W kategorii produktów: 57
Product filters
- 30%
Mata fitness NBR 1cm - błękitna - 190x60 cm

Mata fitness NBR 1cm - błękitna - 190x60 cm

45.49 zł
64.98 zł

Najniższa cena: 64.98 zł

- 30%
Mata fitness NBR 1,5cm - czarna - 190x60 cm

Mata fitness NBR 1,5cm - czarna - 190x60 cm

55.29 zł
78.98 zł

Najniższa cena: 78.98 zł

Mata fitness NBR 1cm czerwona
- 30%
Mata fitness NBR 2cm - czerwona - 190x60 cm

Mata fitness NBR 2cm - czerwona - 190x60 cm

62.29 zł
88.98 zł

Najniższa cena: 88.98 zł

- 10%
Mata fitness TPE 0,6cm żółto/szara

Mata fitness TPE 0,6cm żółto/szara

66.58 zł
73.98 zł

Najniższa cena: 73.98 zł

- 25%
Mata fitness TPE z otworami 0,8cm - czarna

Mata fitness TPE z otworami 0,8cm - czarna

66.74 zł
88.98 zł

Najniższa cena: 88.98 zł

Mata fitness NBR 1,5cm żółta
Mata fitness TPE 0,6cm - szara
Mata fitness TPE 0,6cm - niebieska
Mata fitness TPE 0,6cm - czerwona
Mata fitness TPE 0,6cm - czarna
Bestseller
Mata fitness NBR 1,5cm czerwona
Nowość
Mata do jogi PU 0,5cm HS-P005GM czarna

Podczas ćwiczeń fitness w domowej siłowni większość z nas wykonuje treningi na podłodze. Jej powierzchnia bywa jednak chłodna, nierówna oraz nieprzyjemna w dotyku. W dłuższej perspektywie, ćwiczenie bezpośrednio na podłodze skutkuje siniakami, wyrobieniem złych nawyków, a w efekcie demotywacją do kolejnych treningów. Aby móc ćwiczyć bezpiecznie i przyjemnie na podłodze w naszym domu lub mieszkaniu, warto użyć maty do ćwiczeń. Będzie ona stanowiła izolację akustyczną i termiczną, a także pozwoli na wykonywanie pełnowartościowych treningów i rozgrzewek. Ponadto dobra mata do domowego treningu posiada świetne właściwości amortyzujące, a jej antypoślizgowa powierzchnia zapewnia jeszcze wyższy stopień bezpieczeństwa w trakcie wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń.

Czy można trenować na podłodze bez maty?

Głównym zadaniem maty fitness jest izolacja podłoża, zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. Dzięki niej możemy zapomnieć o zimnych płytkach, głuchych uderzeniach w podłogę podczas kolejnych powtórzeń, a także bólu w czasie rollowania czy rozciągania. Trenowanie bez maty nie jest niemożliwe, jednak wymaga dużo samozaparcia i jest zwyczajnie mało komfortowe. W dłuższej perspektywie możemy w ten sposób wręcz zaszkodzić naszemu ciału i doprowadzić do urazów lub kontuzji. 

Jak gruba powinna być mata do ćwiczeń?

Wydawać by się mogło, że im grubsza mata do ćwiczeń, tym większy komfort podczas treningu. Warto jednak pamiętać, że niektóre typy treningów czy konkretne ćwiczenia wymagają twardego podłoża. Przykładem może być rollowanie, w którym chcemy uzyskać odpowiedni nacisk na naszą powięź. Gruba mata lub materac gimnastyczny nie sprawdzi się w takim przypadku, ponieważ nie uzyskamy odpowiedniej siły nacisku. Rollowanie tego typu będzie niepełnowartościowe i w żaden sposób nam nie pomoże. Decydując się na zakup maty do ćwiczeń musimy brać przede wszystkim pod uwagę charakter naszej aktywności fizycznej. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zróżnicowanych pod kątem parametrów technicznych. Przeważnie większość mat do ćwiczeń posiada grubość w przedziale od 0,5 do 1,5 cm. Do zaawansowanych treningów w pozycji leżącej lepiej wybrać średnią grubość maty.

