraz starszym dzieciom (powyżej 4 roku życia). Najczęściej trampoliny tego typu mają znaczne rozmiary - 16 ft lub więcej oraz są zdolne do pomieszczenia dużej ilości dzieci. Kupuje się je na poczet figlo parków, okazyjnych imprez w ogrodzie lub na użytek przedszkoli i szkół. Niezależnie od konstrukcji siatki ochronnej, przed zakupem trampoliny należy przygotować w specjalny sposób otoczenie, aby uniknąć ewentualnych wypadków. Najlepiej, jeżeli oczyścimy teren ze zbędnych przedmiotów, zabawek oraz oddalimy trampolinę od krzewów czy zbiorników wodnych. Dorośli chcący poskakać na trampolinie ogrodowej z siatką zewnętrzną powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa m.in.:

  • nie wchodzić do środka pod wpływem alkoholu, 
  • nie przerabiać samodzielnie elementów konstrukcyjnych,
  • nie poddawać ekstremalnym próbom wytrzymałościowym maty do skakania. 

Trampolina ogrodowa z siatką wewnętrzną

Najczęstszym produktem kupowanym przez rodziców dla swoich pociech są trampoliny ogrodowe z siatką wewnętrzną. Dają one niezbędną bezpieczeństwo, gdyż oddzielają skaczących od stelaża specjalną siatką ochronną. W ten sposób zmniejsza się powierzchnia maty do skakanie, co ogranicza wykonywanie akrobacji i dużych skoków. Siatka ochronna często zwęża się ku gorze, tworząc specyficzny kształt popularnego na Halloween warzywa - stąd trampolina ogrodowa dynia lub trampolina ogrodowa pumpkin. Tego typu trampoliny nie nadają się jednak do użytku dla dorosłych, gdyż mogą oni w ferworze zabawy zniszczyć konstrukcję lub rozerwać podczas skoku siatkę. Kupując nową trampolinę ogrodową dla dzieci, warto zwrócić uwagę, czy zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria. Tego typu gadżety podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowników oraz dają możliwość bezawaryjnego korzystania z trampoliny przez długi czas. Kupując każdorazowo trampoliny ogrodowe w sklepie Hop-Sport możesz liczyć na gratisy w postaci m.in.:

  • maty ochronnej na sprężyny, 
  • drabinki do wchodzenia,
  • haków do mocowania z podłożem,
  • piłki do zabawy.  
Więcej Ukryj
Ulubione