Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej?

Spis treści

Trampolina ogrodowa to zakup na długie lata, dlatego powinien być on przemyślany. Sprawdźcie z nami, na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej i jaką wybrać, aby była niezawodna i wytrzymała. Sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie skakać na świeżym powietrzu w przestrzeni własnego ogrodu. Zaczynajmy!

Ilość wolnego miejsca w ogrodzie

Przed zakupem zastanówmy się, w którym miejscu w ogrodzie powinna znaleźć się nasza trampolina dla dzieci . Warto zwrócić uwagę na wymiary miejsca, w którym będzie stać i właśnie pod te wartości wybierzmy odpowiedni rozmiar trampoliny. Ważne, aby trampolina nie była umieszczona na pełnym słońcu , jednak nie może stać również pod gałęziami, czy nisko zawieszonym dachem. Zwróćmy również uwagę na to, by podłoże pod trampoliną było stabilne.

Certyfikaty bezpieczeństwa a trampolina ogrodowa

Oglądając różne modele trampolin ogrodowych, warto od razu sprawdzić, które z nich posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz czy są wykonane zgodnie z restrykcyjnymi normami unijnymi PN-EN 71-14. Te oznaczenia są gwarancją, że trampolina została wykonana z największą dbałością o szczegóły oraz bezpieczeństwo przyszłych użytkowników.

Najważniejsze elementy stabilizujące trampolinę

Przy zakupie trampoliny zwróćmy uwagę na kilka parametrów, w tym materiał, z którego jest wykonany stelaż, sprężyny, a także siatka zabezpieczająca, osłona sprężyn, czy drabinka.

konstrukcja trampoliny

Podstawa trampoliny do ogrodu

Najważniejszym elementem jest podstawa trampoliny . Musi mieć grube nogi , które będą gwarantowały stabilność, a także solidność . Dzięki nim będziemy mieć pewność, że będzie stała w jednym miejscu w czasie intensywnych podskoków, akrobacji, a także podczas mocniejszego wiatru. Największą stabilność zapewniają nogi w kształcie litery U . Ważne jest też, aby wszystkie elementy stelażu trampoliny były wykonane z ocynkowanej, hartowanej oraz galwanizowanej stali . Dzięki temu będą dużo bardziej odporne na korozję i bardziej wytrzymałe.

Mata / batut do trampoliny

Jeżeli chodzi o matę do trampoliny, musi być wykonana z wytrzymałych materiałów. W przypadku trampolin ze sklepu Hop-Sport, mata jest wytworzona z polipropylenu, czyli materiału odpornego na warunki atmosferyczne , takie jak: deszcz, wilgoć, czy mocne nasłonecznienie oraz odpornego na duże obciążenia.

batut do trampoliny
siatka zewnętrzna trampolina

Siatka wewnętrzna czy siatka zewnętrzna

Każda trampolina powinna posiadać siatkę, która jest delikatnie rozciągliwa (ale niezbyt mocno) oraz bardzo wytrzymała . Dzięki niej dziecko podczas zabawy nie wypadnie poza obszar maty. W trampolinach Hop-Sport, zastosowano siatki ochronne wykonane z polietylenu, zamykane na zamek i klamry , które zwiększają bezpieczeństwo podczas zabawy. W sklepie oferujemy trampoliny z siatką wewnętrzną lub zewnętrzną. Siatka mocowana wewnętrznie zapewnia maksimum bezpieczeństwa , co jest ważne w przypadku młodszych dzieci, lecz jednocześnie nieco ogranicza przestrzeń do skoków. Natomiast siatka mocowana zewnętrznie oferuje więcej miejsca do zabawy , jednak z uwagi na znajdujące się w jej obrębie sprężyny będzie bardziej odpowiednia dla starszych dzieci.

Sprężyny do ogrodowej trampoliny

Przed zakupem trampoliny zwróćmy uwagę na sposób zabezpieczenia sprężyn. Muszą być bowiem one skutecznie odizolowane od wpływu warunków atmosferycznych. W trampolinach Hop-Sport sprężyny są okryte dwuwarstwowym materiałem , zabezpieczonym dodatkowo gąbką . Warto wiedzieć, że im sprężyny mają więcej zwojów, tym są bardziej wytrzymałe.

galwanizowane ocynkowane sprężyny trampolina

Maksymalne obciążenie, aby bezpiecznie korzystać z trampoliny

Zanim zdecydujemy się na konkretną trampolinę, najpierw sprawdźmy, maksymalne obciążenie stelażu. Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli kupujemy trampolinę głównie z myślą o dzieciach, to zdecydowanie bardziej praktyczny będzie wybór trampoliny o jak największym maksymalnym obciążeniu. Tak, by dorośli również mogli pozwolić sobie na trampolinowe szaleństwo.

Akcesoria do trampoliny

Dodatkowe akcesoria w najlepszych trampolinach

Dobrze jest, jeśli oprócz samej trampoliny zaopatrzymy się jeszcze w kotwy mocujące trampolinę do podłoża, pokrowiec , który zabezpieczy trampolinę przed deszczem, a także drabinkę , która ułatwi wejście i zejście z trampoliny. W naszym sklepie wszystkie te elementy zawarte są w zestawie razem z trampoliną Hop-Sport, wobec czego nie ma potrzeby osobnego dokupowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Trampolina ogrodowa – recenzja .

Najlepsze trampoliny Hop-Sport i kilka słów o nas

Dlaczego warto wybrać trampolinę ogrodową Hop-Sport? Jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku wiemy, czego oczekują nasi klienci i potrafimy wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom. Produkując sprzęt sportowy do użytku domowego, zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywają solidne materiały i dbałość o detale. Dużą uwagę koncentrujemy na tym, aby nasze produkty były proste i wygodne w obsłudze, a ich montaż nie przysparzał trudności, tak, abyś swoją energię włożył tylko w to, na czym Ci zależy - w efektywny trening. Jeśli chcesz poznać nas lepiej, odwiedź nasz Sklep sportowy Hop-Sport . Czekamy na Ciebie!

Autor: Redakcja Hop-Sport