Utworzone

03 Kwie 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening fitness / Sprzęt fitness / Platformy wibracyjne

Platforma wibracyjna to urządzenie, które urozmaici każdy trening. Sprawdź z nami, dlaczego warto ją mieć i jakie efekty przyniesie trening na platformie wibracyjnej.

ruchy na platformie wibracyjnej

Platforma wibracyjna - co to jest?

Platforma wibracyjna to urządzenie stosunkowo niewielkich rozmiarów (w porównaniu do bieżni, rowerków czy orbitreków), które pomoże nam zadbać o mięśnie oraz pozwoli w ciekawy sposób urozmaicić domowe treningi. Na tym sprzęcie mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące w treningach, jak również osoby zaawansowane. Ćwicząc na platformie, na nasze ciało oddziałują wibracje wytwarzane przez te urządzenie. W zależności od modelu, platforma może wykonywać ruchy oscylacyjne (góra-dół), horyzontalne (boczne) albo ruchy 3D, stanowiące połączenie dwóch wcześniejszych.

Co daje trening na platformie wibracyjnej?

Trening z wibracjami pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze oraz włókien elastyny. Dzięki temu skóra jest odmłodzona oraz ujędrniona. Trening na platformie jest niezastąpiony przy walce z cellulitem. Przyspiesza spalanie tłuszczu, nawet w tych miejscach, w których trudno go zgubić podczas zwykłego wykonywania ćwiczeń. Sportowcom i osobom zaawansowanym, treningi na platformie pozwolą na bardziej efektywne wykonywanie ćwiczeń, jak również wspomogą regenerację mięśni po innego typu treningach.

trening na platformie wibracyjnej

Mocniejsze mięśnie i kości

Ćwiczenia na platformie pobudzają do pracy wszystkie mięśnie ciała. Wibracje sprawiają, że pracuje całe ciało. Taki trening przyczynia się do wzmocnienia mięśni, kości i poprawy działania całego układu kostno-stawowego. Wibracje poprawiają ukrwienie stawów i wzmacniają wszystkie tkanki.

Platforma wibracyjna Hop-Sport

Trening dobrany do możliwości

Trening na tym sprzęcie nie wymaga posiadania żadnych zaawansowanych umiejętności sportowych. Wprost przeciwnie – jest bardzo prosty. Aby skorzystać z dobroczynnego działania wibracji wystarczy stanąć lub usiąść na platformie i ustawić pożądaną częstotliwość wibracji lub wybrać jeden z oferowanych programów treningowych. Przykładowo, w modelu HS-050VS Nexus, dostępnym w sklepie Hop-Sport, masz do wyboru aż 11 programów treningowych oraz szeroki zakres poziomów prędkości (1-99).

Kto nie powinien ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Przed rozpoczęciem treningów na platformie należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Na platformie wibracyjnej nie mogą ćwiczyć kobiety w ciąży, osoby z ostrymi stanami zapalnymi, świeżymi ranami pooperacyjnymi, z endoprotezą stawów, implantami w kręgosłupie itp., osoby z chorobami układu kostno-mięśniowego, a także cierpiące na arytmię, choroby serca, nowotwory, zachwianiami równowagi itp. Na platformie nie powinny ćwiczyć osoby z padaczką, zakrzepicą, cukrzycą, migreną, czy chorobami serca. Przeciwwskazaniem jest również rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele.

Platforma wibracyjna czerwona

Platformy wibracyjne w Hop-Sport

Myśląc nad wyborem platformy wibracyjnej warto zdecydować się na zakup z pewnego źródła, co daje nam pewność odpowiedniej jakości sprzętu. W Hop-Sport oferujemy platformy wibracyjne przeznaczone do treningu domowego. Do każdej z platform dołączone są dwa ekspandery, pozwalające na zaangażowanie do pracy również górnych partii ciała. Ponadto, platformy w naszym sklepie, posiadają w zestawie pilota, który sprawia, że sterowanie komputerkiem treningowym podczas ćwiczeń jest łatwe i komfortowe.

Zobacz platformy wibracyjne w Hop-Sport.pl! Zapraszamy do sklepu

Ulubione