Klatka Rack– co to takiego?

Klatka Rack– co to takiego?

Spis treści

Klatka do treningu siłowego to konstrukcja, umożliwiająca wykonywanie wielu ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała oraz wolnymi ciężarami . Dzięki niej Twój trening w domowych warunkach stanie się jeszcze bardziej efektywny i bezpieczny. Dowiedz się więcej na temat klatki Rack – z czego jest wykonana, jakie są jej wymiary i w jaki sposób wpłynie na Twoje ćwiczenia.

Czym jest klatka Rack do ćwiczeń?

Klatka  Rack to specjalistyczna konstrukcja, która w odróżnieniu od wielu innych maszyn, umożliwia wykonywanie na niej szerokiej gamy ćwiczeń. Łączy ona cechy drążka do podciągania oraz stojaka na obciążenia i sztangi. Można uzupełnić ją dodatkowymi akcesoriami np. ławką treningową, czyniąc z niej wielostanowiskowy sprzęt fitness .

Dzięki klatce Rack możemy trenować mięśnie całego ciała m.in.:

  • ramion,
  • klatki piersiowej,
  • nóg, barków,
  • pleców.

Wykonamy na niej praktycznie każde ćwiczenie ze sztangą np. przysiady, wykroki, wyciskanie żołnierskie, martwy ciąg. Dodając do klatki ławkę treningową otwieramy także kolejne możliwości ćwiczeń, w tym wyciskanie na płasko, wyciskanie na barki i wiele innych.

Rozwiązanie, jakim jest klatka do ćwiczeń jest niezwykle praktyczne w przypadku domowych siłowni. Zamiast wielu ciężkich maszyn możemy umieścić w niej tylko jedną klatkę, która pozwoli na wykonanie pełnego treningu całego ciała.

Klatka do ćwiczeń standardowo wyposażona jest w:

  • haki asekuracyjne – umożliwiają one przyjęcie pozycji do ćwiczeń na odpowiedniej wysokości oraz odkładanie sztangi,
  • pręty na obciążenia – zapewniają dodatkowe miejsce na nieużywane w trakcie danego ćwiczenia ciężary,
  • drążek do podciągania – świetnie uzupełnia trening górnych partii ciała,
  • stabilną konstrukcję – dającą użytkownikom większą pewność i wygodę podczas wykonywania treningu.
Klatka Rack

Klatka Rack – wymiary

Klatka Rack to urządzenie o stosunkowo dużych rozmiarach – do nawet 2 metrów wysokości . Niezaprzeczalną jej zaletą jest natomiast fakt, że pozwala na wykonanie pełnego treningu, dzięki czemu sama w sobie może stanowić całość wyposażenia siłowni. Klatki wykonane są najczęściej ze stali malowanej proszkowo, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i mogą przyjąć duże obciążenie.

Klatki do ćwiczeń dostępne są w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to urządzenia wolnostojące, które nie wymagają przytwierdzania do podłogi lub ściany. Nadają się idealnie do użytku domowego, gdyż nie wymagają ingerencji w konstrukcję pomieszczenia. Drugi rodzaj to klatki montowane do podłoża albo ścian. Znaleźć je można w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness.

Dzięki swojej wszechstronności klatka do siłowni umożliwia wykonanie różnego rodzaju treningów . Najczęściej stosowana jest do treningu: siłowego, crossfitowego, kalistenicznego i funkcjonalnego. W ten sposób z klatki może korzystać wiele osób o zupełnie innych celach treningowych. Sprawdzi się ona kapitalnie w przypadku, gdy w naszym domu tworzymy siłownię dla całej rodziny.

Klatka do treningu siłowego Hop-Sport

Jeśli szukasz wysokiej klasy klatki do treningu siłowego , koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego Hop-Sport. Klatka Rack HS-1009K to wielozadaniowy sprzęt, dzięki któremu rozszerzysz swoje możliwości treningowe.

Ogromnym atutem modelu HS-1009K jest zintegrowany z konstrukcją drążek do podciągania z różnymi opcjami chwytu . Dzięki niemu urozmaicisz swoje domowe ćwiczenia siłowego, a także aktywujesz do pracy więcej mięśni. Ćwicząc na drążku rozbudujesz plecy oraz barki, a także wzmocnisz kręgosłup, chroniąc go w przyszłości przed kontuzjami.

Klatka Rack HS-1009K posiada aż 24 poziomy asekuracji, a odległość między otworami wynosi 6 cm . Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście wygody i bezpieczeństwa podczas ćwiczeń z dużymi ciężarami. HS-1009K posiada również wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję, która jest w stanie przyjąć maksymalne obciążenie o wadze 300 kg.

Dodatkowo, klatka wyposażona została w praktyczne trzpienie do przechowywania obciążeń . Dzięki temu uporządkujesz przestrzeń domowej siłowni oraz wpłyniesz na płynność swojego treningu, a także szybkość zmiany ciężaru w czasie ćwiczeń.

Klatkę do ćwiczeń Rack znajdziesz w naszym sklepie w kategorii atlasy do ćwiczeń .

Atlas do ćwiczeń Hop-Sport

Autor: Izabela Pawik