W kategorii produktów: 3
Product filters
Klatka Rack HS-1009K
Atlas jednostanowiskowy HS-1044K

Jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą treningu siłowego i potrzebujesz kompleksowego rozwiązania, które usprawni twoje codzienne treningi domowe, koniecznie zastanów się nad kupnem atlasu do ćwiczeń. Ta wielofunkcyjna jednostka do ćwiczeń zapewnia możliwość treningu siłowego, porównywalnego pod względem efektów do tego, jaki zrealizujesz w profesjonalnym klubie fitness wykonując ćwiczenia z wolnymi ciężarami. Z atlasem do ćwiczeń w domu zaoszczędzisz czas i pieniądze, jakie musiałbyś wydać na siłownię oraz zastąpisz pojedyncze akcesoria jednym, kompleksowym sprzętem. 

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Ćwiczenie samodzielnie w domu wymaga wiele samozaparcia oraz odpowiedniego sprzętu. Gdy motywacja się kończy, bardzo często zrzucamy winę na niedostatki sprzętu oraz obciążeń, a tym samym brak możliwości progresji. Z kolei zaś, gdy zaczynamy gromadzić wszystkie niezbędne do treningu akcesoria, okazuje się, że nie mamy na nie miejsca. Doskonałą alternatywą dla licznych sprzętów jest pojedyncza jednostka do treningu - profesjonalny atlas do ćwiczeń siłowych. Daje on możliwość ćwiczenia wielu różnych partii mięśniowych w sposób bezpieczny i wykluczający asekurację przez osobę postronną. Kupując wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń bardzo szybko stworzymy w domowych warunkach siłownię, na której możemy osiągać widoczne efekty. Jednocześnie zaoszczędzimy miejsce, a wszystkie potrzebne akcesoria będą składowane w jednym miejscu. Łącząc trening z odpowiednią dietą, zobaczysz szybkie efekty ćwiczeń bez wychodzenia z domu.

Jaki wybrać najlepszy atlas do ćwiczeń w domu?

Dobrze wyposażony atlas do ćwiczeń powinien zawierać wszelkie moduły niezbędne do wykonywania treningów całego ciała. W jego skład powinny wejść takie sprzęty, jak m.in.:

 • wyciąg górny,
 • wyciąg dolny,
 • modlitewnik,
 • trenażer klatki piersiowej,
 • prasa do nóg,
 • uchwyty i poręcze,
 • składana ławka treningowa.

Ciekawym uzupełnieniem niektórych modeli jest worek bokserski, który umożliwia wykonanie profesjonalnego treningu bokserskiego lub szybkiej przebieżki kardio w ramach rozgrzewki. 

Wybierając atlas do ćwiczeń warto stawiać na sprawdzonych i renomowanych dostawców, ponieważ sprzęt tego typu powinien posiadać niezawodną konstrukcję. Wysokiej klasy atlasy treningowe znajdziesz w ofercie Sklepu Hop-Sport, dzięki którym wykonasz zróżnicowane treningi: od rekreacyjnych, aż po siłowe. Charakteryzują się one cechami niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności podczas ćwiczeń. Stawiając na atlasy do ćwiczeń z asortymentu Hop-Sport, wybierasz następujące udogodnienia:

 • mocne, stalowe konstrukcje, dodatkowo pokryte galwanizowaną powłoką - gwarantują stabilność i ogromną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także duże obciążenia,
 • systemy wzmocnionych krążków i łożysk, który zapewnia płynną, komfortową i cichą pracę,
 • stosy z ogromnym wachlarzem obciążeń, umożliwiające dopasowanie ciężaru do własnego stopnia zaawansowania motorycznego,
 • systemy regulacyjne, dające możliwość szybkiej zmiany ustawień zgodnie z wymaganiami ćwiczącego,
 • miękkie wykończenia z odpornych na użytkowanie materiałów, które szybko schną i dają niezbędny komfort podczas treningu.

