Pas neoprenowy – recenzja

Pas neoprenowy – recenzja

Spis treści

Pas neoprenowy – czym jest?

Pas neoprenowy to akcesorium treningowe , które wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej. Służy do modelowania sylwetki – przede wszystkim talii. Ciasne zapięcie działa na nią niczym gorset i optycznie zmniejsza obwód. Pas neoprenowy jest przeznaczony do stosowania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jego znakomite działanie sprawia, że zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

Tak jak wskazuje nazwa, materiał z którego wykonany jest pas to neopren . Jest to syntetyczne tworzywo, które charakteryzuje się niezwykłą elastycznością oraz wytrzymałością na wszelkie rozciąganie . Chroni przed promieniowaniem słonecznym i znakomicie odprowadza nadmiar wilgoci powstającej na skutek miejscowego zwiększenia temperatury ciała. Właśnie to zjawisko wzrostu temperatury jest czynnikiem wykorzystywanym w procesie redukowania ilości tkanki tłuszczowej.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pasów neoprenowych . Dzielą się one ze względu na rozmiar, miejsce ich stosowania oraz rodzaj zapięcia.

Ze względu na rozmiar i miejsce stosowania wyróżniamy pasy neoprenowe :

  • na uda,
  • na brzuch,
  • na ramiona.

Biorąc pod uwagę z kolei rodzaj zapięcia wyróżniamy pasy neoprenowe :

  • na rzep
  • na zamek błyskawiczny.
Pas neoprenowy

Co daje pas neoprenowy?

Pas neoprenowy może stać się bardzo przydatnym narzędziem zwiększającym efektywność diety oraz ćwiczeń . Pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów poprzez podniesienie temperatury ciała w miejscach szczególnie narażonych na odkładanie tkanki tłuszczowej. Wyższa temperatura sprawia, że organizm jest pobudzony do większego wykorzystywania energii. Zostaje również przyspieszona przemiana materii. W konsekwencji tkanka tłuszczowa spalana jest od 5 do 15 razy szybciej niż w normalnych warunkach.

Ważne jest aby pamiętać, że im wyższą temperaturę osiągnie ciało, tym więcej wytwarza potu. To z kolei oznacza znaczną utratę wody i minerałów. Dlatego podczas noszenia pasa neoprenowego istotną kwestią jest nawadnianie . Trzeba dostarczyć organizmowi zwiększoną ilość płynów.

Pas neoprenowy ma wiele zalet. Oprócz utraty tkanki tłuszczowej i przyspieszenia metabolizmu powoduje również:

  • poprawę sprężystość i jędrność skóry,
  • kształtowanie mięśni brzucha, ramion oraz ud,
  • zmniejszenie cellulitu.

Pas może być stosowany na co dzień, jednak dopiero podczas intensywnych treningów zadziała on z największą efektywnością.

Akcesorium można używać wykonując trening aerobowy, interwałowy bądź ćwicząc siłowo. Stabilizuje on odcinek lędźwiowy kręgosłupa i odciąża mięśnie głębokie naszego ciała. Znacznie zwiększa się wtedy bezpieczeństwo treningowe np. podczas podnoszenia ciężarów. Pas neoprenowy zapobiega tym samym bolesnym kontuzjom. Z tego względu jest on zalecany dla osób ze schorzeniami układu ruchu. Mogą go również stosować osoby po przebytych operacjach oraz kobiety po porodzie, mające problem ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów.

Pas neoprenowy spełnia jeszcze jedną bardzo istotną funkcję. Jest doskonałym motywatorem . Jego noszenie w wielu przypadkach pomoże w osiągnięciu założonego celu. Pas przypomina nam o tym, aby przestrzegać założonej diety, zapobiega sięganiu po przekąski oraz motywuje do wykonania treningu.

Przy wszystkich zaletach pasa neoprenowego należy pamiętać o bardzo istotnej kwestii – nie zastąpi on ani diety, ani treningów. Noszenie go należy uzupełnić zbilansowanym i zdrowym odżywianiem, a w przypadku chęci redukcji tkanki tłuszczowej – deficytem kalorycznym, a także ćwiczeniami całego ciała oraz codzienną aktywnością fizyczną.

Pas neoprenowy Hop-Sport

Pas neoprenowy – jak nosić?

Aby pas neoprenowy działał, trzeba go odpowiednio założyć. Nie powinien  on być zapięty ani zbyt mocno, ani zbyt słabo. Zbyt mocne zapięcie może stać się źródłem dyskomfortu. Zbyt lekkie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Po założeniu akcesorium powinniśmy czuć, że przylega on do ciała, ale, że nie uciska go zbyt mocno.

Po zakończonym użytkowaniu pasa neoprenowego , warto zadbać o swoją higienę. Oprócz umycia swojego ciała, myjemy również sam pas. Jest on przystosowany do takiego czyszczenia.  Unikanie tej czynności może powodować powstawanie brzydkiego zapachu oraz namnażanie na nim bakterii i grzybów.

Pas neoprenowy – recenzja

W ofercie sklepu Hop-Spor t znajdziesz najlepszej jakości pas neoprenowy model HS-18P . Świetnie dopasowuje się on do ciała, dlatego może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.  Pas ma 100 cm długości, 18 cm szerokości oraz 4 mm grubości.

Akcesorium treningowe wykonano z wysokiej jakości materiałów, dlatego można używać pasa w prawie każdych warunkach. Dodatkowo doskonale zapobiega oziębieniu i wychłodzeniu organów wewnętrznych , takich jak: nerki i pęcherz moczowy podczas treningów w zimne dni. Pas chętnie wybierany jest jako akcesorium do różnego rodzaju aktywności na zewnątrz. Może być on stosowany podczas jazdy na motorze, rowerze oraz przy uprawianiu sportów zimowych i wodnych.

Pas neoprenowy HS-18P jest wygodny i bezpieczny w stosowaniu, co potwierdza posiadany przez niego certyfikat EN957.

Pas neoprenowy opakowanie

Autor: Redakcja Hop-Sport