Z czego jest zrobiona mata fitness?

Maty treningowe to akcesoria, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem i stanowią podstawowy element wyposażenia domowej siłowni. Z tego powodu, muszą być zrobione z materiałów wysokiej jakości, które w swoim składzie nie mają toksycznych lub uczulających substancji. Jednocześnie muszą być giętkie, sprężyste, odporne na rozdarcia i uszkodzenia, a także lekkie i wodoodporne. Tego typu parametry zapewniają m.in. maty PUmaty NBR wykonane z nitylu oraz maty TPE. Więcej informacji o ich właściwościach znajdziesz w jednym z artykułów na naszym blogu – tutaj

Jak czyścić matę do ćwiczeń?

Czyszczenie maty treningowej to absolutna podstawa w kontekście dbania o higienę podczas ćwiczeń. Aby zachować matę w dobrym stanie, zaleca się jej regularne czyszczenie po każdym treningu. Pierwszym krokiem jest usuwanie widocznych zabrudzeń i potu za pomocą miękkiej, zwilżonej ściereczki z dodatkiem łagodnego mydła. Następnie, matę należy dokładnie spłukać czystą wodą i osuszyć ją przy użyciu drugiej suchej ściereczki lub ręcznika. Unikaj agresywnych detergentów lub substancji chemicznych, które mogą uszkodzić materiał maty lub wpłynąć na jej właściwości antypoślizgowe.

Co można robić na macie fitness?

Na macie do ćwiczeń fitness można trenować praktycznie każdą dyscyplinę sportu oraz realizować dowolną aktywność fizyczną. Sprawdzi się ona równie dobrze w jodze, pilatesie czy aerobiku, jak i w przypadku treningów siłowych z wolnymi ciężarami lub rozgrzewek z mobilizacją i rozciąganiem. Dużą zaletą mat do ćwiczeń jest fakt, iż większość produktów tego typu jest wodoodpornych. W praktyce oznacza to, że nawet podczas ciężkich treningów z litrami wylanego potu nie grozi nam poślizgnięcie się lub upadek. Odrębną kategorię mat do ćwiczeń stanowią maty puzzle ochronne. Za ich pomocą zabezpieczamy podłogę na czas ćwiczeń np. na maszynach lub większym sprzęcie fitness. Tego typu produkty nadają się również do wyścielania podłogi w czasie zabaw dzieci.

Czym różnią się maty do ćwiczeń od mat do jogi?

Maty do ćwiczeń i maty do jogi, choć wydają się podobne, różnią się w pewnych aspektach. Maty do ćwiczeń, zaprojektowane z myślą o różnorodnych aktywnościach fizycznych, cechują się zwykle większą grubością, co zapewnia lepszą amortyzację i izolację od podłoża podczas dynamicznych ćwiczeń oraz ochronę stawów. Są one często wykonane z gęstszej i bardziej wytrzymałej pianki lub gumy.

Maty do jogi, kładąc nacisk na stabilność i budowanie lepszej świadomości ciała, zazwyczaj są cieńsze, co pomaga w lepszym kontakcie z podłożem. Ma to duże znaczenie podczas wykonywania statycznych pozycji jogi, tzw. asan.

Najlepsze maty do gimnastyki

W sklepie z artykułami do domowych siłowni Hop-Sport znajdziesz wysokiej jakości maty do ćwiczeń, które redukują drgania wywołane w czasie treningów, są łatwe do utrzymania w czystości i mogą być używane podczas dowolnych aktywności fizycznych. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. maty fitness z otworami, które dzięki praktycznym otworom mogą być wygodnie przechowywane w pozycji pionowej, oraz maty do jogi z innowacyjnym systemem linii do wyznaczania właściwej pozycji ciała

Szeroki wybór mat o różnej grubości oraz w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych daje możliwość doboru produktu idealnie dopasowanego do potrzeb sportowców oraz amatorów rekreacji. Jeśli zdecydujesz się na zakup maty fitness, polecamy również dokupienie specjalnego woreczka do przechowywania, który zapewni wygodne przenoszenie i przechowywanie maty.