Jaką ławkę do ćwiczeń wybrać do domowej siłowni?

Jaką ławkę do ćwiczeń wybrać do domowej siłowni?

Spis treści

Marzysz o silnej, wyrzeźbionej sylwetce i widocznie zarysowanych mięśniach? Nie potrzebujesz do tego profesjonalnej siłowni! Odpowiednie ćwiczenia w domu z użyciem ławeczki treningowej, również Ci w tym pomogą. W tym artykule przedstawiamy różne modele ławek treningowych , które sprawdzą się w domowych treningach.

Dlaczego warto zainwestować w domową siłownię?

Dotarcie do profesjonalnej siłowni w dużym mieście może być bardzo czasochłonne. W niektórych przypadkach, na pokonanie trasy w jedną stronę można stracić nawet kilkadziesiąt minut. W tym czasie można równie dobrze wykonać pełny trening. Co więcej, w profesjonalnej siłowni często zdarza się, że interesujący nas sprzęt jest już przez kogoś zajęty. Dzięki domowej siłowni możemy więc zaoszczędzić czas, ćwiczyć kiedy chcemy i jak chcemy, a dostęp do sprzętu mamy na wyłączność .

Domowa siłownia ma też swoje minusy. Do nich należy niewątpliwie mniejsza motywacja do ćwiczeń, a także brak osoby asekurującej. Jednak ten ostatni problem da się rozwiązać, jeśli znajdziemy kogoś, kto będzie chciał ćwiczyć z nami. Jeśli nie mamy takiej osoby, wtedy wykonujemy ćwiczenia z mniejszym obciążeniem, w granicach bezpiecznego maksimum. Możemy też wyposażyć się w odpowiednie stojaki pod sztangę , które będą naszą asekuracją podczas wyciskania na ławeczce.

Na domowej siłowni, przy odpowiedniej motywacji, diecie i dobrym zestawie ćwiczeń możemy osiągnąć tyle samo, co na profesjonalnej siłowni.

Blog Image

Gdzie zrobić domową siłownię

Ważnym elementem jest zagospodarowanie odpowiedniego miejsca na stworzenie domowej siłowni. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, to sprawa jest prosta. Tutaj możemy znaleźć trochę wolnego miejsca na strychu lub w piwnicy . Wtedy wystarczy uprzątnąć pomieszczenie i wstawić swój sprzęt. Jeżeli mieszkamy w bloku, sprawa nieco się komplikuje, mało kto ma luksus w postaci wolego pokoju, który może przerobić na siłownię. Wtedy warto wybrać mały, składany i kompleksowy sprzęt, który zmieści się niemal wszędzie.

Zanim zakupisz sprzęt do ćwiczeń w domu

Przed zakupem zmierz pomieszczenie. Dzięki temu będziesz wiedział jaki rozmiar ławeczki do ćwiczeń zmieści się w Twojej siłowni. Weź również poprawkę na wygodne przechodzenie obok sprzętu i komfort ćwiczeń.

Najlepsze ławki treningowe do domowej siłowni

Ćwicząc na ławce, możemy wzmocnić wszystkie partie mięśni. Wystarczy tylko dobry plan treningowy i odpowiednia ławeczka, dostosowana do indywidualnych wymagań. W Hop-Sport znajdziesz wiele stabilnych modeli ławek , wykonanych z solidnych i wytrzymałych materiałów.

Ławka treningowa skośna HS-2050HB

Na tej ławeczce do ćwiczeń możemy rozciągnąć wszystkie mięśnie brzucha, zarówno skośne jak i proste. Wykonamy na niej skłony boczne, skręty tułowia oraz skłony w leżeniu głową w dół . Dzięki blokadzie nóg, umieszczonej w dolnej części ławeczki, możemy wygodnie unieruchomić nogi podczas wykonywania ćwiczeń, a regulacja kąta nachylenia ławki na 6 poziomach umożliwi zróżnicowane ćwiczenia w wielu pozycjach. Ławka treningowa HS-2050HB została wykonana z solidnych, wytrzymałych materiałów, a możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów, gwarantuje, że ławka zmieści się nawet w małym mieszkaniu lub kawalerce.

model trenujący na ławce do ćwiczeń HS-2050HB marki Hop-Sport

Ławka prosta regulowana HS-1025 Pro

To najbardziej podstawowy model ławeczki w ofercie Hop-Sport. Ławka prosta sprawdzi się podczas treningów z hantlami lub do wyciskania sztangi . Dzięki małym wymiarom zmieści się w każdym mieszkaniu, a dzięki regulacji wysokości ławki na 4 poziomach, wygodnie dostosujesz ją do wzrostu i rodzaju treningu.

Ławka pod sztangę HS-1065HB Pro

Ten model ławki pod sztangę z modlitewnikiem, stojakami i uchwytami do rozpiętek umożliwia przeprowadzenie zaawansowanego i kompleksowego treningu siłowego na wszystkie partie ciała. Szerokie możliwości regulacji poszczególnych części ławki gwarantują idealne dopasowanie sprzętu do wzrostu. Uchwyty do rozpiętek oraz dźwignia do treningu nóg pozwala na zaawansowany trening klatki piersiowej, łydek oraz ud . Solidna, stalowa konstrukcja modelu HS-1065HB Pro zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas domowych sesji treningowych. Szybkie składanie do pozycji pionowej pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni po zakończonych ćwiczeniach.

model ćwiczący na ławce treningowej HS-1065HB Pro z modlitewnikiem marki Hop-Sport

Ławka z regulowanym oparciem i ekspanderami HS-2080HB

Ławka skośna HS-2080HB z ekspanderami, które możesz umieścić zarówno z przedniej części ławki jak i z tylnej, oferuje dodatkowe możliwości treningu rąk i ramion. B lokada nóg umożliwia efektywne ćwiczenia na mięśnie brzucha, a stabilna konstrukcja oparta na szerokich profilach zapewnia maksymalne bezpieczeństwo . Tapicerowane, miękkie siedzisko i oparcie w modelu HS-2080HB odpowiada za komfortowy trening, który nie będzie powodował otrać skóry nawet podczas wyjątkowo intensywnych sesji treningowych.

Ławka pod sztangę HS-1075 Pro z wyciągiem i modlitewnikiem

Ten model dedykowany jest osobom, które stawiają na naprawdę zaawansowane treningi i planują ćwiczyć z intensywnością równą ćwiczeniom na siłowni. Na ławeczce do ćwiczeń HS-1075 Pro wzmocnisz mięśnie nóg, klatki piersiowej, tricepsów, obręczy barkowej, przedramion oraz ramion. Ławka została wykonana ze stalowych profili o grubości 5 cm . Zastosowano także malowanie proszkowe, które skutecznie chroni stelaż przed korozją. Ławeczka z możliwością zamontowania wyciągu.

Na co zwrócić uwagę kupując domową ławeczkę do ćwiczeń

Przy zakupie konkretnej ławeczki do ćwiczeń zawsze zwracajmy uwagę na niezwykle ważne parametry, takie jak: maksymalna waga i wzrost użytkownika, długość i szerokość ławeczki lub całego zestawu oraz maksymalne obciążenie na stojaki. Przy skręcaniu ławeczki zawsze ściśle trzymajmy się wskazówek zawartych w instrukcji montażu.


Autor: Redakcja Hop-Sport