Atlasy do ćwiczeń

Sortowane: Domyślne
Klatka Rack HS-1009K
Klatka RackHS-1009K
(9)
1 598,00 zł

Jeśli jesteś prawdziwym zapaleńcem sportowym i nie wystarczy Ci tradycyjny sprzęt w siłowni domowej, koniecznie zastanów się nad kupnem atlasu do ćwiczeń. Ta wielofunkcyjna jednostka daje możliwość treningu, porównywalnego pod względem efektów do tego, jaki zrealizujesz w profesjonalnym klubie fitness. Z atlasem do ćwiczeń zaoszczędzisz czas i pieniądze, jakie musiałbyś wydać na siłownię oraz zastąpisz pojedyncze akcesoria jednym, dużym sprzętem. 

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Ćwiczenie samodzielnie w domu wymaga wiele samozaparcia oraz odpowiedniego sprzętu. Gdy motywacja się kończy, bardzo często zrzucamy winę na niedostatki sprzętu oraz obciążeń, a tym samym brak możliwości progresji. Z kolei zaś, gdy zaczynamy gromadzić wszystkie niezbędne do treningu akcesoria, okazuje się, iż nie mamy na nie miejsca. Doskonałą alternatywą do licznych sprzętów jest pojedyncza, lecz duża jednsostka do treningu – profesjonalny atlas do ćwiczeń. Daje on możliwość ćwiczenia wielu rożnych partii mięśniowych w sposób bezpieczny i wykluczający asekurację przez osobę postronną. Kupując atlas do ćwiczeń bardzo szybko stworzymy w domowych warunkach siłownię, na której możemy osiągać widoczne efekty. Jednocześnie zaoszczędzimy miejsce, a wszystkie potrzebne akcesoria będą składowane w jednym miejscu

Jaki wybrać atlas do ćwiczeń?

Dobrze wyposażony atlas do ćwiczeń powinien zawierać wszelkie moduły niezbędne do wykonywania treningów całego ciała. W jego skład powinny wejść takie sprzęty, jak m.in.:

 • wyciąg górny,
 • wyciąg dolny,
 • modlitewnik,
 • trenażer klatki piersiowej,
 • prasa do nóg,
 • uchwyty i poręcze,
 • składana ławka treningowa.

Ciekawym uzupełnieniem niektórych modeli jest worek bokserski, który umożliwia wykonanie profesjonalnego treningu bokserskiego lub szybkiej przebieżki cardio w ramach rozgrzewki. 

Wybierając atlas do ćwiczeń warto stawiać na sprawdzonych i renomowanych dostawców, gdyż sprzęt tego typu powinien posiadać niezawodną konstrukcję. Wysokiej klasy jednostki treningowe znajdziesz w ofercie Sklepu Hop-Sport i dzięki nim wykonasz zróżnicowane treningi: od rekreacyjnych, aż po siłowe. Charakteryzują się one cechami niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności podczas ćwiczeń. Stawiając na atlasy do ćwiczeń z asortymentu Hop-Sport, wybierasz następujące udogodnienia:

 • mocne, stalowe konstrukcje, dodatkowo pokryte galwanizowaną powłoką – gwarantują stabilność i ogromną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także duże obciążenia,
 • systemy wzmocnionych krążków i łożysk, który zapewnia płynną, komfortową i cichą pracę,
 • stosy z ogromnym wachlarzem obciążeń, umożliwiające dopasowanie ciężaru do własnego stopnia zaawansowania motorycznego,
 • systemy regulacyjne, dające możliwość szybkiej zmiany ustawień zgodnie z wymaganiami ćwiczącego,
 • miękkie wykończenia z odpornych na użytkowanie materiałów, które szybko schną i dają niezbędny komfort podczas treningu.

Wielkość i wymiary atlasu do ćwiczeń

Na rynku sprzętów sportowych dostępne są atlasy do ćwiczeń w wielu wariantach gabarytowych. Podstawowe jednostki są jednostanowiskowe i na potrzeby domowej siłownie sprawdzają się wyśmienicie. Modele z dwoma, trzema czy czterema siedziskami dedykowane są dla klubów fitness, przestrzeni rekreacyjnych oraz siłowni. Standardowy wymiar jednostanowiskowego atlasu do ćwiczeń to 145 cm (długość) x 115 cm (szerokość) x 203 cm (wysokość). W sprzedaży oprócz atlasów dostępne są również klatki do ćwiczeń. Zakres ich możliwości jest mniejszy, jednak nadają się fenomenalnie do ćwiczeń ze sztangą. Posiadają bowiem bardzo dużo poziomów asekuracji, które umożliwiają wykonywanie treningów na górne, jak i dolne partie mięśniowe. Dobrej jakości klatki do ćwiczeń również dostępne są w ofercie sklepu Hop-Sport.

Ćwiczenia na atlasie

Poszczególne ćwiczenia na atlasie treningowym wykonujemy w taki sam sposób, jak na poszczególnych akcesoriach i maszynach. Trening domowy nie powinien różnić się od tego, jaki realizuje się w klubie fitness lub na siłowni. Ćwicząc na atlasie treningowym w domu warto jednak trzymać się kilku ważnych zasad.

1. Rozgrzewka i mobilizacja

Bez względu na to, jakie ćwiczenia masz zamiar wykonywać na atlasie, musisz przygotować swój organizm do wysiłku. Poświęć ok. 15 - 30 minut czasu na rozgrzewkę oraz mobilizację. Zwróć szczególną uwagę na partie, które masz zamiar ćwiczyć oraz te miejsca, w których nie posiadasz odpowiedniej mobilności. Wykorzystaj w tym celu gumy oporowe oraz rollery fitness. Możesz również podnieść swoje tętno i wpompować więcej krwi do mięśni krótkim cardio. 

2. Dobierz odpowiedni ciężar

Wykonując trening na atlasie do ćwiczeń, zwłaszcza ten siłowy, musisz dobierać obciążenie w taki sposób, aby nie ryzykować kontuzją lub urazem. Dopasuje ciężar do własnych potrzeb oraz upodobań, wystrzegając się zarzucania na gryf wielu kilogramów. Zbyt duże obciążenie w dłuższej perspektywie działa niszcząco na stawy. Trening z ciężarem przekraczającym możliwości jest również mniej efektywny, co może skutkować zbyt szybkim wypaleniem. 

3. Technika przede wszystkim

Naucz się każdego ćwiczenia pod kątem technicznym, trenując z niewielkim obciążeniem. Poznaj to ruchu oraz poczuj mięśnie, które pracują w każdym ćwiczeniu. Utrzymuj napięcie mięśniowe przy każdym powtórzeniu, maksymalizując spięcie aktywnych partii. Dobra technika pozwoli Ci unikać kontuzji, a także ćwiczyć z maksymalną efektywnością. 

4. Wykorzystaj potencjał atlasu

Nie sprowadzaj całego treningu tylko do ćwiczenia maksów lub katowania jednej partii mięśniowej. Korzystaj z możliwości, jaki daje atlas treningowy, zwłaszcza pod kątem wszechstronności. Pamiętaj o regulacji sprzętów i dopasowywaniu ich do własnej fizjonomii, a także o dodatkowym wyposażeniu w postaci np. drążka do podciągania. Wykonuj ćwiczenia nie tylko te, które lubisz, ale również takie, które brzmią dla Ciebie egzotycznie lub wiesz, że mogą być wyzwaniem


Ulubione