Utworzone

15 List 2018

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Sauny / Sauny na podczerwień

Sauna infrared, czyli inaczej – sauna na podczerwień, zdecydowanie różni się w swojej budowie od sauny tradycyjnej. Sprawdź razem z nami, na jakiej zasadzie działa i jakie są jej zalety!

Działanie sauny tradycyjnej opiera się na wykorzystaniu źródła ciepła – czyli pieca elektrycznego, Piec emituje gorące powietrze, które następnie, w wysokiej temperaturze (ponad 80 stopni Celsjusza), przenika do organizmu poprzez powierzchnię skóry. Z tego względu z sauny tradycyjnej nie powinny korzystać osoby ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku saun na podczerwień. Zamiast pieca wytwarzającego ciepło, wykorzystuje się w nich promienniki podczerwieni, które wytwarzają, bezpieczne dla człowieka, promieniowanie podczerwone. Wnika ono w głęboko położone tkanki organizmu, skutecznie je ogrzewając. W saunie infrared panuje temperatura 18-60 stopni Celsjusza, dlatego wobec korzystania z niej nie ma tak wielu przeciwwskazań jak w przypadku sauny tradycyjnej. Co więcej, łagodne ciepło panujące w saunie na podczerwień przynosi takie same efekty prozdrowotne, jak ciepło w saunie tradycyjnej i, co ważne, nie ma ryzyka poparzenia się gorącymi powierzchniami.

Niewątpliwą zaleta saun infrared jest szybki czas ich nagrzewania (już po ok 30 minutach) oraz niższy, niż w przypadku saun tradycyjnych, poziom zużycia energii. W saunach infrared nie ma konieczności użycia wody, dzięki czemu unikamy ewentualnego zawilgocenia pomieszczeń. Przekłada się to na wyższy poziom komfortu podczas korzystania z sauny.

W nowoczesnych saunach typu infrared (nie tylko w modelach premium) coraz częściej możemy spotkać wyposażenie dodatkowe, jak np. kameralne oświetlenie LED (zewnętrzne i wewnętrzne), odtwarzacze CD, wbudowane głośniki, jonizatory powietrza, funkcje koloroterapii, elektroniczne panele sterowania. To wszystko sprawia, że seansy w saunie są jeszcze bardziej atrakcyjne, przyjemne i relaksujące.

Zobacz modele saun infrared jedno-, dwu- trzy- i czteroosobowe do domowego użytku w Hop-Sport! Przejdź do sklepu >>

Ulubione