Co daje trening na platformie wibracyjnej?

Co daje trening na platformie wibracyjnej?

Spis treści

Platforma wibracyjna to urządzenie, które urozmaici każdy trening . Sprawdź z nami, dlaczego warto ją mieć i jakie efekty przyniesie trening na platformie wibracyjnej.

Platforma wibracyjna - co to jest?

Platforma wibracyjna to urządzenie stosunkowo niewielkich rozmiarów (w porównaniu do bieżni, rowerków czy orbitreków), które pomoże nam zadbać o mięśnie oraz pozwoli w ciekawy sposób urozmaicić domowe treningi . Na tym sprzęcie mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące w treningach, jak również osoby zaawansowane. Ćwicząc na platformie , na nasze ciało oddziałują wibracje wytwarzane przez te urządzenie. W zależności od modelu, platforma może wykonywać ruchy oscylacyjne (góra-dół), horyzontalne (boczne) albo ruchy 3D , stanowiące połączenie dwóch wcześniejszych.

Co daje trening na platformie wibracyjnej?

Trening z wibracjam i pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze oraz włókien elastyny. Dzięki temu skóra jest odmłodzona oraz ujędrniona . Trening na platformie jest niezastąpiony przy walce z cellulitem. Przyspiesza spalanie tłuszczu , nawet w tych miejscach, w których trudno go zgubić podczas zwykłego wykonywania ćwiczeń. Sportowcom i osobom zaawansowanym, treningi na platformie pozwolą na bardziej efektywne wykonywanie ćwiczeń, jak również wspomogą regenerację mięśni po innego typu treningach.

Mocniejsze mięśnie i kości

Ćwiczenia na platformie pobudzają do pracy wszystkie mięśnie ciała . Wibracje sprawiają, że pracuje całe ciało. Taki trening przyczynia się do wzmocnienia mięśni, kości i poprawy działania całego układu kostno-stawowego. Wibracje poprawiają ukrwienie stawów i wzmacniają wszystkie tkanki.

Trening dobrany do możliwości

Trening na tym sprzęcie nie wymaga posiadania żadnych zaawansowanych umiejętności sportowych. Wprost przeciwnie – jest bardzo prosty . Aby skorzystać z dobroczynnego działania wibracji wystarczy stanąć lub usiąść na platformie i ustawić pożądaną częstotliwość wibracji lub wybrać jeden z oferowanych programów treningowych. 

Kto nie powinien ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Przed rozpoczęciem treningów na platformie należy zapoznać się z przeciwwskazaniami . Na platformie wibracyjnej nie mogą ćwiczyć kobiety w ciąży, osoby z ostrymi stanami zapalnymi, świeżymi ranami pooperacyjnymi, z endoprotezą stawów, implantami w kręgosłupie itp., osoby z chorobami układu kostno-mięśniowego, a także cierpiące na arytmię, choroby serca, nowotwory, zachwianiami równowagi itp. Na platformie nie powinny ćwiczyć osoby z padaczką, zakrzepicą, cukrzycą, migreną, czy chorobami serca. Przeciwwskazaniem jest również rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele. 

 

Autor: Redakcja Hop-Sport