Utworzone

20 Lip 2017

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Siłownia / Ławki treningowe

Chcesz mieć piękną, wysportowaną sylwetkę? Wcale nie musisz chodzić na profesjonalną siłownię. Ćwiczenia w domu również Ci w tym pomogą. W tym artykule przedstawiamy ławki do ćwiczeń, które umożliwią wykonanie solidnego treningu.

Dlaczego warto zainwestować w domową siłownię?

Dotarcie do profesjonalnej siłowni w dużym mieście może być bardzo czasochłonne. W niektórych przypadkach, na pokonanie trasy w jedną stronę można stracić nawet kilkadziesiąt minut. W tym czasie można wykonać pełny trening. Co więcej, na profesjonalnej siłowni rzadko kiedy zdarza się, że sprzęt, na którym chcemy ćwiczyć jest wolny. Często trzeba odczekać kolejne kilkanaście lub kilkadziesiąt  minut. W domowej siłowni ćwiczysz, kiedy chcesz i nie czekasz w kolejkach. 

Domowa siłownia ma też swoje minusy. Do nich należy niewątpliwie mniejsza motywacja do ćwiczeń, a także brak osoby asekurującej. Jednak ten ostatni problem da się rozwiązać, jeśli znajdziemy kogoś, kto będzie chciał ćwiczyć z nami. Jeśli nie mamy takiej osoby, wtedy wykonujemy ćwiczenia z mniejszym obciążeniem, w granicach bezpiecznego maksimum.

Na domowej siłowni, przy odpowiedniej motywacji, diecie i dobrym zestawie ćwiczeń możemy osiągnąć tyle samo, co na profesjonalnej siłowni.

Gdzie zrobić domową siłownię

Ważnym elementem jest zagospodarowanie miejsca dla domowej siłowni. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, to sprawa jest prosta. Tutaj możemy znaleźć trochę wolnego miejsca na strychu lub w piwnicy. Wtedy wystarczy uprzątnąć pomieszczenie i wstawić swój sprzęt. Jeżeli mieszkamy w bloku, to sprawa się komplikuje, mało kto ma luksus w postaci wolego pokoju, który może przerobić na siłownię. Wtedy warto wybrać mały, składany i kompleksowy sprzęt, który zmieści się niemal wszędzie.

Sprawdź, co znajdziesz w sklepie Hop-sport!

Zanim zakupisz sprzęt do domowej siłowni

Przed zakupem zmierz pomieszczenie. Dzięki temu będziesz wiedział jaki rozmiar ławeczki do ćwiczeń zmieści się w Twojej siłowni. Weź również poprawkę na chodzenie wokół sprzętu i komfort ćwiczeń. 

Najciekawsze rodzaje ławek treningowych do domowej siłowni

Ćwicząc na ławce możemy wzmocnić wszystkie partie mięśni. Wystarczy tylko dobry plan i odpowiednia ławeczka, dostosowana do indywidualnych wymagań. W Hop-Sport znajdziemy wiele ciekawych modeli, wykonanych z solidnych i wytrzymałych materiałów.

Ławka skośna HS-1014/ HS-1012

Na tej ławeczce do ćwiczeń możemy rozciągnąć wszystkie mięśnie brzucha. Wykonamy na niej skłony boczne, skręty tułowia oraz skłony w leżeniu głową w dół. Poszczególne ćwiczenia angażują mięśnie skośne i proste brzucha. Dzięki specjalnemu drążkowi, umieszczonemu w dolnej części ławeczki, możemy blokować nogi podczas wykonywania ćwiczeń. Co więcej gąbka w ławeczce została wyprofilowana tak, aby oparcie dla nóg było wygodne i zapewniało pełen komfort ćwiczeń. Ławka ta jest wykonana z solidnych, wytrzymałych materiałów, a jej małe wymiary umożliwiają łatwe składanie, dzięki czemu zmieści się nawet w małym mieszkaniu. Regulowany drążek umożliwia dopasowanie ławki do indywidualnych wymagań.

Ławka uniwersalna (składana) HS-1010

To najbardziej uniwersalny model ze składanych ławeczek wolnostojących. Jest wyposażona w potrójną regulację, dzięki czemu możemy trenować wiele partii mięśni. Dzięki możliwości składania i małym wymiarom zmieści się w każdym mieszkaniu.

Ławka pod sztangę HS-1065

Ta ławeczka regulowana pod sztangę zaprojektowano specjalnie pod umożliwienie treningu rozwijającego wszystkie partie mięśni. Na tej ławeczce mamy rozpiętki oraz dźwignię do treningu mięśni nóg. Z takimi elementami w ławeczce do ćwiczeń wzmocnisz mięśnie klatki piersiowej, łydek oraz ud. Specjalna budowa ławeczki umożliwia komfortowy i bezpieczny trening. Obicia ławeczki są wykonane ze specjalnej pianki umożliwiającej wygodę podczas treningu. Ławeczka z możliwością zamontowania wyciągu.

Ławka pod sztangę HS-1080

Jeśli zależy Ci na treningu siłowym, wybierz prostą ławkę treningową wyposażoną w regulowane stojaki pod sztangę. Dzięki regulacji można ją ustawić pod dowolnym kątem. Co ważne, istnieje możliwość złożenia jej w pionie. Dzięki temu zmieści się nawet w małym mieszkaniu. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali, tym samym jest wytrzymała i bezpieczna. Komfort ćwiczeń umożliwia tapicerowane, miękkie oparcie.

Ławka pod sztangę HS-1075 z wyciągiem i modlitewnikiem

To model dla osób, które chcą w kompleksowy sposób wykonać trening przy pomocy sztangi i hantli. Ławka ta wyposażona jest w rozpiętki oraz prasę do nóg. Na tej ławeczce do ćwiczeń wzmocnimy mięśnie nóg, klatki piersiowej, tricepsów, obręczy barkowej, przedramion oraz ramion. Ławka wykonana jest ze stalowych profili o grubości 5 cm. W przypadku tej ławki zastosowano malowanie proszkowe, które ochroni stelaż przed korozją. Ławeczka z możliwością zamontowania wyciągu.

Uwaga!

Przy zakupie konkretnej ławeczki do ćwiczeń zawsze zwracajmy uwagę na niezwykle ważne parametry, takie jak: maksymalna waga i wzrost użytkownika, długość i szerokość ławeczki lub całego zestawu, maksymalne obciążenie na stojaki. Przy skręcaniu ławeczki zawsze trzymajmy się ściśle wskazówek zawartych w instrukcji.

Ulubione