Wielkość i wymiary atlasu do ćwiczeń

Na rynku sprzętów sportowych dostępne są atlasy do ćwiczeń w wielu wariantach gabarytowych. Podstawowe modele to atlasy jednostanowiskowe i na potrzeby domowej siłowni sprawdzają się doskonale. Atlasy wielostanowiskowe, czyli z dwoma, trzema czy czterema siedziskami dedykowane są dla szczególnie wymagających użytkowników, klubów fitness, przestrzeni rekreacyjnych oraz siłowni. Standardowy wymiar jednostanowiskowego atlasu do ćwiczeń to 145 cm (długość) x 115 cm (szerokość) x 203 cm (wysokość). W sprzedaży oprócz atlasów dostępne są również klatki do ćwiczeń. Zakres ich możliwości jest mniejszy, jednak świetnie sprawdzą się one do ćwiczeń ze sztangą. Posiadają bowiem liczne poziomy asekuracji, które umożliwiają wykonywanie treningów na górne, jak i dolne partie mięśniowe. Klatki do ćwiczeń o mocnej konstrukcji znajdziesz w ofercie sklepu Hop-Sport.

Ćwiczenia na atlasie

Poszczególne ćwiczenia na atlasie treningowym wykonujemy w taki sam sposób, jak na poszczególnych akcesoriach i maszynach. Trening domowy nie powinien różnić się od tego, jaki realizuje się w klubie fitness lub na siłowni. Ćwicząc na atlasie treningowym w domu warto jednak trzymać się kilku ważnych zasad, a przede wszystkim tego, aby wszystkie partie ciała były dobrze rozgrzane. Może to być gwarancja nie tylko efektywnego treningu, ale także uniknięcia kontuzji lub urazu.

1. Rozgrzewka i mobilizacja

Bez względu na to, jakie ćwiczenia masz zamiar wykonywać na atlasie, musisz przygotować swój organizm do wysiłku. Poświęć ok. 15 - 30 minut czasu na rozgrzewkę oraz mobilizację. Zwróć szczególną uwagę na partie, które masz zamiar ćwiczyć oraz te miejsca, w których nie posiadasz odpowiedniej mobilności. Wykorzystaj w tym celu gumy oporowe oraz rollery fitness. Możesz również podnieść swoje tętno, a tym samym wpompować więcej krwi do mięśni, dzięki krótkiej rozgrzewce kardio. 

2. Dobierz odpowiedni ciężar

Wykonując trening na atlasie do ćwiczeń, zwłaszcza ten siłowy, musisz dobierać obciążenie w taki sposób, aby nie ryzykować kontuzją lub urazem. Dopasuj ciężar do własnych potrzeb oraz upodobań, wystrzegając się zarzucania na gryf zbyt wielu kilogramów. Zbyt duże obciążenie w dłuższej perspektywie negatywnie oddziałuje na stawy. Ćwiczenie z ciężarem przekraczającym możliwości jest również mniej efektywne, co może skutkować zbyt szybkim wypaleniem treningowym. 

3. Technika przede wszystkim

Naucz się każdego ćwiczenia pod kątem technicznym, trenując z niewielkim obciążeniem. Poznaj to ruchu oraz poczuj mięśnie, które pracują w każdym ćwiczeniu. Utrzymuj napięcie mięśniowe przy każdym powtórzeniu, maksymalizując spięcie aktywnych partii. Dobra technika pozwoli Ci unikać kontuzji, a także ćwiczyć z maksymalną efektywnością. 

4. Wykorzystaj potencjał atlasu

Nie sprowadzaj całego treningu tylko do ćwiczenia maksów lub katowania jednej partii mięśniowej. Korzystaj z możliwości, jaki daje atlas treningowy, zwłaszcza pod kątem wszechstronności. Pamiętaj o regulacji sprzętów i dopasowywaniu ich do własnej fizjonomii, a także o dodatkowym wyposażeniu w postaci np. drążka do podciągania. Wykonuj ćwiczenia nie tylko te, które lubisz, ale również takie, które brzmią dla Ciebie egzotycznie lub wiesz, że mogą być wyzwaniem.

Atlasy do ćwiczeń dostępne w naszej ofercie to wielofunkcyjne urządzenia do treningu wszystkich partii mięśni i użytku domowego. Wszystkie produkty zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, gwarantując bezpieczeństwo podczas treningu. Oferowany przez nas sprzęt do ćwiczeń jest nie tylko bezpieczny, ale pozwala także na długotrwałe użytkowanie i realizację zamierzonych celów treningowych.